Bude platiť nový zákon ohľadom nevysporiadaných pozemkov?

Profilova fotka
Chcela by som sa opýtať či je na tom niečo pravdy že od januára by mal byť taký zákon že keď máte nevysporiadaný pozemok a keď vám polovica majiteľov podpíše že vám ho dajú tak je pozemok váš?
Odpovedať
Profilova fotka
pripájam sa k otázke..
Odpovedať
Profilova fotka
nájde sa niekto kto vie odpoveď??
Odpovedať
to by bol zasah do vlastnickych prav, velmi o tom pochybujem. smrdi to protiustavnostou.
Odpovedať
taky zakon neexistuje. mozno myslite zakon o registri obnovenej pody (ROEP), tento upravuje vlastnicke prava, ale neznamych/nezistenych vlastnikov, kde sa nasledne stava spravcom slovensky pozemkovy fond.
Odpovedať
Ten kto Vam dal take info nech zacituje Vam pekne z toho zakona alebo nech da Vam aspon cislo zakona ci vyhlasky aby ste si uzrejmili ci vobec nieco take existuje. Osobne neviem o takom zakone, na druhej strane "SMERovanie" vymozitelnosti prava v tejto dzamahiriji by ma neprekvapilo ak by sa taky zakon objavil. Podpisalo sa kadeco horsie od 89. Ale k veci, aj keby taky zakon bol, jedno podanie na ustavny sud a ta "druha polovica" Vam pekne zavari. Takze aj keby taky zakon bol osobne by som sa vyvaroval vstupovat do takej "investicie" kde by ste niekoho vyvlastnovali....to moze iba stat (bohuzial smutne konstatovanie).
Odpovedať
nic take neexistuje.
Odpovedať
to teda fakt neexistuje a ani nikdy nebude, ledaže by sme zaviedli inú formu vlády na SVK :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Take nieco nie je, ale urcite sa casom objavi "nieco", co by mohlo zjednodusit momentalnu katastroficku situaciu s vysporiadavanim majetkovopravnych vztahov k nehnutelnostiam. Na druhej strane co s tymi, co vlastnili a neprededili sa ich majetky, alebo ich potomkovia nevedia o svojich vlastnickych pravach len chybou a zmenami v nasom systeme? V minulosti prislo mnoho ludi o majetky len kvoli pol. systemu a to co im pravom patri, im, alebo ich potomkom by sa malo vratit... V minulosti kazdy kusok zeme v nasej krajine patril ludom, nie statu. ]-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
teraz to už platí ,čo neplatilo v r. 2013,teda podpísanie a prevod podzemkov?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?