Aká podlahová krytina, ak je kúrenie v strope?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, urcite je tu pár clenov, ktorí majú kúrenie v strope. Otázka je, aké máte podlahy a ako ste s nimi spokojní? Predpokladám, že na lepšiu pocitovú tepelnú pohodu je drevo, marmoleum.....aké máte skúsenosti? A co do kuchyne? Vopred dakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@slavoslav a vysvetlis cim konkretne som to spochybnil ? Ja mam skor dojem, ze ti unika zasadny rozdiel medzi rekuperaciou a teplovzdusnym kurenim a to rozdiel teplot a prietok vzduchu.
Odpovedať
@majkoj Ty si čo škôlkar? keď napojím rekuperátor tepla na rozvody VZT a dám tam ohrev a chladenie, prečo to akože nemá fungovať. Uvolni si brzdu!
Odpovedať
@abobo my sa nebavíme o obvyklom dome. Ale o novom dome.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav ved o to ide, ze nie som a viem spocitat dodany tepleny vykon :). Tepelna kapacita vzduchu je 0,00033 [kWh/m3/K], bezny barak mava tepelnu stratu asi 4kW a rekuperacia pre takto dom asi 300m3/h. Cize aby si dany vykon preniesol musel by si do miestnosti hnat vzduch s teplotou cez 60C.
Odpovedať
@majkoj Áno, ty vieš všetko spočítať, hlavne to čo netreba... od tézy že vzduchotechnikou neprenesieš teplo si sa dostal k vykurovaniu domu rekuperáciou, neviem síce čo to má spoločné s tým čo tu riešime (ja nejdem dom vykurovať rekuperáciou), alebo si nemáš doma s kým pohovoriť? ser na to a užívaj si zvyšok Nedele
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav drviva vacsina novych domov su z energetickeho hladiska obvykle domy... 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav tak konci debata ked ti dochadzaju argumenty... majkoj uz narozdiel od teba slusny barak postavil a platby za energie ma tiez brutalne nizke. Sme zvedavy na tvoj zazrak... ☺ Drzim palce s vykurovanim vzt... 😃
Odpovedať
@abobo iste, došli mi argumenty :-) postavil jeden a tvári sa ako by ich postavil stovky. ono, aj tie obvyklé sú stále to čo tu už desatky rokov je, žiadna inovácia, a ešte pár rokov to tak zostane. preto aj tebe želám príjemnú Nedeľu
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav dakujem aj tebe. ;-) Som zvedavy cim teda prekvapis. Hlavne nech si s riesenim minimalne tak spokojny ako sme my... 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav kedze si viditelne nepamatas ani len co si pisal tak ti to pripomeniem :) "prečo by som do toho nemal pliesť rekuperáciu? veď je to zariadenie ktoré dokáže zabezpečiť distribúciu vzduchu s energiou " na co som so dovolil napisat "rekuperacia urcite nie je zariadenie ktore dokaze zabezpecit distribucie energie " na co si tvrdil "neviem či si uvedomuješ ale práve si spochybnil funkčnosť vzduchotechniky, teplovzdušného kúrenia a klimatizácie." a nasledne "keď napojím rekuperátor tepla na rozvody VZT a dám tam ohrev a chladenie" takze je jasne ze 1. JA som ziadnu tezu, ze vzduchotechnikou neprenesiem teplo nemal, Ja som tvrdil, ze ho nemas ako rozvies rekuperaciou tak ako si tvrdil na zaciatku TY. 2 a k teme kurenia rekuperaciou si sa dostal TY :)
Odpovedať
@slavoslav Čudujem sa ti že s nimi strácaš čas. Pravdu ti nepovedia, nezávisle na tom či ty pravdu máš alebo nie. Ich príspevky sú bezcenné.
Odpovedať
Profilova fotka
@diskuter99 @slavoslav ved vravim ked postavite, podelte sa so skusenostami. Mozno vymyslite nieco novatorske, no len aby ste sa nespalili. Fyzika sa da tazko osulit... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@diskuter99 a mimochodom co za pravdu chces vediet??? Povedal so ti, co som zainvestoval, co to prevadzkovo stoji a co to dokaze. Ja som karty vylozil a som s vynalozenymi peniazmi spokojny vzhladom na to co mi system ponuka v akej kvalite a s akymi nakladmi. Keby som sa rozhodoval o kureni a chladeni dnes, spravim to tak isto, akurat primar by som este mozno pridal 100 metrov...
Odpovedať
@abobo načo vymýšľať, všetko už je vymyslené a čoraz ľahšie dostupné.
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo ale prosim ta radopp a nieco postavit ? On sa sem len kazdy vikend pride odbavit, zakazdym je z ineho okresu a zakazdym pride s inym pribehom co vlastne stavia. Porozprava capiny, postazuje sa ake je toto komercne formum, ako mu vsetci ublizuju a v pondelok dostane BAN. Uzime si tyzden kym zase pride na vikend s inym nickom.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj aha, mylujem ludi co si menia nick castejsie ako trenirky... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
teda skor milujem ako mylujem :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?