Je potrebne k vytýčeniu domu na pozemku geodeta?

Ahojte.Je potrebne k vytýčeniu domu na pozemku geodeta?Ak si to viem vymerat sam..... :-S
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Práve dnes mi to robil geodet. Je to tak, že ak dá potvrdenie stav. dozor, že je to ok tak to stačí.ALE musí to byť presne, lebo pred tým ako sa bude kolaudovať tak treba geodeta na zakreslenie stavby na pozemku. A to musí sedieť s proj. dokumentáciou. Ak to bude zlé, môžu dať minimálne prekresliť výkresy a iné doklady. Tak je to asi najlepšie dať urobiť geodetovi a ten dá aj potvrdenie pre úrad, potrebný ku kolaudácii. To sú naše zákony. Kocúrkovo. Samozrejme záleží na lokalite. Ja som z BB.
Odpovedať
zaujimave.vsade som sa docitala, ze geodet vytycuje stavbu, ale je to niekde v stavebnom zakone?
Odpovedať
a je tu niekto kto vytycil sam dom? boli potom dake problemy?
Odpovedať
Ja si myslim ze ak su spravne vytycene vychodzie body tak s troskou matematiky sa to zvladne.....
Odpovedať
Profilova fotka
normalne sme si vytycili sami dom, pomocou vodovahy a par povrazkov, natlkli sme lavicky a je to...nijakeho geodeta sme nepotrebovali... zaklad je aby to bolo dobre spravene...aby si mal 90 stuponove uhly, a nie viac ani menej, lebo zistis, ze rohova sedacka ti nevojde do roha obyvacky a pootm bude neskoro :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
no my sme vytycovali pomocou geodeta..zhodou okolnosti svagor ;-) ...volnym okom sa zdalo, ze je to rovinka a pomocou GPS sme zistili, ze na 15 metroch mame rozdiel 80 cm vo vyske..mame naprojektovane terasovite zaklady, takze sami by sme to asi vytycili tazko..
Odpovedať
My sme prvy krat volali geodeta na meranie vyskopisu a polohopisu pre lepsie podklady pre projekt kedze budeme mat pozemok vo svahu.S projektantom sme dohodnuty na umiestnenie domu do parcely a zakreslenie napojenia na verejne siete.Viem ze pri zamerani bodov pre dom na parcele si geodet uctuje 1000skk(33eur) za jeden bod a to zalezi aky mate podorys domu.Je na kazdom ci si to vytici sam alebo pride godet aj to ci zameranie chce stavebny urad vo vasom regione.Ak to vyzaduju tak si asi nepomozete, lebo niekto vam musi dat povrdenie. :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?