Dom bez škár

Zdravím, stavame 2. RD a rozhodla som sa, že nechcem žiadne obkladačky ani na podlahách ani v kúpeľnach, nikde v celom dome, viem, že sa to rieši napr. liatymi podlahami a pod. je tu niekto, kto mi vie dať reálnu skúsenosť s užívaním takýchto priestorov, odporučiť realizačné firmy, Bratislava a okolie.
Odpovedať
@roxana280 v celom dome mám vinylové podlahy, celoplošne lepené, aj v kúpelni, iba v sprchovacom kúte je veľkoformátová dlažba, 3 ks, takže 2 malé špáry. Steny tiež bez obkladov, iba špeci omietky odolné voči vode. Páčilo sa mi to tak. Nevidím ani výhody, ani nevýhody. Akurát podlaha na vinyle je teplejšia, ako na dlažbe, myslím v tom sprcháči. Komplet liate podlahy mi prídu príliš priemyselné...
Odpovedať
@insed mne sa praveze vynilove vobec nepacia, citala som k tomu dlho vsetko mozne, ked sme stavali prvy dom. Nas druhy je zelozobetonovy moderny dom v svahu aj s technologiami, do neho sa to hodi
Odpovedať
@roxana280 My sme tiez nechceli obkladacky. Na celom prizemi, aj v kupelni a WC, mame liatu podlahu od firmy Fwdesign. V obytnom podkrovi drevene parkety a v kupelni velkoplosny obklad s minimalnymi sparami.
Odpovedať
@roxana280 Pridavam foto. Mozete mat leskly alebo matny povrch podlahy. My sme rozhodli sa rozhodli pre matny povrch.
Odpovedať
@roxana280 Co sa tyka udrzby, tak udrzba nenarocna. Vysavame a ked treba, prebehneme mopom.
Odpovedať
@roxana280 Takto u nas vyzera liata podlaha v sprchovom kute na prizemi.
Odpovedať
@roxana280 A takto v priestore volne stojacej vani.
Odpovedať
@exponent nešmýka sa? Ja potrebujem aj do kúpeľne riešenie aj schody, inak je to veľmi vkusné, má to trvanlivosť, myslím ak spadne niečo na zem, pri obkladoch sa kúsok odštiepi
Odpovedať
@roxana280 Tak ten matny povrch sa u nas nesmyka. Je to ale drahsie prevedenie ako lesk. Do akej miery sa leskle prevedenie smyka, neviem posudit. Co sa tyka odolnosti povrchu proti skrabancom, alebo ak Vam padne z vysky nieco tazke s ostrou hranou, tak to moze zanechat stopy ako skoro na kazdom povrchu, okrem kobercov. Väcsiu tvrdost ma liata podlaha z epoxidu. Najlepsie spojte sa s panom Takacsom od FW design, on Vas usmerni.
Odpovedať
@exponent dakujem, urcite budem zhanat info este aj v realizacnych firmach, Mozno aj na conecu budu. Dakujem, je to naozaj pekne, hygienicke, prakticke.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent krásna je tá podlaha, ja ze nakuknem viac fotiek, škoda, ze nemáš album ☺️
Odpovedať
@roxana280 Coneco je dobra volba, my sa tiez tento rok chystame. Clovek si urobi aspon prehlad. My sme si dokonca v predpandemiovym obdobim na Conecu nasli firmy, ktore sa podielali na realizacii nasho domu a boli sme s nimi vzdy spokojni.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sandria Dakujeme za pochvalu. Na album niet casu, tak aspon tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@roxana280 stavame dom prave terwz tiez v Ba a chceme uplne to iste - ziadne spary a rozhodli sme sa pre pokyuretanove biele podlahy do celeho domu a aj kupelnove steny budu riesene tymto istym materialom...
Odpovedať
@radoslav_chudy super, pojdem na coneco ak tam budu v oblasti znali majstri, budem sa pytat na PU som natrafila, akurat ja nejaku farebnu trosku do seda farbu, na nej nevidno hned prach🙂 Biely nabytok. Tie steny do kuplne sa daju vraj aj benatsky stuk, tak budem este spekulovat, podla man je na podlahovku idealne riesenie. Vytacaju ma tie spary aj v kupelni aj kvoli hygiene.
Odpovedať
@exponent ja teda neviem co sa stalo s conecom tento rok, ale okrem firmy Baumit, kde som hodila rec o novych omietkach nic, same skoly stredne vysoke robili si nabor, vyhodene peniaze a strata casu😞 Pred par rokmi ked sme stavali prvy dom uplne ina uroven.
Odpovedať
@roxana280 Presne tak. Boli sme aj my strasne sklamani. Uroven tento rok katastrofalna. Skoda o cas a peniaze.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?