Susedský spor

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Potrebujem poradit. Stary 150 ročny plot som vymenil za novy. Pokial tam bol stary nikomu nic nevadilo ale ako nahle som sa pustil do prace susedovi prepina a hlada si vsetko mozne aby nam robil starosti. Je to plot u nas zozadu medzi nasim pozemkom a lukov, kde nic nie je a ten sused je tam len podielovy vlastnik. Vlastnikov je tam asi 14 no on tu byva tak sa bije do hrude ze je to jeho. On sa o tu luku nestara max 2x rocne to pokosi... tak preto som si do plota spravil branicku a chodim vykosovat tak na pol metra od plota aby nam neprerastla burina cez pletivo. A on vystraja ze ziadna branicka a vyhana ma z pozemku ze vola policiu.... Tak a otazka. Mozem mat v takom plote branicku? On je povinny ma pustit na pozemok ak sa jedna o udrziavacie prace mojho majetku, ale kosenie jeho pozemku su udrziavacie prace mojho plota??? On je psychopat on je schopny ma dat aj na sud. Tak preto sa pytam ci mam pravo na branku v takom plote a prace popri nom. Dkaujem
Odpovedať
@technik007 no k nicomu, presne tak isto ako to bolo kedysi, palenicu si na internete kupit mozes, ale palit nemozes.... a keby sused nemal ziadny plot, nemas podozrenie na neopravneny vstup?
Odpovedať
Profilova fotka
@lrdk + ostatní - Ahojte, ďakujem za nahlásenie príspevkov. :-) Diskusiu som prečistila a ďakujem, že ju aktuálne udržujete v téme. Momentálne sa nám sem počas uplynulých týždňov vrátili aj používatelia, ktorým boli v minulosti viackrát zablokované účty z dôvodu veľmi vážneho porušenia niekoľkých našich Podmienok používania. Bohužiaľ si aj napriek opätovnému automatickému zablokovaniu našim systémom znova vytvárajú ďalšie a ďalšie účty, momentálne aj za účelom osobných útokov a vulgarizmov na mňa, ako administrátora. Dokonca som sa dozvedela, že údajne pochádzam z úplne opačného konca Slovenska. :-D Novinky a výmysly ma pobavia ale vulgarizmy a osobné útoky tu netolerujem nie preto, že by sa ma osobne dotkli ale preto, že Modrá strecha slúži na niečo úplne iné. Vytvorenie nového účtu po zablokovaní je samozrejme zakázané. Nie sú to moje a mnou vymyslené pravidlá ale pravidlá, ktoré musím dodržiavať aj ja, ako zamestnanec. Budem vám teda vďačná, ak si dané príspevky a používateľov nebudete aj naďalej všímať a rovno mi ich nahlásite tak, ako ste to robili aj doteraz. Ďakujem, že spolu so mnou udržujete Modrú strechu v príjemnom a pozitívnom duchu. Prajem pekný deň. Miška
Odpovedať
@milan_vt Tak isto by som mal podozrenie a preto by som plot ISTE urobil ale bez BRÁNKY!!!! :-) Tvoj potenciálny budúci sused si urobí znova plot na svojom pozemku a brána Ti bude na dve veci :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 jednoduché riešenie. Urobím si plot na svojom pozemku pred tú bráničku. A reálne som už videl bráničku aj ako dekoráciu v plote bez používania.
Odpovedať
@juanex Tiež riešenie ;-) a je vymaľované :-N a ani by som sa s nikým nehádal
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 Ale coby nie, sused ktory chce si zakazdym nieco najde, nasi maju takeho suseda 😄 Nudil by sa keby nemal co riesit, keby nemal spory navokol 😄
Odpovedať
@stanlej Na druhej strane si predstav že super susedovci v každom Ti vyhovejú, nehádajú sa navzájom,sú milí na seba atď..Súdy by nemali čo robiť a my by sme sa nudili... ;-) Aj ja mám takého suseda že dobrý deň dobrú noc, dovi..dopi.. :-D :-D Ináč to s ním nejde.. Keď vystupujem z auta a on sa prechádza so psom /alebo opačne/ napadne ho nejaká somarina aby sa mohol spýtať napr. že prvýkrát ho očkovali a povedali mu že nesmie piť 3mesiace, čo ja na to...Ja som mu odpovedal že Rusi by iste umreli od smädu ak ich očkovali Sputnikom a dodržiavali to ;-( .. Tak bol spokojný s odpoveďou.. ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 Asi tak, toto si uplne vystihol. Otec ten ma take nervy kolkokrat lebo pri plote s tym susedom ma akurat stromky a aj teraz visel na rebriku a sused uz dosiel, ze to nie je len tak, ze to uz mal davno strihat, co uz teraz s tym chce. Vzdy si najde nieco len aby rec nestala 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@stanlej naaaa taki su veru najlepsi. My tiez mame takeho experta, ktory sice tvrdi, ze ho vobec nezaujimame, no na nase pocudovanie ma taky prehlad o nasich pracach ze az
Odpovedať
@barbie888 ,@stanlej neboj aj môj druhý sused /z druhej strany/ tiež je taký že ho nezaujímame, ale číha ako vlčiak čo robíme, a ver alebo nie ja ešte nemám v záhrade ani zrýľované!!!! No ale zajtra pustím malotraktor a dám do poriadku zem :-S Hoci mal veľmi ťažký úraz / spadol z rebríka a otvorená fraktúra/ ale bude sa namáhať aby bol prvý že má obrobenú zem..Ja im na to že sú už na dôchodku tak už by mala aj zelenina byť taká aby si ju mohol oberať :-D :-D Ja to zajtra urobím behom 1-2hodín a moja polovička bude sadiť a riešiť sadenie a okolo toho..Bude sledovať ako "maká" traktor a nie ja že budem rýľovať...Už ma vidíš :-D :-D
Odpovedať
Priznám sa, že čím viac týchto tém si prečítam, tým radšej som, že z troch svetových strán sú moji susedia len miestne potoky 😄.
Odpovedať
@lrdk :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?