Zápach z podkrovia

Ahojte, chcela by som sa poradit...v detskej izbe mame podkrovne schody do podkrovia, ktore sluzi ako ulozny priestor (rozmer cca 1x3 m). Tento priestor je oblozeny drevenym profilom - cize vzdy tam bolo citit vonu dreva. Posledne mesiace som spozorovala, ze v detskej izbe je zvlastny zapach - taky akoby kysly, prirovnala by som to zatuchnutemu niecomu alebo niecomu podobnemu ako smradu z kanalizacie. Po dlhom patrani a prezreti vsetkych moznych kutov v detskej izbe, som zistila, ze smrad sa siri z podkrovneho priestoru (schody aj ked su zavrete, je tam velka strbina a dost tam prefukuje, cize v izbe bolo uz minule dva roky dost zima...no teraz nam ide do izby aj zapach :() Vcera sme celu podkrovnu miestnost prehladali, ci tam nenajdeme nejake uhynute zviera, pripadne, ci nie je to drevo mokre, ale nanic sme neprisli :O Drevo vyzera byt suche, nezatecene, hlodavec uhynuty tiez ziadny. Nevieme si teda rady, odkial sa ten zapach siri. Nenapada Vas nieco, pripadne ste neriesili ste nieco podobne? Vsimla som si, ze intezita zapachu nie je vzdy rovnako silna - niekedy je to citit menej, inokedy je to hrozne. Najskor som si myslela, ze to moze byt sposobene tym, ze v tejto izbe susievam aj pradlo a kedze je uz zima a nevetra sa permanentne ako v lete, ze ci to nie je tym...ale pach ide zhora. Vdaka
Odpovedať
Ako a kde mate vyriesene odvetranie kanalizácie? Ak sa intenzita zapachu meni s atmosferickym tlakom, tak vam tam ide smrad z kanalizácie alebo zo zumpy
Odpovedať
@zita19 A dva roky nesiel? =-)
Odpovedať
@kejsix no nesiel... Este nemali zumpu (kanalizaciu) kolonizovanu fekálnymi bakteriami...
Odpovedať
@verka1818 odvetranie žumpy nieje pod strechou? Je tam inštalovaná klapka? Neprepusta?
Odpovedať
@zita19 @megdesign volala som s muzom - vraj nemame odvetranie kanalizacie riesene takto v streche, lebo ked staval s otcom tento dom, vtedy sa to este takto nerobilo. Dom sa zacala stavat pred 12 rokmi. Este ho napada, ci to nemoze ist cez rynu, ze ta je prepojena s kanalizaciou =-) no ja tomu nerozumiem, ale som uz z toho na nervy :-|
Odpovedať
@verka1818 no ak je ryna sppjena s kanalizaciou tak to je urcite odtial..
Odpovedať
@verka1818 môže to ísť aj cez dažďový zvod.
Odpovedať
@megdesign dažďový zvod konci v ryni...
Odpovedať
@daralbajda Odkvapové systémy - odkvapy, zvody, žľaby a doplnky odborne. Sedliacky to celé volajú "rýňa".
Odpovedať
@daralbajda @megdesign no skusime to dneska pozriet, bola by som rada, keby najdeme pricinu pachu konecne ]-(
Odpovedať
@verka1818 ideálne by bolo vydymiť žumpu. Ak pôjde dym aj z dažďových zvodov, je to jasné.
Odpovedať
@megdesign Dakujem za rady, muz je momentalne odcestovany, ale ked sa vrati, budeme to riesit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ak to máte spojené ako píšete tak Vám uhniju zvody, ryny a ešte aj strechy. Ten smrad zo zumpy je dobrá kyselina
Odpovedať
naco je odvetranie kanalizacie? ja to nemam ani to nebolo v projekte. mame zumpu a bungalov.
Odpovedať
@igor256 pri poschodovom dome väčšinou... Aby nevytiahlo vodu zo sifonov pri splachnuti na poschodí...
Odpovedať
@megdesign dakujem a pri bungalove to netreba?
Odpovedať
Nuž keď ďažďové okapy končia vo verennej kanalizácii tak sa nečudujem že máme uplne zasraté rieky fekáliami. Cističky odpadových vod potom nestíhajú spracovať nápor z daždov a nespracované odchádzajú do rieky. Možno sa raz ľudia naučia zadržiavať vodu/ lepšie ju zúžitkovať , alebo aspon ju poseilať tam kam sa má. V mestách sa nečuduje bo to socík výstavba. My máme podzemnú dáždovu nádobu 12m3 kde je zvedená celá strecha.
Odpovedať
@igor256 ked spravis, nie je to na skodu, ale da sa pouzit aj privetravaci ventil k umyvadlovemu sifonu.
Odpovedať
@verka1818 keď sa muž vráti tak sa mu v prvom rade povenuj ....nezaťažuje ho zaraz prácou...
Odpovedať
@daralbajda @megdesign chlapci dakujem.za rady, uvidime, co bude pricina. Lebo sme tam uz 3 roky a doteraz problem.nebol :-| dam vediet
Odpovedať
@marek_p byvame tam 3 roky a tento problem zacal pred 2 mesiacmi...tak uvidime :O ja tomu nerozumiem, nechcem pisat hluposti, kedze nemam sajnu, co je ako prepojene :-.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@verka1818 ahoj . Prosím ťa,vyriešili ste to? Čo bolo príčinou?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?