Aké treba tyče a základy pre 4m vysoký plot?

kvoli sukromiu chcem postavit 3,5 - 4 m vysoky plot, siroky 5m chcem zabetonovat tri zelezne stlpy (asi H profil) medzi ne natiahnut pletivo a nechat to obrast brectanom. Do plota bude aj priamo napor vetra Prosim poradte ake tyce kupit, napr z tychto: https://www.ferona.sk/profilova-ocel-... a aky velky zaklad treba, staci hlbka 1m a sirka 60 x 60 cm ?
Odpovedať
@lukas1115i taký plot podlieha stavebnému povoleniu (ako prvý krok min. ohlásenie stavebnému úradu), treba projekt a dimenzie určí projektant / statik.
Odpovedať
@halnas pytal som sa nieco ine
Odpovedať
@lukas1115i tak sa spytaj projektanta. Ci si myslis, ze tu nejdes odvazlivca, ktory ti napise kolko coho mas dat? A len tak mimo misu: Na taketo nosniky potrebujes kotviace plechy a kotviace skrutky (nadimenzovane podla statickeho vypctu) kotvene do armatury v patkovom betone. Valcovany profil nemozes len pichnut do betonu na hulvata...
Odpovedať
@zita19 preco nemozem dat H profil do betonu meter do zeme a trcat bude 3,5m na hulvata? fakt ma zaujima nazor odbornika
Odpovedať
@lukas1115i zeby korozia?
Odpovedať
@lukas1115i Nebolo by jednoduchšie a lacnejšie urobiť normálny plot z poplastovaného pletiva a originálnych stĺpikov a nasadiť Turkestanský brest meter od plota? Za 3 roky ho máš 4 m vysoký.
Odpovedať
@zita19 chces povedat, ze ked zabetonujem H profil, ktoreho 1bm vazi 20kg, tj ,ze to ma hrubku profilu 6mm a 8mm , ze mi to do 100 rokov zhrdzavie v tom betone tak, ze ten stlp padne? (okrem toho natrel by som ho). Kazdopadne ako zabrania kotviace plechy hrdzaveniu co si popisala vyssie?
Odpovedať
@ruren problem je, ze nechcem aby to bolo moc hrube, lebo mi to bude zasahovat do priestoru, keby mi to je jedno tak zasadim tuje / vavrinovec atd. Dik za radu inac, o tom breste som este nepocul
Odpovedať
@lukas1115i 100 rokov je vela... Da to skor. Ale teda vobec neviem na co sa pytas, ked vsetko vies... Aj kolko betonu, aj ako hlboko do neho nosnik votknut, aj aky profil, aj o SP vies... Vsak taky si mudry, ze tu fakt cas stracas...
Odpovedať
@zita19 cakal som osobne urazky ked nemas argumenty na to co tvrdis
Odpovedať
@lukas1115i ale mam, ale sa mi nechce ani argumentovat ani vysvetlovat amaterovi, to by som musela zacat hodne hlboko... A este zadarmo, ked statik alebo projektant by za to zobral peniaze. Proste dnes nemam voluntary day
Odpovedať
@zita19 dakujem za dalsiu urazku pani projektantka, vazim si Vas cas, ze ste si aspon nasli cas spravit prvy komentar a potom nic nevysvetlit. Ak to moc boli, poslite mi do sukromnej spravy fakturu s radostou Vam prispejem na Vas ludom prospesny zivot. Vas Amater (ach)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Bože , ochráň duše jejich. Už viem, prečo vznikajú konflikty. Osadenie plochy 4x5m nie je len o profiloch a pätkách,
Odpovedať
Z tejto diskusie som pochopil prečo robíš tak vysoký a masívny plot.Aby pred tebou ochranoval susedov.
Odpovedať
@zita19 Zita zas sa uvedom 100 rocne ploty majú lesenarske rurky v betóne zaliate a žijú keby tam mrdol také h s 8mm stenou je to dozivitne, @lukas1115i je to o základe riešil som raz dáky stĺp na banner statik navrhol celkom masaker základy..neviem aké tam máš podmienky ale ak ti má byť bezpečne možno treba statika aj kvôli povoleniu.. čiže sa tomu asi nevyhnes, druhá vec je že statici mám pocit počítajú zebdam pre istotu aspoň 3x viac ako treba
Odpovedať
@zita19 musím povedať,že si chlap. Po rozumných radách si zmenila prístup a osobne útočíš. Aj na mňa aj na lukasa aj ktovie na koho ešte... Odporúčam- ak nemáš čo povedať ,,mlčať je zlato" je výborný postoj. Nikto ti nedá absenciu ak sa nebudeš všade angažovať.
Odpovedať
Zožeň si 200mm zemný vrták sprav diery ak sa podarí 1500mm hlboké vraz tam 5m háčko profil vyrovnaj,zašprajcuj napr.strešnými latami a klinmi,nalej betón sem tam šupni kameň a hotovo. Keby som na všetko volal statika,projektanta, inžiniera,výskumníka,docenta,profesora tak inšie nerobím len úradujem... Robota pre dvoch aj s ručným zamiešaním betónu na dve hodiny. Pre tých čo sa divia-áno aj v tejto dobe zamiešam ručne betón,ak potrebujem 1,2 fúriky tak nebudem požičiavať miešačku na jedno zamiešanie. Naposledy pred dvomi týždňami na schody. /len dva 😄/ Kto to nerobil tak návod-kopček štrku,po kopčeku rozsypať cement,lopata do ruky a prehádzať 2x nasucho potom 3x s polievaním podľa potreby teda na vlhko. Do takej džúry na stĺpik taký fajn vlhký úplná slasť! 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@dodok ako rada na zhotovenie je to dobré, ako návod na porušovanie zákona už menej.
Odpovedať
@jan45 Jasné. Ak je zabetonovanie troch háčiek do zeme ten najťažší stavebný zločin v tomto štáte tak hurá. Dožil som sa dokonalej spoločnosti-právneho štátu Slovensko. 😄 Zakladateľ tejto témy je rozhodnutý,chcel len riešiť technickú stránku...
Odpovedať
Profilova fotka
Treba vsimnut barierove oplotenia popri dialniciach.Ten H profil je v pohode, nebal by som sa toho.ano treba ho dat do patiek.zamyslel by som sa skor nad vyplnou plotu.z coho?
Odpovedať
Nech uz tie profily ukotvis akokolvek, tak pocitaj s tym, ze brectan do tej vysky porastie tak 5 rokov, na suchom a slnecnom mieste aj dlhsie. Bud tam daj pavinic, ten to za dve sezony da, alebo tam posad turkmentansky brest, nemusis nic betonovat, nemusis riesit stavebko, za par drobnych mas za dva roky strvormetrovu zelenu pohladovu barieru, odolnu vetru aj vichrici
Odpovedať
Opytaj sa firiem, ktore robia oplotenie na tenisove kurty. Je vysoke odhadom tych 4 metre aj dost namahave. Robia to zo stlpikov odhadom tak 10cm priemer. Daj do google tenisove oplotenie
Odpovedať
@zita19 My máme s tým paviničom smolu. U nás dá za dve sezóny tak 0,1 m2 🙂
Odpovedať
@lukas1115i Tak plot s brestu by bol široký Max 1,5m, tak stále menej by zasahoval do priestoru, ako ten požadovaný tvoj (chcem postavit 3,5 - 4 m vysoky plot, siroky 5m)
Odpovedať
4 m plot je sialenstvo, ak sa do plného zaprie vietor, tak spadne.
Odpovedať
@plamen na dialnici maju stlpy protihluku napr co by tak sedelo na poziadavky, piloty + zakladove bloky s vystuzou aby naporu vetra odolali. Na mostoch su kotvene do rimsy,nie hlboko ale tam je velke mnozstvo vystuze ktore to roznasa. Nebal by som sa ani hlbokeho zakladu pri dome.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?