Kúrenie na drevo na poschodí

Dobrý deň chcem sa spýtať, premýšľame nad tým, že si prerobíme poval naši bývajú na prízemí a majú plynové kúrenie, ale manžel by chcel na drevo...Kedysi v dome bol kotol aj na drevo na povale sú v podstate 2 komíny ten jeden zbúraný do polovice no a chcem sa spýtať či by bolo možné zaviesť teda kúrenie na drevo len hore na poschodie a koľko by to asi vyšlo? Je možné aj podlahové kúrenie v prípade že by sa kúrilo len na to drevo? A ešte jedna otázka myslíte že je reálne prerobiť celú hornú časť do 50 000 eur? strecha by sa tiež musela robiť síce nie je stará ale treba to všetko zaizolovať a balkón je v havaríjnom stave tiež ho treba prerobiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika4495 ked je v dome plyn nerieste drevo. Ak chcete drevo na romantiku OK. Ale trvalo kurit n s tym ze bude rucne tahat kubiky dreva na poschodie, rychlo ho to prejde... A k druhej otazke...Chcem si kupit auto. Podla teba mi bude stacit 15 000 eur?
Odpovedať
takto tu nejde o romantiku...kotol by bol v pivnici nie na poschodí...ide o to že mesačne za plyn sa platí u nás cez 200 eur pri hypotéke myslíme aj na niečo lacnejšie...zároveň plynom nie je dobré vykurovať dom je starý múry chladné akonáhle vypneme kúrenie je tu zima ako v chladničke...
Odpovedať
@veronika4495 To je blbosť, to už by som radšej zrobil celý dom na drevo aj na plyn. Tak mám aj ja. Keď idem na služobku, aby tu žena nemrzla, bo ona si priložiť nepojde, bo "tam su pavuky", tak jej zapnem plyn, inač kurim drevom, popalim všetko, čo nepopali mňa :D No a lacnejšie... buď si kajnšmetke a budeš paliť len čiste drevo a budeš to príliš prežívať, alebo popáliš všetko. Ak len drevo, tak nwm nwm, či až toľko ušetríš, keďže ja teraz (a to je len -2) za deň spalim celu bedničku dreva (v noci nechavam vychladnuť barak). Takže ak to máš kupovať, to je o ničom take kurenie. A potrebuješ si to popiliť, poštiepať, porubať a až tak rucať do peca. Keby ma nebavilo čumieť do ohňa, tak sa na drevo vyprdnem aj ja. Ale mňa to bavi (aj rubanie atď). Zas na druhej strane tu mi dakto da stare skrine, šup do peca. Tu dakto vyhadzuje stare bukove parkety, šup s nimi do peca. Tu menia strechu, kontralaty šup do peca. A tak ďalej. Keby som mal drevo na palenie kupovať, tak sa na to vykašlem.
Odpovedať
@arcticcode Ďakujem. No muža baví sekať drevo...ja osobne nie som za no on je tak zvyknutý z domu
Odpovedať
@veronika4495 Jasne, ja nie som zvyknutý z domu, ale baví ma to tiež. Ako hovorim, ak maš kupovať drevo, moc neušetriš v porovnani s plynom a navyše ešte tomu budeš musieť venovať energiu a čas
Odpovedať
@veronika4495 idete zobytnovat podkrovie. Ak date poriadne izolacie na strechu tak neprekurite na plyne aj gate. Dokonca aj vasim sa spoatreba znizi, lebo budu mat stropy vykurovane od vas. Ked nespravite dobre izolacie, tak gate prekurite aj na dreve. Obzvlast ak nemate vlastnu horu, ktoru planujete do konca zivota vyrubat na holinu.
Odpovedať
len kto bude kuriť kým ste preč
Odpovedať
@vrajmantak kde preč?
Odpovedať
v praci ,na výlete
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?