Podklad pod SPC vinylove podlahy

Dobry deň, potreboval by som poradiť, či tu niekto nemá skúsenosti s pokladaním vinylovej SPC podlahy. Pozeral som videa a članky o tom ako sa to robí ale nikde neviem naisť, že či sa dá použiť pod tento druh podlahy aj niejaká pena/podlozka jednak kvoli mensim nerovnostiam ale aj kvoli zvuku z kracania. Keď som pozeral v merkury informacie o podlozkach tak vsade bolo písane ze nieje vhodna na vinyl. A jedine vhodne boli s cenou okolo 80eur za izbu co mi pride hrozne vela. A mam taky pocit ze keby podnu dam niejaku tenku vrstvu obycajnej peny tak by to nemuselo vadit lebo mi pride ze je dost pevna. Ale nemame s takymito vecami moc skusenosti tak nevieme či to tak môzme spraviť. Za každu vašu radu velmi pekne ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_gulika nerovnosti sa riesia nivelackou a ak mas podlahove kurenie tak o nejakych podlozkach ani neuvazuj...
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_gulika zdruzenie vyrobcov viacvrstvych modularnych podlah MMFA , do ktoreho patria aj vyrobcovia vinylovych a kompozitných podlah predpisuje pod tieto druhy podlahovin podlozky o maximalnej hrubke 1,5mm a minimalnej odolnosti proti stlaceniu 200 kPa . Cim je podlaha tensia , tym by mala byt odolnost proti stlaceniu vyssia . Idealna hodnota je 400kPa . Pokial nie je v navode na pokladku urcena ina hodnota , mal by ste sa drzat tychto hodnot . Cena takychto podloziek zacina od 4 eur/m2 a predstavu cca 10-15% hodnoty buducej podlahy , pouzitie nespravnej podlozky moze znehodnotit cele dielo , ktoreho hodnota mnohonasobne prevysuje usetrenu ciastku .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?