Nekvalitny cementovy poter

Zobraz úvodný príspevok
Prosim o radu co s tym. Dva mesiace dozadu mi robila firma poter na podlahove kurenie zhruba 6 cm hrubka. Nasiel som v potere miesta kde som doslovne rukou pretlacil skrupinu poteru a vrstvu pod tym rukou vybral. Hned som volal majstrov, ze takto teda suchy poter asi nevyzera a akoby tam bolo malo cementu. Ich odpoved na mieste ma zarazila. Ze je to v poriadku ked pod povrchom je to sypke ze rychlo odisla voda do spar v systemovej doske a eps. Ze tie diery opravia a cele to penetracia zlepi. Robia takyto poter vsade v okoli. Na 2. Metrovej Late poter leti cez 2.cm ze to je tiez ok a nivelacka to doladi. Som z toho na nervy. Moj nazor je ze to je cele zle a musi to ist von. Za kazdy nazor hlavne odborny Ďakujem
Odpovedať
@maxogo zdá sa, že si toho ešte veľa nevidel.... Pre každú vrstvu betónu, ktorú projektant navrhuje v realizačnom projekte, musí uviesť triedu betónu. Pre laikov uvediem, že triedu nemusí obsahovať projekt pre Stavebné konanie a viem, že väčšina projektov RD je len pre stavebné konanie, lebo stavebníci šetria na projektovej príprave a myslia si, že dodávateľ im to bez realizačného projektu postaví - áno, postaví a veľmi ochotne, lebo potom si môže vymýšľať pre seba výhodné riešenia a klamať zákazníkov. Zdá sa, že musím ešte niečo uviesť: Rozoznávame tieto betónové vrstvy (konštrukcie): * Železobetóny na nosné konštrukcie. *Železobetóny iba s konštrukčnou výstužou medzi ktoré môžeme zaradiť aj v tomto vlákne diskutovanú vrstvu. * Prosté betónové vrstvy - bez výstuže * Betónové mazaniny * Cementové potery Niekedy je problém určiť rozhranie, ale orientačne: Cementové potery sú v hrúbkach cca do 25mm - a slúžia zväčša iba na vyrovnanie betónového podkladu a sú realizované iba s jemným pieskom. Mazaniny sú hrubšie vrstvy ako cca 30mm a sú z piesku obyčajne zrnitosti 0-4mm. Aj vrstvu diskutovanú bolo možné realizovať betonovou mazaninou o hr. cca 50-60mm, ale stuženú sieťovinou. Projektant, ktorý tieto vrstvy navrhuje je povinný uviesť triedy betónu, alebo uviesť pomery miešania, alebo iným spôsobom vrstvu zadefinovať, v akej kvalite ju treba zrealizovať. Ak napr. u cementového poteru hr. 20mm nenapíšem napr. pomer miešania tak je to vtedy keď mi je to jedno. Potom sa však nemôžem čudovať, ak sa to zrealizuje s minimom cementu a začne sa to rozpadať. Kto je v takom prípade vinný končí obyčajne na súde, kde sa skúma napr. to, koľko dodávateľ učtoval za realizáciu, či čo mal v ponuke. Často je to problematické a projektanta zachráni len vysoká cena, ktorú dodávateľ zaúčtoval.
Odpovedať
Ja by som potreboval v najbližších dňoch zaliať podlahové kúrenie cca 6cm v Bratislave na Palisádach, cca 15m2 - myslíte, že niekoho na to zoženiem ? Viete mi prosím doporučiť niekoho ? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@wolodymyr ahoj prosím ťa vieš dať kontakt na tých čo ti robili poter? 🙂 vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav pozeral som ale uz nemam kontakty zial.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, máte skúsenosti s realizáciou "klasického betónového" poteru-bet.mazanina na podlahové vykurovanie? (nie polosuchého/zavlhnutého cementového poteru) ? Alebo s vrecovaným poterom ? vďaka
Odpovedať
@prokennex staci to pridat raz, nemusis zaspamovat vsetky temy co sa tykaju poterov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry vecer a toto je v poriadku cement poter??? Kde stupim po rohoch praskne a citim, ze ked kracam po potere, akoby som kracal po polystyrene, makke, plytke. Pri HS portal terasovych dverach som sa postavil a prasklo , mam 100kg. Ked polozim 200kg tepelne cerpadlo v technickej miestnosti na toto, tak mi kurenarske rury vyletia z podlahy .....reklamacia bude a ako to mozu opravit? lepsia hustota, tvrdost, co s tym, ci na novo ??? Mal som dat asi anhydrit....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fixx:

Dobry vecer a toto je v poriadku cement poter??? …
@fixx skôr by som hľadal problém v kvalite vrstvy pod poterom....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fixx:

Dobry vecer a toto je v poriadku cement poter??? …
@fixx vidím to na odflaknutu pokládku podlahového polystyrénu, resp. nevhodný-slabý EPS
Odpovedať
@connor87 mne sa nezdalo, ze by bol nekvalitny polystyren, celu stavbu mi robila kvalitna firma a na cementovy poter prisli robit ako subdodavatel - Poliaci. Ale podklad pod tym robila firma, co aj steny a vsetko a to urobili dobre. Tak teraz to rozbit a znova?? Uvidim, co povedia pri reklamacii.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fixx:

@connor87 mne sa nezdalo, ze by bol nekvalitny po…
@fixx aky polystyren ti davali na podlahu? Volnym okom medzi 70F a 100S takmer nespoznas rozdiel. Tam kde to mas vydrolrne, vies zmerat hrubku poteru?
Odpovedať
Profilova fotka
@fixx stavebny dozor asi nemas, co? 1) aky je pouzity podlahovy EPS (idealna by bola fotka z balenia) 2) aka je hrubka poteru? Podla fotiek mas vsade strkove hniezda, co je pri tenkych poteroch (<5cm) vzdy problem. Vyhladeny je pekne, ale pevnost chyba. 3) ako si ho osetroval po vyliati?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx podlahový polystyrén 120 mm dom, cementový poter 50 mm dom , dodržali toto vôbec, asi nie. Cement foto v prílohe - portlandský zmesový cement 32,5 R, cementáreň Ladce. Ostalo mi 400kg. Roboši prišli ráno 7:00 a zmizli 11:30. Plocha 95-100 m2.
Odpovedať
@sousedekovci89 z cenovej ponuky, mám s firmou zmluvu : podlahový polystyrén 120 mm dom, cementový poter 50 mm dom , a to vydrolené, však tam vidím už trubku podlahovky, a to som tam strčil kúsok prsta,...
Odpovedať
Profilova fotka
@fixx treba odpovedat na otazky ktore sa pytam, nie dat fotku cementu :). ten je inak ok, rovnaky pouzivam na potery aj ja (ak teda nepouzijem vrecovany poter) 1) aky EPS bol pouzity? 100S, 150S.... mas nejake fotky, pripadne obal alebo kus? 2) 5cm = 5m3 betonu na cely dom+-. Kolko cementu si objednal/doviezol, kolko zostalo? 3) ako bol poter osetrovany? Polieval si ho po pokladke, nebolo vetrane? Lebo mne podla fotiek vychadzaju len 3 moznosti: - malo cementu/zle vymiesany/prilis suchy - zle osetrovanie po pokladke - podkladny EPS je prilis makky viac samozrejme pri obhliadke alebo sonda...
Odpovedať
@fixx tak ak bol pouzity polystyren ako ma byt a jeho pokladka bola zrealizovana spravne, tak moze byt len chyba v poteri. Mozno nevhodny piesok, ktovie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@fixx treba odpovedat na otazky ktore sa pytam…
@mgx 1) aky EPS bol pouzity? 100S, 150S.... mas nejake fotky, pripadne obal alebo kus? tusim 100S nepamatam si uz poriadne obaly, aj ked boli zlozene pri dome, ale myslim ze 100S velkymi cislicami tam bolo, kus este vidno v druhej kupelni kde bude kút sprchovy, tak odfotim 2) 5cm = 5m3 betonu na cely dom+-. Objednavala material firma, neviem kolko presne doviezli, nebol som tam kazdy den, ale ostalo 400kg, budem s konateľom hovoriť tento týždeň 3) ako bol poter osetrovany? Polieval si ho po pokladke, nebolo vetrane? Dvaja známi čo robia aj potery mi povedali, ze nie je dovod polievať, tvrdia , tak ako píšete, že bol zrejme zle vymiešaný cement, príliš suchý, sa to drobí v prstoch. aké sú teraz možnosti v rámci reklamácie?? Všetko dať preč a znova?? Alebo len na miestach , kde to praská opraviť a na miestach, kde mám pocit že to pláva nestabilne tiež opraviť??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od connor87:

@fixx tak ak bol pouzity polystyren ako ma byt a …
@connor87 aj to ma napadlo, zlý piesok, este ostal aj ten von....prvy dojem ked som vosiel do domu bolo ze je to tenke, slabé, nestabilné ze mi nohy plavaju na niektorych miestach
Odpovedať
Profilova fotka
@fixx dvoch znamych aj seba pouc, ze tuhnutie aj tvrdnutie betonovej mazaniny vodu potrebuje - staci si precitat TL hocijakej betonovej mazaniny ci poteru https://baumit.sk/files/sk/technical_... Strana 38 + stat 1.6 Z mojho pohladu je to bud zle vymiesany poter (piesok sa pouziva 0-4 + trosku 4-8 na vznik mlieka) alebo nespravne osetrenie po ulozeni... K oprave= zial bude nutne to dat cele prec a urobit nanovo... a zozen si stavbyveduceho :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@fixx dvoch znamych aj seba pouc, ze tuhnutie aj…
@mgx vsak firma co mi to robila tam mala stavbyveduceho, ale nebol tam kazdy den, chodil medzi stavby, snad som si nemal este aj svojho extra platiť ... tí známi stavbári robili desiatky podláh a nič takéto sa im nestalo, čo videli u mňa.....som zvedavý ako ochotná bude firma to vymeniť...meno majú dobré, tak počkám si na stanovisko....bohužial tí poliaci čo ten poter robili boli zrejme degeši, už ked prišli tak slovník samá pi.c, ku.va, a chuť robiť nijaká, možno si ich už nebudú volať ako subdodávku.....v projekte co sa tyka podlah. polystyrenu je len : Isover EPS 2x60mm , nikde žiadny údaj 100S, 150S, ....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fixx:

@mgx vsak firma co mi to robila tam mala stavbyve…
@fixx mozno mas zle polozeny EPS, ale fatalne bolo, ze poter nebol hydratovany o com svedci, ze mas rozrusene rohy/okraje poteru. poter v rohu sa skrutil do hora a ked si nan stupil tak praskol.
Odpovedať
@rapidek tvrdia , ze ho poliať boli, ale neviem koľko, ja som poliať nebol už, nejde len o prasknutie, ono to péruje mäkko ked stúpam na niektorých miestach...takze zle položeny aj EPS?
Odpovedať
@rapidek zatial s nimi len telefonicky komunikujem, ked pridu na obhliadku tak uvidim co dalej
Odpovedať
Profilova fotka
@fixx stavbyveduci zhotovitela chrani zhotovitela, tvoj stavbyveduci chrani teba. Ak chyba, potom stavba presne tak aj vyzera...
Odpovedať
@mgx ty si mal na stavbe svojho? ci ty sam mas nejake odborne osvedcenie? ci si len mudrlant? Aj suseda od domu vedla mam mudrlanta . Vies kolko taky clovek stojí? stavba ako celok je ok, len ten poter na k.t. Nepoznam nikoho tu u nás kto by si platil takeho cloveka. Obcas mi tam znamy clovek odskocil pozriet, ale cele dni tam nebol.
Odpovedať
Profilova fotka
@fixx 2generacie stavbarov, na stavbach som od 10 rokov, asi ti mam poslat svoj inziniersky diplom aby si uveril? Polozil som viac poterov, ako si ty zjedol teplych veceri, ale lutujem, ze som vobec reagoval. Ale uz nebudem, maj sa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fixx:

@mgx ty si mal na stavbe svojho? ci ty sam mas ne…
@fixx a ty ako vies ze stavba ako celok je ok? lebo keby som si ja nenasprtal kazdu profesiu aby som si skontroloval, tak moja zena by tiez povedala, ze vsetko je ok... aj realizatori mi vraveli, ze nevidia pre mna ocividny problem a vsetko je ok. ja som polieval poter cely tyzden 2x denne a mal som zavrete okna
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?