Cementový poter na podlahovke

Ahojte na podlahové kúrenie mi všetci núkajú iba ten zavlhnutý poter, ktorý je pórovitý. Ale ja by som radšej riadny hustý, nech nemá toľko vzduchu a lepšie prenáša teplo. Robí sa taký vôbec? Anhydrit nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk samozrejme, treba pridať viac cementu
Odpovedať
@henry_sk Videl som že existuje aj liaty cementový, ale našiel som k tomu dosť malo informácii a firiem čo to robia je malo, ale možno v tvojom okolí zoženieš, tuším niekde na záhorí to niekto robil (ale je to 2 roky, nepamätám sa presne)
Odpovedať
@jan45 to nie je o množstve cementu, ale o konzistencii nechápem, prečo je zvykom na podlahovku používať takýto poter, v ktorom je značné množstvo vzduchu oproti tomu anydrit je OK, liaty hustý bez pórov podlahové kúrenie vyžaduje dobrý kontakt s trubkami, tam v potere vzduchové medzery nemajú čo hľadať ak ale nechcem anhydrit, tak veľa možností nemám
Odpovedať
@henry_sk robil som teraz terasu vibracnou latou a pri praci mi napadlo, ze co by to urobilo s poterom... ho takto trosku zvibrovat... kazdopadne sice teoreticky riesis rozumnu vec, realne riesis uplnu zbytocnost.
Odpovedať
@henry_sk ked som to riesil pred 2 rokmi, tak len material bol drahsi (liaty cementovy poter) ako anhydrid s pracou! Tak som dal anhydrid a som spokojny.
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk mas v podstate 2 moznosti: liaty cementovy poter (tzn. dovoz, pumpa, partia) alebo zobrat miesacku, 2-3 chlapov a urobit si poterovu mazaninu len z piesku a cementu na hornej hranici (tzn 42.5, superplastifikator, 1:3). Pri takejto srande sa vsak rovinnost dosahuje velmi tazko a musis mat kopec skusenosti (+ byt rychly), ale hocijaky poriadny murar s ucnovkou co vie spravit vagrys by to nemal mat problem zvladnut. Cudujem sa vsak tomu, preco chces dosiahnut velku tepelnu vodivost betonovej mazaniny, ked lambda pri aj tom najsuchsom a naodzubanejsom potere je 0.8 (poriadny HPC ma 1.1-1.2) a lambda trubky PEX je 0.35, tzn. 5 nasobne menej. Takze ak chces mat velku vodivost, tak zacat treba pri trubke a pouzit namiesto PeXu/Pe-RT med. Ale to robit nebudes :). Podlahovka nikdy nebude mat reakcny cas v minutach a s tym sa treba zmierit.
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk zmena konzistencie sa dá dosiahnuť pridaním vody, to ale nerieši podiel prachových častí. Piesok ovplyvniť nemôže, takže cement tu supluje zastúpenie častíc štrku. Po odparení riedky poter popraská, je to estetická vada, ale investori to pokladajú za nedostatok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?