Ako ukladať dlažbu?

Zobraz úvodný príspevok
Neviete mi niekto poradiť ako ukladať dlažbu? Zaujíma ma Váš názor. Rozhodujem sa či šíkmo alebo rovno ako štvorec. Mám taký pocit, že keď ju uložím šikmo, opticky tým priestor zväčším. Alebo sa mýlim? Neviem nájsť žiadne obrázky, poradte mi prosím. :-|
Odpovedať
1
2
tak to jsem ještě neslyšela, aby za položení dlažby na koso chtěli příplatek.. =-) dyť položit tu dlažbu by museli aj tak.. a je jedno, jestli to naskládá vedle sebe a nebo si s tím trochu vyhraje..myslím, že časově je to nastejno, jen se u toho nechtělo možná někomu přemýšlet.. :-x x-)
Odpovedať
Profilova fotka
my to meli jako standart normalne a na koso chteli priplatek tusim 100 kc/m2
Odpovedať
zelvatko, priplatek za diagonal je normalni a vic prace s tim je hlavne proto, ze se musi mnohem vic rezat..taky je z toho vetsi odpad a vetsi spotreba dlazdicek..
Odpovedať
no, já jsem se s tím totiž ještě nesetkala a to znám spoustu lidí co tak mají udělané nové podlahy .. a naši doma to samé a žádný přípatek..
Odpovedať
Profilova fotka
vsak podle me od soukromnika to problem neni, u firem,ktery se to snazi udelat co nejlevnejsi, aby meli co nejvetsi zisk, je ten pristup jasnej
Odpovedať
my mame dlazbu koso a som rada, ovela viac sa mi to paci ako klasicke stvorce a posobi to zvacsujuco na nas maly priestor a nemyslim, ze to posobi nemoderne ... nakolko sme si to robili sami, viem, ze s tym bolo viac robotky , ale nie az tak strasne aby za to chceli robosi take priplatky ]-( nam vacsinou odrezky pasovali na opacnu stranu :-D tak odpadu nebolo az tak moc a ten som ja zuzitkovala pri kreativnej cinnosti ;-)
Odpovedať
akurat tiez riesime ako klast podlahu v kupelni... priestor je dost atyp... vytvara akysi nepodareny lichobeznik... subezne steny dlzka 230 a 270 a dalsie 140 a 250... ako je lepsie klast podlahu? kosmo? rozmer obkladov je tiez iny ako dlazby...
Odpovedať
Profilova fotka
my taky nemáme rovný zdi, zvlášť chodba se různě kroutí :-( , koupili jsme dlažbu tuto: http://www.svitava.cz/page/view_foto.... o rozměru 30*60 šířka chodby je od 130 po 145 cn 8-( a budeme klást jako plovoucí podlahu, což má tu výhodu, že nemáš skoro žádnej prořez a skryješ nerovný zdi obzvlášť v dlouhý a úzký místnosti, jen musíš mít rozměr dlažby obdélníkovej. Obecně nemám ráda dlažbu na koso, prostě se mi to nelíbí - pokud to není rustikální interiér, takže v koupelně, která taky není rovná (to u nás nic :-p ) jsme prostě určili stěnu, která bude nejvíc vidět ode dveří (nebude u ní nábytek a pod) /protože jakmile jsi v koupelně už to nevnímáš a případnou osu dlažby vidíš jen při vstupu) a od té jsme obkládali - vypadá to super i když to samozřejmě není úplně rovnoběžný ke všem zdem.
Odpovedať
casy ,my to mame zrovna tak a ukladali sme na koso ,lebo osobne sa mi maximalne nepaci ked so pri krajoch stien take male dorezky a este k ttomu na jednej strane vacsi ako na druhej,pri subeznom kladeni. no a to co sa tu pise ze je pracnejsie ukladat na kose !!!tak to je pekna hlupostť ,je pravda ze treba trosku zarozmyslat ,ale co sa tyka pracnosti je to nastejno ako pri beznom pokladani.a uz vobec nechapem ako a hlavne za co??? si "majstri" pytaju piplatok :-o ????
Odpovedať
Profilova fotka
to jusil to právě nesmíš klást od prostředka, ale od nenepřerušovanější a nejviditelnější zdi (třeba u vany) - tam nebudeš mít odřezky žádný a k protější zdi dořízneš - takže dořez jen na jedné straně a nemáš s čím porovnávat - ale není to univerzál recept - záleží na tvaru místnosti, my máme obdélník s obdélníkovou vanou podél nejdelší zdi, takže jsme obkládali od vany - zbytek bude totiž tak rozbitej nábytkem, zařizovacími přeměty, půlpříčkou apod., že přechod dlažba stěna - tedy ty dořezy nikde nevidíš v dlouhé linii
Odpovedať
jj urcite to ide krasne spravit ,netvrdim ze nie ,ale ako pise casy,ked mas lichobeznik tak mas dorezky min na 2 stranaxh a to take za na zaciaktu ..priklad 10cm a na konci steny 30 cm. potom teda ak sa niekomu nepaci koso je fakt lepsie polozit to ako tehlu na preskacku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
irbis, a nebo obracene, my zacali od steny, kde bylo umyvadlo, takze tam sla prvni dlazdice cela, a skoncili jsme u rohovy vany a vedle hnedka pracka, takze to vubec proste nebylo videt,
Odpovedať
Článok sa načítava...
no pri rovnom kladeni by sme mali fakt kopec roznych dorezkov a kde zacat, to je tiez diskutabilne... no neviem, asi budem musiet najskor porozkladat dlazbu a uvidim, co lepsie vyjde a ukaze...
Odpovedať
Profilova fotka
nevedel by mi niekto povedat, v akej cenovej relacii sa pohybuje pokladka dlazby v interieri? myslim za m2. moc by mi to pomohlo. Dakujem!
Odpovedať
cerstve info: 240/m2 (Nitra) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem janga velmi pekne, moje dnesne info je 350sk/m2? s tym, ze ak treba vyrovnavat, tak plus 100-150sk. no a chce aby sme mu zaplatili cestu - zije 40 km od BA ... tak neviem =-)
Odpovedať
vzdy lepsie, ako ked si pyta za hodinu 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
tak to teda ano, na to by som nepristupila 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
uz som pozsitovala, ze v Ba, beru aj 400 az 500 sk/m2. takze sa vlastne tesim z nasej ceny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kupte si kleber v stavebninach a to si nalepite aj sami
Odpovedať
Profilova fotka
to som nenapisala ja ale moj muz on robi obkladaca tak je velmi mudry....takze to nie je moj napad....
Odpovedať
Profilova fotka
janga aj ja som z Nr a moj muz sa zacudoval nad cenou ktoru si napisala vraj to musi byt nejaky fuser bez urazky to povedal on lebo vraj v Nr sa berie 300 az 350sk....on berie 300sk
Odpovedať
Estell este som sa s nim nestretla, mame ho zajednaneho na januar, vraj je velmi dobry - dostala som nanho odporucania... takze neviem (ale napr. kupelnu robi za 320,-)
Odpovedať
Profilova fotka
estella, musela som sa zasmiat na vete Tvojho manzela, ze kupte kleber... :-D To by teda vyzeralo, keby sme si to my lepili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
chichi a to este chel napisat ze postavte sa na chodbu a hadzte dlazbu di izby....ale nastastie som prisla vcas tak nemal moznost dopisat... janga urcite je dobry ked mas odporucanie...moj muz aj kupelnu za 300sk...inak uz mi to trosku lezie ajna nervy lebo cele dnu je prec aste aj vikendy robi tolko ma toho momentalne ze nevia kam skor...ale uz aspon nedele sme sa dohodli ze nerobi lebo o chvilu ho uz deti nebudu ani poznat.... :-|
Odpovedať
a viete ze existuje este treti sposob kladenia dlazby? su na vazbu, na strih a na koso - my sme sa rozhodovali medzi vazbou a strihom a nakoniec vyhrala uplna klasika, nakolko islo o velky a rovny priestor, rozhodli sme sa nevymyslat - ten treti sposob je vlastne klasicke stvorce, ale nepolozia sa roh k rohu, ale su posunute, bud o tretinu alebo polku kachlicky, takze to ma potom taky efekt, ako ked sa ukladaju tehly na seba - videli sme to v obhcode a bolo to naozaj velmi pekne
Odpovedať
Profilova fotka
cokobebe, dakujeme za novy sposob, to som uz niekde videla, ale je pravda ze som si na tuto moznost vobec nespomenula. estella, moj manzelik by sa aj do ukladania dlazby pustil, ale som mu to rychlo vysvetlila, ze v ziadnom pripade to robit nemoze, ze to sa len zda ze to ej take jednoduche :-D
Odpovedať
nám robil obkladač za 200Sk to ako po známosti, inak robí za 250, ale je vážne dobrý, normálne má poradovník :-D A inak s tým samoukladaním - manžel kukal ako nám to robil v kuchyni a v kúpeľke a záchod už urobil sám. A teraz sa chystá na predsieň. On je veeeľmi manuálne zručný a kopu vecí sa naučil za pochodu pri rekonštrukcii
Odpovedať
Profilova fotka
prosim, nema niekto kontakt na sikovneho a overeneho dlazdickara? ci uz z Bratislavy alebo ochotneho dojst do Ba... bola by som moc vdacna...
Odpovedať
A ako sa to robi napr. v kupelke, ked date dlazbu koso, ci treba aj obklad dat koso? Alebo obklad sa dava normalne vodorovne? Nevizera to potom cudne? A ako je to s tym optickym zvacsenim? Hodi sa na koso skor do mensich priestorov - teda ci to opticky zvacsuje? Diki
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?