Ako casto treba kosit pozemok na ktorom sa nebyva

Zdravim , mozte mi povedat ako casto bude potrebne kosit pozemok na ktorom este nebyvate? Idem kupit pozemok asi 18m siroky 100 dlhy . Pozemok je rovinaty . Kosacku zatial nemam . Nechcel by som mat trva vyssiu ako 80cm . Bude to treba kosit kazdy druhy tyzden? Poradili by ste aj kosacku ? Ako dlho to asi trva pokosit kosackou ktoru tlacite. Dakujem
Odpovedať
Kúpiť poriadnu kosačku - cca 3,5hodiny. Kosiť 2 -3x do roka.
Odpovedať
@jan777a na taký už aj minitraktor, alebo ak je tam prístup väčším traktorom daj to pokosiť družstevníkom a niečo i dostaneš
Odpovedať
Ked budes kosit 2-3x za rok bude ta trava ako pises 80 cm vysoka a to podla mojich skusenosti nejde dobre s klasickou "tlacim ju" kosackou ->s rotacnym nozom naspodku. Bud tzv. bubnova alebo vyzinac. Budu tam totiz aj buriny s hrubou stonkou, male naletove stromceky, krtince a pod. Ked chces klasicku kosacku tak musis kosit v sezone max kazde 2-3 tyzdne. Podla vykonu a velkosti kosacky 1800m2 asi pod 3 hodiny nedas.
Odpovedať
@jan777a Iné je kosiť trávnik a iné lúku, kde máš vysokú trávu. Trávnik treba kosiť max. každé 2-3 týždne, lepšie je týždenne. Lúku stačí pokosiť 3-4 x do roka. Ale lúku s rotačnou kosačkou nepokosíš. Tam potrebuješ niečo výkonnejšie - napr. lištovú kosačku. Vyžínačka je na takú trávu ako lyžička v bazéne vody. Bubnová je už lepšia, ale na 1800 m2 to bude utrpenie a celodenná drina. Zožeň si niekoho s traktorom, kto má na neho aj rotačnú kosačku a ten to pobehá 2x do roka behom jednej hodiny.
Odpovedať
@chrobak7 niekedy sme to kosili kosami , dnes to už ani nevidím, synovec kúpil rovno traktorovú záhradnú asi za 2 kilá pred 3 r. a chodí občas aj k susedom
Odpovedať
Dohodnúť sa s dákym gazdom na okolí nech to 3x ročne po kosí alebo tam dať 4 barancov a nech to košíka každý deň a na konci roka zabíjačka. Ja som mal takto pozemok 5r a radšej som tam zasadil zemiaky to bolo menej roboty ako to pravidelne kosiť.
Odpovedať
@jumt akurát z baranmi to bude drahšie, lebo na jar stojí jahňa 2x toľko ako na jeseň vypasený baran, len už bude baranina a nie lahodná jahňacina
Odpovedať
Mam asi polovicny 16x58, klasicka luka a kosim mulcovacom hurricanom a okraje krovinorezom (nozom lebo strunou sa to velmi neda) cca 3x rocne trva mi to cca 4 - 5 hodin.
Odpovedať
ak to nebudete pravidelne kosit pocas april - oktober tak jednoznacne poziciavat poriadnu kosacku bubon ... inak sa budete trapit na vyssom ako 30-40cm ... vcera som stym stravil den, a to mam len cast takej zahrady ... a uplne ked vam tam niekto mrdne polena a kamene ...
Odpovedať
kosit neobyvany pozemok kazdy druhy tyzden mi pride uplne zbytocne.
Odpovedať
Ručná kosa a 1 až 2x ročne
Odpovedať
Profilova fotka
Mali sme taky pozemok, mali nasi na nom stromky, mali to ako sad. A to ozaj ked nechces pravidelne kosit, tak krovinorezom a to staci niekolkokrat do roka, ale teda u nas to bolo zakazdym kosenie aj na dva dni a potom este to hrabanie. Potom sme uz radsej chodili aj kazdy druhy, treti vikend to normalne pokosit. Viac nam to tak vyhovovalo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nekos ani raz, ušetríš na kosačke, benzíne, robote... Uschne, raz v roku podpáliš a máš po starosti. 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@petersd Podpa.... čo? Vám podpaľačom treba napariť každý rok pokutu aspoň 100 eur, nech si to na ďalší rok rozmyslite.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?