Prečo sú mapy na parozábrane pri napojení na veniec?

Ahojte odborníci. Nedávno som si všimol, že na parozábrane pri napojení na veniec sa objavili mapy. Dokopy 4 takéto mapy mám v jednej miestnosti. . Použil som kvalitnú parozábranu Jutafol reflex 150, ktorú som prilepil k stene lepidlom od den bravenu. Parozábrana je aj omietnuteľnou páskou /airstop/ prilepená k stene, následne páska bola preklebrovaná. Čo sú to za mapy? Videli ste už niečo podobné?
Odpovedať
@ekino13 nuz, hlinik s cementom nie je moc kamarat
Odpovedať
@gashtaan dobre chápem, ale prečo len štyroch miestach? Inde to chvála bohu nemám a dúfam že sa už ani neobjavia..
Odpovedať
@ekino13 to je mi tiez zahadou, ze to mas len na par miestach 🙂 Nebola tam vlhkost? Nerosila sa ti tam ta parozabrana v zime?
Odpovedať
@gashtaan ale áno, tvoril sa tam kondenz. Práve som pozeral fotky a našiel som túto. Myslíš že to stým súvisí??
Odpovedať
@ekino13 neviem, myslel som, ze ti to vlhlo len tam kde su tie flaky, ale tebe sa to rosilo vsade. To asi tiez nie je zrovna ok. Ci to si vtedy mal vysoku vlhkost kvoli nejakym mokrym procesom?
Odpovedať
Tiež som mal ten problem ked sa v dome nekurilo, a spravila sa parozabrana. Tak na venci to pekne vlhlo. A ked mrzlo vonku, tak námraza aj na parozabrane.
Odpovedať
@gashtaan áno všade, stým som aj rátal, nakoľko na jeseň sme robili poter a ani nemám dôkladne zateplený veniec. Mňa napadlo či sa nemohla dostať vlhkosť medzi jednotlivé vrstvy parozábrany, lebo keď som to včera pozeral tak tá vrchná vrstva fólie, tá priesvitná sa oddelila od tej hrubšej , nosnej vrstvy.
Odpovedať
@ekino13 nuz, je to zvlastne, mozno ta vystuzna sietka natahala tu vlhkost? Podla mna ak ta folia nevyzera byt nejaka skrehnuta ci inak poskodena, vedu by som z toho nerobil, funkcne to bude aj tak. Ale inak pekna praca to vyzera byt 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?