Aká je ideálna výška a šírka schodu?

Zobraz úvodný príspevok
... poprosím z vašich reálnych skúseností, príp. odmerať a napísať. ďakujem :-)
Odpovedať
1
2
@prirodokochac ja som napisal zle....salung 15/30 som prerobil a dal 15/40 cm nastupnice..predsa , len je to hlavny vstup do domu..a je to dobre..
Odpovedať
@tino2 Zajtra ked budem doma tak odmeriam, nepamatam uz presne kolko som to nakoniec dal.
Odpovedať
@prirodokochac na to netreba ani škola , každý nech si spraví podľa svojej nohy , decku tiež narastie, 30 cm je takmer 10-ka topánka to nemá každý a výška podľa výškovej svetlosti miestnosti, 15 cm vykročí malé decko i penzista
Odpovedať
@duzu samozrejme 15 je dobre len tu sa riesil naslap 40cm a vraj kludne aj 45 a to veru nieje na detsky krok.
Odpovedať
@profistavbari nášľap mám i meter ale na schodoch okolo domu a výšku i menej ako 15, dom vo svahu, pivnica pod polovicou
Odpovedať
ja mám schody 16,1 cm na výšku a nášľap má hĺbku 26 cm. Chodí sa po tom veľmi príjemne. Rozmery mi vypočítali z ytongu, nakoľko som bral od nich schodnice.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
pana beka, nerobte to od brucha. 15 ci 18... Ako to bolo spomenute 2xvyska+dlzka sa ma rovnat 630mm. Nie preto, ze to vymyslel nejaky uradnik, ale je to priemerna prirodzena dlzka kroku dospeleho cloveka. Ked vam ten sucet bude vychadzat vacsi alebo kratsi, budete dropcit, alebo krok bude dlhy. A teda, nemozete urcovat vysku, bez zohladnovania dlzky schodu. Vyska 180mm (a viac), v zasade nie je ziaden problem. Stale vychadza dlzka 270mm, co je viac nez dost.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?