Dvihnutie podlahy

Ahoj, rekonštruujeme dom z roku cca 1977. Potrebujeme v jednej miestnosti, kde je gumolín (navrch pojde laminát) dvihnúť podlahu na úroveň kuchyne, kde sa robil nový betónový poter z nasledovného dovodu: bol tam gumolín a mala tam ísť dlažba, teda gumolín bolo treba dať dole. Skladba podlahy je taká ze naspodu je betónová podlaha/strop - dom je komplet podpivničený, nasledne asi cca 10cm škváry a potom cca 2 cm vrchného poteru, viď foto drážky pre kábel. Ako strhávali gumolín, šiel s tým aj vrchný poter, tak to vyhádzali celé, až na spodný betón a spravili nový betónový poter. Následne pri pokládke dlažby šiel ešte nivelák. Potom samozrejme lepidlo a dlažba. Potrebujem to dvihnúť o cca 3cm. Rozdiel je 4cm, 1cm rátam laminát s podložkou. Gumolín tu už strhávať nebudeme, určite by šiel aj poter a na komplet nový poter už nemáme peniaze. Mne zatial poradili dve varianty: adhézny mostík, na kléber nalepiť stirodur. Tuto sa ale trochu bojím, že napr po 10 rokoch stirodur klesne tam kde sa bude najviac chodiť. Alebo osb dosky a prišrobovať, dlhými hmoždinami ukotviť až do betonu pod škvárou. Ale tam už teraz vidim, ako sa mi vyvrtana diera zasypava tou škvárou 😄 to je ako vrtať do jemneho štrku, hneď sa to zasype. Aké máte názory?
Odpovedať
osb s pero drazkou, nemusis srobovat ...nechas to ako plavajuce a hotovo ... 2 vrstvy na seba krizom ... ak to nieje rovne tak podsyp pieskom ja som dvihal o 2 cm - 5mm podlozka pod 15mm osb s pero drazkou a nieje stym problem, nato islo linoleum uz len
Odpovedať
nebude pero drážka rokmi zdroj vrzgania?
Odpovedať
nechaval si aj nejaké dilatačné medzery od stien?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?