Parozabrana a omietky - postup

Zdravim Vas, mam otazku, pred omietkami ma ist parozabrana ? Omietkari tvrdia, ze ano a zas robotnici, ze nie kvoli vlhkosti, lebo budeme aj dva tyzdne po betonovom potere. Tiez sa chcem spytat tych, ktori maju sadrokartonovy strop a fukanu, davali ste konstrukciu na sadros hustejsie alebo klasicky? Kvoli zatazeniu fukanej + ak by ste mi vedeli odporucit dobry tmel a pasky overene na parozabranu, dakujem pekne.
Odpovedať
Neodporúčam dávať parozabranu pred omietkami. Znamemu zafrkali foliu ked striekali omietky a znicilo ju, rozpadla sa.
Odpovedať
Profilova fotka
@zanettle jednoznačne po omietkach. s konštrukciou ti neporadim ,ja mám osb a na tom izolácia. A profi lepiace pásky a tmel kúpiš v izotes . Aj tu na streche ho nájdeš a pekne ti poradí.
Odpovedať
Jednoznacne pred omietkami. Na vlhkost su okna, staci ich otvorit a vetrat 😉 Kvalitna paska je rozhodne z izotesu ale aj od ineho vyrobcu flexibilna na baze PE folie. Aj v obicku ju maju od ineho vyrobcu za fajn cenu. Urcite nie tie hlinikove paskvili co sa predavaju v stavebninach. Tmel od izotesu je ok len ho treba nechat odvetrat a musis vychytat spravnu dobu aby dobre drzal. Ked to presvihnes tak nedrzi vobec. Never tvrdeniu ze je stale lepivy aj po 24h. Preto je na robotu lepsia od den bravenu. Len na tu treba kvalitnu pistol lebo pri 4€ prides o ruku. Aby parozabranu znicila omietka tak to musi byt suvix parozabrana.
Odpovedať
Dakujem Vam, no opat sa rozdeluju dva nazory ohladom tej parozabrany 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@zanettle ako vidíš jeden tak , druhý inak. Neviem si predstaviť nalepiť foliu na tehlu a potom natiahnuť omietky na tú fóliu. (blbosť) .Veď tá omietka tam nebude vôbec držať.Ja by som to tak nerobil ,a tu na fóre som nevidel ani jeden album ,kde by to bolo opačne. Ako vidíš, musíš sa rozhodnúť sama. Trochu popremýšľajte, ako by sa to robilo pred omietkami a po. Prajem pekný večer.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?