Darovat 500 m2 ornej pody parcely ,,E,, ???

Po otcovi sme zdedili 1\2 ornej pody o vymere 512 m2. Je to orna poda ale parcela ,,E,,. Teraz, jeden z rodiny chce od nas, aby sme mu nasu cast darovali darovacou zmluvou za 1€. Lebo druha polovica patri jeho otcovi, ktory mu ju chce darovat, tak chce mat komplet pozemok. Prosim, poradte, ake kroky treba podniknut a co vsetko zistit, aby nas neosklbal aj o to malo co sme zdedili. Dakujem.
Odpovedať
Osobne nechápem zadaniu otázky ... Chcete mu tých 512 m2 ornej pôdy darovať, resp. predať za 1 Euro alebo nechcete ? Ak nechcete, tak Vás samozrejme k predaju nemôže nútiť a môžete si tú ornú pôdu nechať. Ak chcete, ale za vyššiu cenu, je potrebné zistiť reálnu hodnotu pozemku a tu Vám bohužial z Vášho zadania, kde chýba kopa údajov asi nikto neporadí. Ak mu ju chcete nechať za 1 Euro, tak neviem v čom je problém :) 1. Dôležité sú otázky kde sa pozemok nachádza a či nie je v územno pláne obce v časti, kde je plánovaná budúca výstavba. Ak aj nie je, treba zistiť, či nie sú v blízkosti IS. 2. Predpokladám, že táto parcela E sa skladá z Vášho a jeho pozemku. Možno to všetko robí preto, aby bol samostatným vlastníkom parcely registra E, preklasifikoval si ju na C a následne vyňal z pôdneho fondu a preklasifikoval na stavebný pozemok. Ak je tomu tak (čo bez infromácií nikto nevie) tak je tu možno snaha, získať budúci stavebný pozemok zadarmo :) Pár faktov: Čo znamená parcela registra C a parcela registra E? Údaje o pozemkoch sa členia na: údaje o parcelách registra „C“ sú evidované na katastrálnej mape. Ich hranice sú zreteľné v teréne. Údaje o parcelách registra „E“ sú evidované na mape určeného operátu, sú v katastrálnej mape zlúčené do väčších celkov alebo rozdelené do viacerých parciel, sú ku nim založené právne vzťahy a ich hranice v teréne nie sú zreteľné. Stavebný úrad, na pôde ktorá nie je v intraviláne alebo nie je v územným plánom určená na výstavbu rodinných domov, môže povoliť stavbu ak stavebník má dostupné IS, ak nie je v rozpore s územným plánom, ak tomu nebránia terénne alebo geologické podmienky.
Odpovedať
V podstate som len chcela poradit kam ist a pytat sa na ten pozemok... Otec je uz vyse 9rokov po smrti a doteraz sme nevedeli o tom pozemku. Az teraz.... A dokonca ani nevieme kde sa nachadza... Ale dakujem za odpoved, som ako tak v obraze... Aspon myslim. :-) nerada by som darovala nieco, co ma akutaku hodnotu...
Odpovedať
Profilova fotka
@matulienka.d sak muselo prebehnut dedicske konanie ci? ak sa chcete dozvediet o pozemku tak na kataster overit ci si majitelka mozes aj sama cez ktaster portal
Odpovedať
Dedicke prebehlo, ale o pozemku nikto nic nemukol...Na LV je stale meno mojho otca a jeho brata. A mam pocit ze oni o nom vedeli a boli ticho lebo mali aj list vlastnictva, original, ale dost stary, bolo vidno, ze ma uz peknych par rokov za sebou. Ideme znova otvorit dedicske. Takze je to divne....
Odpovedať
kazda poda ma hodnotu, nie len stavebna parcela. ak to chcete darovat, mozete aj mne 8-) :-D :-D
Odpovedať
da sa stavat aj na takej parcele ak neni absolutne uprostred nicoho.... pozri zakony..
Odpovedať
@matulienka.d ked sa niečo daruje tak je to darovacia zmluva,povedzte im,že vy by ste chceli,aby vám oni tú ornú pôdu darovali,predajná zmluva za 1 e je napadnuteľná,treba ísť na kataster ,alebo zať dcéra alebo...nech zistia cez internet.
Odpovedať
Profilova fotka
@matulienka.d ak ste spoluvlastníkmi /alebo bol váš otec/, to znamená, že z každého cm2 vám patrí polovica...Parcelu E by ste museli stotožniť aby sa dostala do registra C, potom môžete dať urobiť nový geometrický plán, kde sa dohodnete, kto akú časť bude vlastniť. Ak je to v extraviláne, nemali by ste to deliť pod výmeru 2000 m2. Lepšie ak sa spojíte s notárom a ten vám všetko vysvetlí.
Odpovedať
@jozok @marta2610 @topvideo dakujem za pomoc.... v pondelok ideme na kataster a za starostom obce kde je pozemok.... dedicske otvarame tak ci tak....
Odpovedať
ja vam ponuknem 3 evri :D:D:D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?