Cementový poter na porobetón - ako ho urobiť?

Dviham podlahu v technickej, aby som schoval HT DN100 od wecka. Na platni je hydroizolacia (IPA). Osetril som prestupy kanalizacie cez platnu, na ipu som do malty poukladal porobeton hr. 150mm. Na to chcem spravit 50mm cementovy poter, hydroizolacny nater a dlazbu. Otazka: Spravit poter "plavajuci", tzn. odseparovat to foliou od porobetonu, po obvode dilatacny pas? Alebo poter priamo na porobeton (ten najprv natiahnut penetrakom samozrejme)? Dik
Odpovedať
@kejsix Vzhladom na to,ze su to predsa len tva rozne materialy,tak by som tam tu foliu dal.Je ale pravda,ze potom sa nejaka pripadna vlhkost z toho porobetonu bude zle dostavat.Jedine ze by ta folia bola perforovana,alebo teda peropriepustna.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusan72 ste stavbár? @kejsix sú to zhodné materiály, navlhčíť, penetrácia je zbytočná.
Odpovedať
@jan45 Tvárnice,teda aspoň Ytong sú z kremičitého, piesku,vápna a vody.Pise výrobca.Poter je z cementu a piesku,ale asi to je to isté,keď vravíte.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix Keby si chcel omietať steny z porobetónu čo spravíš? Cement+piesok+voda /špric/ a potom omietka.Tým ,že ho máš na zemi môžeš tiež začať "špricom" a na to poter.
Odpovedať
@zmrzlina_sk No steny som napenetroval, natiahol primu a bolo hotovo 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?