Elektrika - Hromadna zmluva o pripojeni

Ahojte, mam zamotanu situaciu. Pri kupe pozemkov (orna poda) sa investor zaviazal v kupnorepdajnej zmluve ze "vybuduje nielen pripojky ale aj IS - elektrina, voda, kanalizacia) na pozemky. Avsak este predtym ako investor predal pozemky novym majitelom, budoval spominane IS, avsak elektrarne sa mu vyjadrili ze na to aby sa k jednotlivym pozemkom dal pripojit elektromer (aby kazdy pozemok bol odberne miesto) musi sa urobit HROMADNA ZMLUVA O PRIPOJENI, kde sa zaplati poplatok cez 200eur za kazde odberne miesto, kazd elektromer dostane svoje "identifikacne cisielko" a nasledne si moze dat novy majitel ziadost o pripojenie do elektrarni. To sa vsak neudialo. Investor pozemky predal novym majitelom. Novi majitelia dali ziadost o pripojenie do elektrarni, a ti im odpisali to iste co v minulosti investorovi: Jeden z Vas ako "hlavny ziadatel" musi uzatvorit s elektrarnami Hromadnu zmluvu, za vsetkych zaplatit (ostatni majitelia pouzemkov mu peniaze za svoju pripojku vratia), a az potom sa mozu jednotlivi vlastnici pozemkov zacat pripajat osobitnou ziadostou k odberu elektriny. Este dodam ze na hranici cesty je velka skrinka v ktorej maju byt niekolko elektromer - pre kazdy pozemok jeden. OTAZKA: Mozem ja ako majitel pozemku tlacit na investora ze je to jeho povinnost tu kolektivnu zmluvu uzatvorit (z nasej kupnopredajnej zmluvy tak ako som to uviedla vyssie to znenie, to zial as nevyplyva)? Alebo som pritlacena k muru a musime sa medzi ostatnymi majitelmi pozemkov dohodnut kto z nas bude mat "cierneho Petra" a ten to bude za vsetkych vybavovat, aby sme sa my nasledne jednotlivo mohli pripajat uz k odberu kazdy osobitne. DAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
@bolacka ak je na zmluve len orna pôda tak nič. Ved neni to taký problém - keby tam bolo aj 20 pozemkov, podáte žiadosť na všetky naraz, bude to síce pracné ale ja by som si za to dal od okolitých majitelov zaplatiť aspoň jednorázovo za strávený čas - čierneho petra môže zobrať každý, ale či to dotiahne do konca je otázne.
Odpovedať
@dominik_galaba otazka znie kto to MA robit, nie kto to moze urobit ak by velmi chcel.. Majitelom pozemkov sa do toho nechce to je jasne, skor tu stoji otazka ci to nemala byt POVINNOST investora.. na to sa pytam
Odpovedať
@dominik_galaba co s tym ma orna poda? distribucka ta pripoji ak splnis podmienky a "stavebny pozemok" do toho nespada. ja mam momentalne zavedenu optiku a funkcny internet na "zelenej luke". @bolacka jednajte podla zmluvy. Neviem ako presne to mate osetrene s predavajucim. ale vy mate potvrdenu aspon realnu moznost sa napojit, co je vyhra. Ak to chcete riesit, tak splnomocnenia od majitelov a uhrada nakloadov na zaklade zmluvy. Obehat vsetkych, alebo minimalny pocet pripojeniachtivych a hor sa do toho. Keby mne ako majitelovi pozemku niekto povedal, daj 250 za vybavenie pripojky tak by som sa potesil, aj keby som pripojku nepotreboval. Normalny clovek vie, ze hodnota pozemku stupne. platil by som depozitom formou notarskej uschovy.
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek ved pisem ze ak kupili ornu podu v intravilane, tak ake zmluvne podmienky by to definovali developerovi ako povinnost. Ak by v zmluve bol stavebny pozemok - tak to uz bude pozemok so stavebnym povolenim a inzinierskymi sietami. Dnes sa developerom mysli aj osoba ktora zadala vypracovanie geometrickeho planu na rozparcelovanie. To nie je developer, to je majitel/predajca. Ale ved to vies. Developerom je osoba ktora investuje peniaze do vybudovania nehnutelnosti za ucelom predaja. Pri predaji pozemku zakon neurcuje nikomu vybudovat alebo zacat projekt ohlasky drobnej stavby ako su IS. Zial ak v zmluve nie je o tom nic nepisane tak nemate nic v ruke, treba si to vybavit. Nebudete prvi ani posledni kto si tieto veci bude riesit. Alebo to dajte firme ktora to cele zastresi od projektov, ohlasky a realizacie vykopov sukromnej casti.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?