Elektrické stĺpy na hranici pozemku

Zdravím, na pozemku na ktorom chcem stavať sú 2 elektrické stĺpy. Pozemok je dlhý 50 metrov. Ide popri ceste. Jeden stĺp je na začiatku a jeden na konci. Približne 3,5 metra od bočných stran. Geodet mi vymeral pozemok a tie stĺpy sú osadené tak, že jeden je celý na mojom pozemku - 5 cm od plota a druhy je v strede plota. Momentálne to mam o hradené len provizornym pletivom. Ale keď začneme stavať, tak by sme chceli súčasne robiť aj plot popritom. Len neviem, ako by bolo najlepšie postupovať. Plot chceme betónový z DT 20cm. Ako by to bolo najlepšie poriešiť? Spraviť nejaké odskoky dovnútra, alebo to ukončiť len vedľa nich? Aj keď pochybujem ze môžem ťahať plot betónový až úplne ku stĺpu. Je tam nejaké ochrane pásmo? Pripadne aké veľké základy sa dávajú pod stĺp. Mate nejakú skúsenosť s takýmto problémom? Ďakujem za všetke rady.
Odpovedať
@patoooo Určite by som stĺp nezamuroval do plota. Ja by som urobil väčší odskok, aby bol stĺp prístupný od cesty. Dostatočne veľký, keby náhodou vlastník robil údržbu stĺpov (napr. nový náter), aby sa k nim dostal z každej strany. Prípadne aby ho bolo možné vymeniť, keby ho raz menili. Stĺp nepotrebuje základy. Len sa vykope jama, osadí sa stĺp a zaleje betónom. Veľkosť jamy závisí od veľkosti stĺpa.
Odpovedať
Zrejme budem musieť spraviť tie odskoky dovnútra. Nič iné ma nenapadá. Aj keď neviem, či to z estetického hľadiska bude dobre. Aký by mal byť minimálny odstup stĺpa od plotu? Preloženie stĺpov by asi bolo dosť finančné náročné, mate niekto s tým skúsenosť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@patoooo ako si vyriesil tvoj problém? nakoľko idem robiť základ pod plot a elektrický stĺp mam na hranici pozemku. Tiez uvažujem nad U tvarom, aby som ho obišiel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?