Kúpa od pozemkového fondu

Ahojte viem že diskúsií ohľadom SPF tu je už dosť ale viem aj, že sa v tomto roku diali ohľadom toho nejaké legislatívne zmeny. Preto by som sa chcela spýtať ak máte nejaké čerstvé skúsenosti s tým, keď by som si chcela odkúpiť podiel na parcele od SPF, kde mám podiel aj ja (avšak nie je to väčšinový podiel). A okrem toho sme tento rok kúpili pozemok na chatku no susedný pozemok je tiež v správe SPF, a tiež by sme ho radi odkúpili. Časovo nám to neponáhľa kľudne si počkáme tie 3-4 roky. Len by som bola vďačná za rady akým spôsobom by bolo najlepšie postupovať pri žiadaní o odkúpenie. Ďakujem 🙂
Odpovedať
Ahoj, ak sa jedna o neznameho vlastnika, zvycajne sa k nemu nachadza meno priezvisko prip. dalsie udaje a da sa dopatrat k vlastnikom a ich dedicom. Riesil som taketo veci pre seba, mozem sa na to skusit pozriet ..... Ak ide o nezisteneho vlastnika tak tam poradit neviem.
Odpovedať
SPF podla posledneho pokynu GR uz nepredava pozemky, preferuje najom. Predaj je mozny iba v uzko urcenych pripadoch. Vysporiadanie spoluvlastnictva je jednoduchsie aj rychlejsie cez sud.
Odpovedať
@kiki149 Takže po novom je to takto: SPF vyporiada podiel nezisteného vlastníka len vtedy ak žiadateľ je väčšinovým spoluvlastníkom a súčasne podiel neznámeho vlastníka je do 500 m2....., inak žiadosť zamietne v ostatných prípadoch je možná už len žaloba ako som už spomínala asi 1000 x v predošlých príspevkoch....skúste sa na tie príspevky pozrieť, je dobré sa obrátiť na niekoho kto sa tomu ozaj venuje a rozumie...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?