Prasknute a odute pásky na sadrokartóne

Ahojte , stala sa nám taká vec že odulo a praskli pásky na sadrokrtóne. Postup prác bol nasledovný. Spravila sa konštrukcia , dala sa parozabrana a následná montáž sadrokartónu . poctivo sa dalo 8 šrúb v rade na 1 sadrokarón a začalo sa tmeliť. Chalani s bazukou aplikovali papierové pásky v bazoke bol dek finish tmel , ked aplikovali pásku, spod pásky vytlačili tmel a nechali zaschnút, potom dali na neho finish v 3 vrstvách 10 , 20 a 30 cm špachtlou , každý den jedna vrstva, to prebrusili žirafou ktora mala 180 brusny kotúč. nasledne na to sa spustila podlahovka , anhydrid ten uvolnil vlhkost a vtedy odulo možno tak 2 až 3 pásky cca max do 10 cm takže nič strašné , paska sa vyrezala a dali tam sklotexilnú pásku . Sadrokartón bol značky rigips a papierovú pásku vraveli chalani že oni používaju a tak isto aj obchodak v stavebninách nám ju odporčil je mame dať papierovú pásku, chalani používali dek finish tmel . a tu bolo všetko pripravené na sprejovanie , došiel chalan že ide sprejovat celý dom . dal prvú vrstvu v jeden deň vlhkosť v dome bola 90% na druhý den dal druhú vrstvu a ked sme došli na dom ked už to bolo hotove tak sme neverili vlastným očiam . skoro všetky pásky v celom dome na každom spoji nám odulo niektoré neodulo ale vyzerá to ako keby sa ta páska stiahla a je prasklina popri celej páske .chalan na sprejovanie použil farbu poli farbe inntaler. kde sme sa v návode dočítali že mal sadrokartón najprv napenetrovat čo nesprvil dal penetrak do prvej vrstvy druhu riedil vodou a taktiež v návode je napísané nanášanie štetcom alebo valčekom. mohla byt v tom chyba ze použil farbu ktora nebolá určená na sprejovanie a nenapenetroval ten sadrokartón. Lebo teraz jeden hádze vinu na druhého . Vieťe mi sa k tomu vyjadrit niekto kto s tým ma skúsenosti a rozumie sa do toho. Pridávam aj zopár foto ale nieje to dobé vidno lebo všetky steny sú biele ale aspon niečo pre predstavu. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@bestwoman viem ze teraz je to uz asi neskoro,ale ja som na dome daval papierovu pasku iba na vonkajsie rohy..na spoje medzi doskami rigips(so stensenymi hranami na spojoch,aby sa paska mala kde zarovno ulozit) som daval sklotextilnu pasku..z dovodu jej min.hruby a schopnost absorbovat sadru..tiez som dom striekal..takze podla mna,aby sa to nestalo treba: 1.najlepsie pouzit rigips sdk so stensenymi hranami 2.na ploche spoje medzi sdk pouzit sklotextilnu pasku 3.na prve tmelenie pouzit tvrdy rigips tmel extra,na dalsie tmelenie daky jemny finish tmel.. Penetrak som aj ja daval do prvej prvstvy farby,aby nevznikli stekance,ktore su potom tiez vidiet.. Montaz sadrokartonu nie je ziadna veda,ja som to robil prvy krat u seba ale ked sa dodrzia postupy tak je to ok..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?