Zateplenie podkrovia

Zdravim chystám sa zatepľovať podkrovie na dome je škridla ale pod ňou nieje folia chcem sa spýtať bude stačiť keď ju natiahnem pokiaľ sa bude dat a medzeru medzi drevom a tehlou vyplnim vatou alebo ako by ste to riešili vy. Postup izolácie som zvolil fólia,1.vrstva vaty,2.vrstva vaty,parozabrana, sadrokartón.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marceel11:

Zdravim chystám sa zatepľovať podkrovie na dome j…
@marceel11 Priamo pod skridlu vatu dat nemozes,chyba ti paropriepustna izolacia,ta nosna konstrukcia sa menila alebo iba je namorena? Medzi tie hrube hrady by som natiahol paropriepustnu foliu(natiahol by som ju tak,ze by som ju stresnymi latami upevnil o hrady a tiez o stresne laty,miesta prelepil prislusnou paskou
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marceel11:

Zdravim chystám sa zatepľovať podkrovie na dome j…
@marceel11 ak je to nová konštrukcia tak morenie odspodu je nápad hodný slovenských majstrov 😂...(ak je to pôvodná konštrukcia tak morenie bol úplný nezmysel.) v konštrukcii chýba poistná (kontaktná) hydroizolácia - teda fólia s definovanými vlastnosťami pripevnená na zhora na krokvy v pásoch postupne od odkvapu smerom k hrebeňu strechy prekrytím jednotlivých pásov.... Následne sa dajú na krokvy kontralaty aby sa zabezpečilo správne odvetranie ( ! ) a na kontralaty sa dajú laty a následne škridla......potom sa odspodu medzi krokvy a pod krokvy vkladá vata v najmenej dvoch vrstvách a pod vatu sa dá parozábrana, ktorá sa dokonale perotesne prichytí tak aby nedochádzalo nikde k prestupu interiérového vzduchu do vaty. Rez podobnou konštrukciou:
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dart9:

@marceel11 Priamo pod skridlu vatu dat nemozes,c…
@dart9 konštrukcia je obrusena a namorena. Jedná sa mi o to že či musí byť paropriepustna fólia až po odkvap(tým pádom by sa musela rozobrať škridla) alebo stačí keď ju dám pokiaľ bude prístup zvnútra aby som nemusel rozoberať strechu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@marceel11 ak je to nová konštrukcia tak morenie …
@eagleowl dom je už starý preto som radšej konštrukciu obrúsil a namoril.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marceel11:

@eagleowl dom je už starý preto som radšej konštr…
@marceel11 tak zbytočnej roboty si spravil dosť....a teraz treba začať odznovu a zmysluplne. Ako chceš dávať poistú hydroizoláciu zdola ???.....ak sa ti to podarí a bude funkčná budeš asi prvý na svete.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marceel11:

Zdravim chystám sa zatepľovať podkrovie na dome j…
@marceel11 podkrovie bude obytné?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@marceel11 podkrovie bude obytné?
@blacksr ano
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marceel11:

@blacksr ano
@marceel11 Tak to spravte poriadne a nainštalujte kontaktnú vysoko paropriepustnú fóliu. Dá sa aj do jednotlivých "pásov" medzi krokvy, ale treba dobre utesnit spoje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marceel11:

Zdravim chystám sa zatepľovať podkrovie na dome j…
@marceel11 tak veru, toľko zbytočnej roboty.. Červotoč sa do starého suchého dreva nepustí.. Ja by som to zrealizoval paropriepustnou foliou po pásch na krokvy prispinkovať. A v tomto prípade by som šiel do striekanej izolácie. Osobne som jej odporca, ale pomôže vytesniť prípadné netesnosti a tkaninu ukotví medzi krokvami. Následne klasicky, rošt, parozábrana, sadrokartony.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?