Dajú stavebné povolenie, ak je pozemok písaný len na mňa?

Ahojte, s priatelkou planujeme stavbu rodinneho domu na pozemku, ktory je len v mojom vlastnictve. Zaujimalo by ma, ci nebude problem pri vybavovani stavebneho povolenia, kedze chceme aby stavba bola pisana na obidvoch a chceme brat aj spolocnu hypoteku? Nemate niekto prosim s tym skusenosti? dakujem vopred 😉.
Odpovedať
@laciqe žiadny problém. Skúsenosti sú, pohľadaj na fóre, je toho mnoho.
Odpovedať
@laciqe Nie je to problém, je veľa takých prípadov.
Odpovedať
@laciqe Dobrý deň, v slovenskom právnom poriadku platí zásada, že vlastník pozemku môže byť odlišnou osobou od vlastníka stavby, ktorá na pozemku stojí (superficies solo non cedit). Nie je ničím výnimočným, keď je vlastník stavby rozdielnou osobou od vlastníka pozemku, na ktorom stojí. V takom prípade sa však musí preukazovať oprávnenie stavať na pozemku. Stavbu aj hypotéku nadobudnete s priateľkou do podielového spoluvlastníctva (každý v podiele 1/2). Vaše vlastnícke právo k 1/2 podielu na dome nebude žiadnym spôsobom obmedzené alebo dotknuté tým, že Váša priateľkaje vlastníkom pozemku. Odporučam vám kontaktovať prislušný stavebny úrad pod ktory patrite a informovat sa ešte aj u nich.
Odpovedať
dakujem pekne za informacie. Co som tak dohladal na nete, tak treba na stavebny urad doniest cestne prehlasenie, ale zial nedohladal som v akej forme to ma byt.
Odpovedať
to je jedno, bude to vase oboch
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?