Voda v stlpikoch plota.

Zdravim vas,.potreboval by som poradit.Do plotovych stlpikov sa mi stale dostava voda,.Stlpik je zabetonovany v jednom rade DT.na tom strieska a z prednej strany dosky,.do stlpika nebolo vrtane,.Zaslepky som kupil nove,stlpiky vycistil od vody,nanovo obrusil dal zaklad a farbu,.zaslepky som tentokrat pred nasadenim este prebehol lepidlom aby uplne tesnili,.a po zime vsetko popraskane,.Aj stlpik pri branke 10x10cm,plny vody na 30-40cm,.navrtal som ich a kazdy jeden plny,.Ako sa tomu da predist?. Dakujem,.
Odpovedať
@dodkes S vodou v stĺpikoch neporadím, ale nebude príčina popraskania betónových striešok skôr rozpínanie kovu stĺpikov? Ak nie je na styku striešky a stĺpika pružný tmel, zvykne to takto prasknúť.
Odpovedať
pruzny tmel tam praveze je min.5mm aj viac.stlpik sa akokeby nafukol ale az pocas zimy,.cize zamrznuta voda ho roztiahla.na jar ked uz bolo teplo som ho navrtal a plno vody vytieklo.
Odpovedať
navrtaj jednu dierocku co najnizsie aby voda mala kadial odtekat a jednu malu aj hore aby prisavalo vzduch. Tak ti vsetka voda, ktora sa tam objavi pekne cez dierku vytecie.
Odpovedať
to je kondenz. Ten ti steka aj do zabetonovanej casti, tam ti stlpik pekne hrdzavie a v zime voda zamrza a praska ti z toho aj stlpik vo zvare aj beton okolo neho :-S
Odpovedať
no myslel som na kondenz ale tak vela?Na tie dierky som uz aj ja myslel ze jednu dam uplne dole v zabetonovanej casti a jednu hore,.Sused mi radil naliat tam beton cca 40cm,
Odpovedať
@dodkes Voda si cestu nájde. Preto v minulosti plotové stĺpiky (aj tie guľaté) zalievali betónom. Urobil sa riedky betón a nalial sa do stĺpika, Potom už voda nemala šancu sa tam dostať a nezhrdzavel zvnútra.
Odpovedať
@dodkes veď navrtaj 5mm dieru pri spodku stĺpika. Voda ktorá natečie aj vytečie....
Odpovedať
@zita19 Kondenz? Pochybujem, ved ten kov ma teplotu okolia. Tak aky rosny bod? Aj spodna cast toho stlpika je nad urovnou terenu. Pise 30-40cm vody - kolko kubikov vzduchu by muselo cez ten stlpik prejst, aby prinieslo tolko vody? ;-) To tie zaslepky stoja za hovno a zatekaju. Na stlpiky treba striesku, nie lepit zatky. A samozrejme hore aj dole dierky, aby odvetravali.
Odpovedať
@kejsix ale vsak ten sa mu tam zbieral od jesene, celu zimu...40 centi vody mu tam cez tie pididierky medzi ciaplou a stlpikom nenaprsi ani za rok. Vsak priemerny uhrn zrazok na Slovensku byva tak 700 mm
Odpovedať
A ja som sa čudoval, prečo mi na chalupe na stĺpikoch na plote (čo sme zdedili) išlo tak ťažko nové diery na nové pletivo vŕtať a to pôvodný majiteľ mal tiež betónom zaliate... :-) Ale potrhalo aj mne pár nezaliatych. Dierka poriešila...
Odpovedať
dierky uz su,ale aj tak mi nejde do hlavy ako cez tie zaslepky by tolkovody natieklo,.ved ked som ich natlacil do stlpika po okrajoch vytislo tmel,ten som zatiahol dookola,.uz ma napadlo ci nejak netahaju od spodu vodu ale ked je sucho tak by vytiekla,.Stlpik ktory ma 10x10 cm ked som navrtal 20cm nad strieskou tak z neho vysiel prud vody ktora tiekla do 2minut,.stary plot co bol z les.trubiek mal tiez trubky zaliate betonom,. 🙂 len dierku musim urobyt aj v casti ktora je zaliata v betone,.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som čiapočku na stĺpiku hneď ešte za nova zvaril, nemám žiadne problémy... 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja som cital ze voda v slipoch
Odpovedať
@santos950 To je potom tak, ak si niekto mýli amálku s decimálkou :-D Prestane aj vedieť čítať ;-)
Odpovedať
ja som este nevidel zeby sa to takto robilo je to fuserina
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?