Výška betónového poteru 5 až 5.5 cm

Prosím o pomoc viem že tu je veľa príspevkov o poteroch ale nikde som sa nedozvedel či je dostačujúca hrúbka betónového poteru cca 5 až 5.5 cm od finálneho polystyrénu. Neviem co mam spraviť ci to môže byť keď pridám vlákna do betónu. Prosím poraďte. Samozrejme ide podlahové kúrenie. (voda) Ďakujem
Odpovedať
@raslab krytie trubiek by malo byt 4cm pri betone. je to tesne. nad anhydridom si nerozmyslal?
Odpovedať
Profilova fotka
@raslab rôzne údaje o krytí sa odvíjajú od krytia výztuže. Predpokladá sa určitá hrúbka betónu aby mal schopnosť prenášať zaťaženie a nepraskal, ale všetky tieto úvahy sa majú odvíjať od nášlapnej vrstvy. Prakticky , keby ste dokázali položiť trubky vodorovne, stačí poter po vrch trubiek. Trubky tvoria výztuž, vlákna tam nemajú temer žiadnu funkciu. V suchom procese podlahového kúrenia nie je žiadny betón a celú potrebu prenosu podlahy do podkladu plní plech .
Odpovedať
Profilova fotka
@raslab my mame betonovy poter 4,5cm. tak nam povedali aj majstri poterari, ze to je standartna hrubka.
Odpovedať
@jan45 neviem či máme na mysli rovnaký systém suchého vodného podlahového kúrenia, ale ten tenký plech je tam na roznos tepla, nie váhy. Na rozloženie tlaku je na suchom podlahovom kúrení roznášacia vrstva - OSB doska/fermacell. Ale áno, v tomto prípade je krytie tenké.
Odpovedať
Ešte som rozmýšľal teraz mam 2x5cmpolystyren že by som dal 1x 5cm a 1x 4cm len vtedy by bola výška poteru niekde 6.5 až 7 cm a to sa mi zdá zasa veľa. Už mesiac nad tým rozmýšľam a neviem co mam spraviť. A aj polystyren zasa nie je úplne vodomerne naukladany že boli hrboli na základovej doske. Ach.
Odpovedať
Profilova fotka
5cm poter staci. jedine treba dohliadnut aby boli dostatocne prekryte rurky a aby nebol osudeny o cement. Pri hrubke 5cm by som tiez dal polymerove vlakno. Ale aj ked nedas, nic sa nestane.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?