Styrodur, podlahovy eps, fasadny eps

Je nejaký problém, keď sa zamieňa styrodur, podlahový polystyrén a fasádny polystyrén? Konkrétne, keď sa styrodur dáva miesto podlahového eps alebo podlahový eps miesto fasádneho?
Odpovedať
Nie, kedze lambda je tam skoro totozna (styrodur ju ma o cosi lepsiu), problem iba financny.
Odpovedať
@milan_toman v tomto poradí to problém nie je. Styrodur je pevnejší ako podlahový polystyrén a menej nasiakavý. Podlahový polystyrén je tvrdší ako fasádny. Niekde som zachytil že podlahový nemá UV ochranu ale prax mi neukázala rozdiel. (mal som na dome pár mesiacov odokryty EPS F a S a oba boli rovnako poškodené slnkom). Čo sa týka tepelnej izolácie tak podlahový má l 0.036 styrodur rôzne ale cca podobne a fasádny biely 0.039. (sivý 0.031). Čím menej tým lepšie.
Odpovedať
@igor256 super, dik
Odpovedať
@kemino najvacsi rozdiel je v pevnosti v tlaku , cize ako si spomenul -styrodur namiesto podlahového eps alebo podlahový eps miesto fasádneho je ok , ale opacne uz to nieje ok . Fasadny ma najnizsiu pevnost v tlaku cca 70-80kpa oproti podlahovemu 100-200kpa , styrodur moze ist na cca 300 - 700 kpa.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?