Existuje alternatíva podlahového polystyrénu?

Existuje alternatíva podlahového polystyrénu? Existuje prosím vás cenovo porovnateľná alternatíva tvrdeného podlahového polystyrénu? Potrebujem cca 20 cm výšku od betónovej plátne po poter zaizolovať
Odpovedať
@killiani preco, ak sa mozem spytat? Alternativa moze byt urobit rost z dreva, napchat tam vatu a na vrch osb/fermacell atd. (poter netreba, resp. neviem ci by to bolo mozne).
Odpovedať
@killiani niekedy ked ešte iné izolácie neboli používali drevené suché piliny, (rez) na spodok i na vrch
Odpovedať
Izolacia musi byt pochodzna nejde tam ziaden rost…. To by bolo lahke riesenie vyplni to
Odpovedať
@killiani penosklo
Odpovedať
@killiani hľadáš niečo lacnejšie ako je polystyrén? Osobne som sa s iným ako polystyrén nestretol ale známi spomínal ze nedal všetko polystyrén lebo mu zle vypočítali výšku tak to doplnil pieskom.....
Odpovedať
@killiani ked sa ti zda 20 cm EPS vela, tak daj najprv niekolko cm betonu. 1m3 betonu je lacnejsi, ako podlahovy EPS 🙂
Odpovedať
@zefe Ano ale potom kolko polystyrenu staci pod podlahovku?
Odpovedať
@killiani teoreticky aj 1cm. Len to bude slabsie izolovat. Ak je 20cm vela znizte na 15cm ale o to viac betonu tam pojde, bude dlhsi nabeh podlahovky.
Odpovedať
@killiani Neviem, kolko je naprojektovane? Bezne sa dava aj 20 cm, pod 15cm by som v dnesnej dobe nesiel. Ja mam 18/19/20 cm EPS 200S - podla toho kolko kde vyslo. V projekte bolo 18 cm EPS 150S. S tym betonom pod EPS to bol skor vtip. Neviem si uplne predstavit realizaciu. Robit hrubsi poter nad EPS je blbost.
Odpovedať
Profilova fotka
@killiani a preco vydumujes? Ked sa ti zda drahe, pockaj na zimu, cena MOZNO klesne. Ked ides po cene, daj 18cm EPS 100 a poslednu vrstvu 2cm styrodur, ale lacnejsie to asi nevyjde. Ono to pri 10cm potere klesne tak ci onak, ale to vyriesia poterari, pripadne zrovnas nivelaciou ci lepidlom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?