Podlahova soklova lista - kedy nie je potrebna?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, rad by som dal podlahu pri ktorej nie su potrebne podlahove listy na stenach. Niektore dvere budu bezzarubnove, takze by to nevyzeralo dobre, a podomietkove podlahove listy nechcem riesit. Ake su moznosti? - Lepena vinyl podlaha - Samotiazna vinyl podlaha (looselay - bez lepenia a netreba nechavat dilatacie pri stenach) - dlazba Mate niekto podlahu bez soklovych list? Aku a ake mate s tym skusenosti? Dakujem
Odpovedať
1
2
Ahoj, my máme dlažbu bez líšt. Naša dlažba nebola k dispozícii s listami a bála som sa, že by mi nenarezali z dlažobnej kocky pekné pásiky. Rozhodli sme sa, že dáme lišty ako boli pripojené v prvom príspevku, ale vôbec sa to nedalo narezať tak pekne, aby sme boli spokojní. Tak sme sa na to vykašľali a nedali sme žiadne. Našťastie majstri pokladali dlažbu veľmi pekne, takže nebol problém. Všetky špáry pri stene som riadne vyčistila šróbovákom (improvizácia), dala som preč všetok zvyšok omietky a podobného materiálu, povysávala som tie priestory a poriadne natlačila do škár akrylový štukový tmel. Po zaschnutí som tie špáry a steny do výšky cca 15cm natrela umývateľnou farbou (niektoré steny máme celé umývateľné, jednoduchšie riešenie). Máme to takto vyše roka - nemáme nič špinavé, žiaden prach sa tam nedrží, nič nemáme obité ani podobné vyššie zmienené “problémy”. Keď umývame, normálne zmývam dlažbu až po steny s čistou handrou, nevidím rozdiel oproti starostlivosti pri lištách. Akurát sa nám na nich nedrží prach ako na lištách zvykne. Každopádne, treba mať podlahu položenú dobre, pekne zarovnanú, potom je aj realizácia takýchto špár jednoduchšia. Inak celé to špárovanie som zrealizovala za jeden deň, bola to Rýchlovka. Nakoniec si myslím, že to vyzerá ešte lepšie ako s lištami, ja by som do toho šla. Vždy sa to dá dorobiť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@ultrarecall dalo by sa keď sa to spraví poriadne, treba dať na stenu najprv nejakú pásku a ochranu a nie vyliať podlahu tak ako je na tvojej foto.
Odpovedať
@alenaf34 prosim ta ake mas omietky?
Odpovedať
@alenaf34 máte to rok... Ozvite sa tak po piatich...
Odpovedať
@wivik netuším, stavbu robil developer, ale nemyslím si, že je to niečo špeciálne. @megdesign nevidím súvis? Umývam dlážku každý jeden deň, nemám absolútne žiaden problém s ničím z toho, s čím ľudia vyššie strašili. Však nelejem na tie steny a do špár 5 litrov vody. Neviem si predstaviť, čo by som musela robiť, aby sme mali akýkoľvek problém. Nám to takto vyhovuje 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?