Pomoc pri izolacii

Dobry den strechari. Potreboval by som od vas pomoc pripadne aj nejaku tu foto. Idem zacat izolaciu mineralnej vaty v dvoch vrstvach(2x20cm) Na zaciatok prikladam rez mojho bungalovu pre lepsie orientaciu 😉 ak si vsimnete tak ten dom je planovamy bez nejakej "povaly "cize izolacia je kreslena na nejakych tiahlach...ked som pozeral specifikaciu tak je tam rozpis 14cmm 20cm a pod to 6cm pride mi to dost komplikovane.ked pol domu je strop rovny reps nocna cast tak som si povedal ze preco nevyuzit a nespravot povalu...spravil som kliestiny a dal dosky. Moja otazka na vas je taka ze od hotoveho poteru po spokod kliestiny je presne 3m to znaci ze si dam jednu vrtvu medzi klistiny a potom krizom druhu vrtsvu cez krokvove zavesy a cd.na to parozabrana. S tej nosnej konstrukcie spustim zavesy na konstrukciu na sdk. Hlavna otazka je taka ci nevadi ze medzi izolaciu a sadrosom bude cca 20cm prazdno.v podstate to vyzera tak ze veniec nebude zatepleny.pridavam postupne par foto.
Odpovedať
Rez domu
Odpovedať
Rez domu
Odpovedať
@pavolkurej no a kde je teda problem? Postup je ok, to ze bude vzduchova medzera 20 cm nevadi.
Odpovedať
@palo18 ano zaujima ma ze co s nou ci to nieje problem akoze chcel som to.spravit tak aby ki tam vznikla nejaka medzera az ta parozabrana nieje predierovana nie az tak srobmi ako klabe bodovky a podobne ale ze tam bude medzera az cca 20 cm sa.mi zdalo vela a som sa az zlakol 🙂 a mohol by som este jednu otazku resp. Pomoc?
Odpovedať
@palo18 a pozeral.som tvoj profil aky spagat si pouzival prosim ta a aky rozostup na klinceky 🙂
Odpovedať
@pavolkurej pouzi radsej drot.
Odpovedať
@profistavbari drot? A aky hruby prosim ta..a vedel hy si mi poradit ako spravit konstrukciiu na tuto cast domu je to nad kuchynou wc a vstupnou chodbou
Odpovedať
@profistavbari zabudol.som pridat fotku
Odpovedať
@pavolkurej ano drot. Pokial budes mat medzeru medzi vatou a sdk. Spagat casom zostarne a povoli,to bude ma za nasledok padnutie izolacie na karton. Staci viazaci. Predavaju male klbka, niektore su poplastovane. https://www.pletivo.sk/viazacie-droty...
Odpovedať
@pavolkurej podla vzdialenosti medzi krokvami... Mozno nebude potrebna krizova kostrukcia. Aka je najvadsia vzdialenost od krokvy po sdk?
Odpovedať
@profistavbari v najvyssom bode 1.6m a estw taka otazka doviezol som vatu dnes je to rozrem 1200mm na sirku a ja mam medzi klistinami rozostup cca 66 az 68 cm kurna to vychadza na hodne velke odpady neporadite mi ako to spravit bez takych odpadov?
Odpovedať
@pavolkurej ja mam rovnaoo cca 20 cm medzeru ale ja ju mam narocky lebo mam tade tahanu vzduchotechniku. Ono to nicomu nevadi lebo tvoj postup je ok. Cize ty budes mat vatu, parozabranu a nasledne medzeru a sdk. Ja to mam uplne rovnako. Ja som to chytal klasickym spagatom, cast klinceky ,,lepenaky,, cast sponkovacka. Sponkovacka je lepsia 😀 rozostup od oko cca 20cm na jednom rohu som zacal a na druhom som skoncil klbko. Ci das drot alebo spagat je podla mna jedno ale to je na kazdom obe verzie su ok. Z drotom moze byt trosku horsia robota, ale je pevnejsi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@palo18 a este taka otazka prosim ta ako.som pisal vyssie mam ten problem ze vata je siroka 1200mm dlha 3000mm a ja mam rozostup kliestin vid foto cca od 66 do 68cm a az som sa terqz nalakal ze mi ostavaju cca 50cm odpady kurna co keby som vatu zrezal z dlzky cca 70cm a sirka by ostala nevadi ze tam bude vela spojov na prvej vrstve? Teda bude ich ocosi viac ako keby ju necham na dlzku 3m ale rezem s nej 70 cm na sirku a zbytok by bol odpad. Dufam ze som to napisal lahko na predstavu 🙂 🙂
Odpovedať
Spoje nevadia ale ich musíš druhou vrstvou prekrivat.tiez to idem tak robiť.ved to by si mal skoro polovicu odpad
Odpovedať
@pavolkurej vzdialenost 66-68 je v poriadku a krizova konstrukcia nieje potrebna. Vatu rez kludne priecne a vzdy ju k sebe poriadne doraz. Dalsia vrst a musi prekryvat spoj predcgadzajucej vrstvy. Konstrukviu zaves na tiahla tie su tusim az do dlzky 200cm. Pouzij spravne sroby.
Odpovedať
@pavolkurej no ved tak sa to aj robi. 😉 ja som ai tiez rozgulal vatu a rezal na potrebnu sirku. Cize ked mas 66 a 68 budes rezat na 70 a 72. A presne budes vkladat kusky 70x120. Spoj by mal byt tak aby si do neho nestrcil ruku. Teda natesno jedna vedla druhej. Nasledne drhuhu vrstvu prekryjes tie spoje v prvej. Neboj sa nic nieje to ziadna veda. To ze si nasiel na nete videa ako tam kladu cele rolky ze si ju rozrezu na polku funguje len pri drevoatavbach, tam je narocky roztec tusim 56cm preto ju rozrezu este nerozgulanu hned na polku a davaju tak.
Odpovedať
@profistavbari proaim ta na tie tiahla mas ake konktretne na mysli spravnr sroby pobedame vrtut do dreva?
Odpovedať
@pavolkurej hrubsi priemer (5mm). tanierova hlava
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?