dom vedený ako chata

15. apr 202170

Dobrý deň, chcem sa spýtať dalo by sa stavať dom na pozemku vedený ako orná pôda v extraviláne obce čiže mimo územného plánu obce? Mohol by byť dom vedený ako chata ? Aky veľký dom by mohol byť (m2) ? Ďakujem pekne za všetky odpovede 🙂

• @alex51  Či sa dá stavať na ornej pôde v extraviláne, ti povedia na stavebnom úrade alebo si to môžeš pozrieť v územnom pláne obce. My to nevieme.

• treba sa na to spytat na obecnom urade ako by sa to dalo riesit, koniec koncov oni budu udelovat aj stavebne povolenie takze by mali vediet poradit

• @alex51  Ak na danej parcele územný plán nedovoľuje stavať niečo ako objekty individuálnej rekreácie alebo podobne tak tam nemôžeš postaviť ani chatu.

• Sponzor fóra
  • @alex51  najlepšie bude, keď si to zistíš priamo na stavebnom úrade aby si zbytočne neriešil projekt a potom ti to zamietnu. Budú to zbytočne vyhodené peniaze.

• Presne tak, tu ti nedá nikto správnu odpoveď

• @alex51  u nás to využívajú hlavne chatári lebo tú nemôžeš stavať hocikde, stačí nájsť vlastníka nehnuteľnosti ktorý tam mal nejakú stavbu a tie základy dostane povolenie postaviť , blízo je lukratívne miesto Jarabá, Boca tam je plno takých nehnuteľností v extraviláne, no developer nespí a veľa poskupoval

• @alex51  treba si to vyhladat alebo sa ist spytat na stavebny urad - to by som povedal, ze je najjednoduchsie.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    mini-bagre.sk
    Stará Ľubovňa
    Predaj minibagrov a ministrojov pre profesionálov aj zábavu. Pre začínajúcich podnikateľov, stavebníkov, architektov, alebo ku stavbe domu.
    Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
    Projekty, návrhy, vizualizácie, výroba a montáž nábytku na mieru pre moderné aj klasické interiéry rod. domov a bytov. Cenník na www.inovacio.sk 
    Články od našich partnerov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
    Archív článkov od partnerov