Menu Forum

Môžem predať z pozemku, z ktorého vlastním 1/3 len polovicu?

7. mar 2013  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
pede
1
Registrovala sa 12. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 21 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
pede
1
Registrovala sa 12. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 21 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Galanta.
 Vlastním s ďalšími dvoma susedmi na tretiny pozemok, slúži ako príjazdová cesta k pozemkom s domami. Ja mám však na konci cesty dva stavebné pozemky a chcel by som predať len jeden ale k nemu aj podiel na príjazdovej ceste.Môžem predať z mojej 1/3 len polovicu, teda 1/6pozemku?Musia sa tým súhlasiť ďalší dvaja vlastníci?Ďakujem
7. mar 2013 o 10:46  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
mirooslav (41 r.)
50
Registroval sa 12. februára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 576 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Okres Považská Bystrica.
  • Staviam dom
    okres Považská Bystrica
fotoportrét
fotoportrét
mirooslav (41 r.)
50
Registroval sa 12. februára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 576 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Okres Považská Bystrica.
  • Staviam dom
    okres Považská Bystrica
 Ano musia s tým súhlasiť ostatní vlastníci , resp. musia sa vzdať svojho predkupného práva -písomne .
7. mar 2013 o 11:05  •  stavia dom  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
za128
Registrovala sa 26. septembra 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 33 príspevkov. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
za128
Registrovala sa 26. septembra 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 33 príspevkov. Okres Žilina.
 Občiansky zákonník § 140:
Ak sa spoluvlastnícky podiel prevádza, majú spoluvlastníci predkupné právo, ibaže ide o prevod blízkej osobe (§ 116, 117). Ak sa spoluvlastníci nedohodnú o výkone predkupného práva, majú právo vykúpiť podiel pomerne podľa veľkosti podielov.
7. mar 2013 o 11:07  •  Páči sa mi to