Skrášlenie betónového plota zelenou, alebo? pomôžte

Zobraz úvodný príspevok
Prosím vedel by mi niekto poradiť? Ako zakryť betónový plot? Z vonkajšej strany (ulice) nie je žiadny vzor (vyzera fakt zle) a ja sa pohrávam s myšlienkou že by som nasadila brectan ( alebo hocičo čo by ostalo vždy zelené). Ma niekto skusenosti? Pozitíva, negatíva? Alebo máte nejakú vhodnejsiu rastlinku? Alebo niečo čo by pomohlo tomu výzoru? Ďakujem pekne za rady
Odpovedať
1
2
@mucenbacherovci tak toto je náš brečtan pri pletivovom plote, má už cca 7 rokov a treba ho minimálne 1x do roka ostrihať (všetky nové tahajuce sa výhonky). Je krásny aj v zime. Mali sme aj dvojfarebný na opačnej strane, ten už dal manžel preč a takýto koreň z neho vykopal 🤦‍♀️
Odpovedať
@mucenbacherovci a toto je pavinič päťlistý, mame ho necelé 2 roky a keď mal v lete listy, tak ten hrozný plot nebolo vôbec vidieť. No nový plot plánujeme o 2 roky, ale z toho paviniču si nechám kúsok, lebo sa mi veľmi páči hlavne na jeseň, keď má červené listy. Treba sa o to starať, ale keďže v zime je to bez listov, tak sa to ľahšie prerieďuje a tvaruje než brečtan. A snáď to nebude mať také hrubé korene 🤔
Odpovedať
@tinkerbell ten brectan vyzerá fakt super. Je to niečo iné od všetkých plotov. To nie je veľa strihanie raz za rok. Myslela som že častejšie. A susedia sa nesťažuju? Ci aj oni si nechali zarast?
Odpovedať
Tu je príklad jednoduchej maľby inšpirovanej japonskom
Odpovedať
@mucenbacherovci susedia sú svokrovci 😁 ale natiahli sme z ich strany tú zelenú fóliu a neprerasta to vôbec. Samozrejme zvrchu to tiež striham, aby to nepreliezlo vrchom k nim. V zime to vôbec nerastie a skoro na jar robím taký radikálny rez, že úplne všetky nové výhonky odstrihnem, a potom mám zas na rok pokoj. Ten rez sa dá robiť aj na jeseň, asi by to bolo aj lepšie, ale potom by som musela celú zimu pozerať na taký nepekný zostrihaný brečtan, preto to radšej strihám na jar. Podľa mňa je ideálne nechať to zarásť brečtanom a k tomu zasadiť 1 pavinič ( treba ho držať nakrátko) + na jar vždy dosadiť nejakú popínavú letničku. Ja sa chystám skúsiť ten hrachor.
Odpovedať
Teraz mi napadlo, keby som ten dvojfarebný brečtan zasadila najskôr do črepníka a v tom črepníku do pôdy, tak potom by nevytvoril také hrubé korene.... 🤔 máte s tým niekto skúsenosti? Chcela by som ho takto dosadiť z vnútornej strany plota, aby trochu v zime vylepšil pohľad na ten opadaný pavinič.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?