Je diera v parozabrane pod stropom problem?

Dobry den, pri dokoncovani holodomu som zistil, ze "majstri" sadrokartonisti zabudli vyviest jeden kabel a nechali ho pod sadrokratonom. Kedze som vedel, kde mal byt kabel natiahnuty, tak som vyvrtal do sadrokartonu otvor, prerezal tu striebornu foliu a kabel nastastie nasiel. Predstavuje takato diera v tej folii nejaky zavaznejsi problem? Je to diera na prizemi, pod stropom, nie pod strechou. Dakujem
Odpovedať
jasne ze ta diera predstavuje problem... ale kedze si dokazal urobit dieru, preco nedokazes tu dieru aj zalepit??? mal si to zalepit skor ako stracat cas zadavanim temy...
Odpovedať
Profilova fotka
Je diera v čižme problém?
Odpovedať
Dakujem za isto hodnotne rady, tuto dvom expertom hore mudrym ako radio... Otvor som vrtal korunkou a ma priemer asi 5 cm. Sadrokarton opravit viem, ale ako zalepit tu foliu si nieosm celkom isty, okrem toho taku foliu ani nemam. Tiez by som uvital keby niekto vysvetlil v com by bol problem, ak by tam ta diera vo folii ostala.
Odpovedať
@denbraven treba to prelepit nejakou paskou skus sa spytat odbornicky @blacksr aj mna to zaujima lebo budem musiet oblepit rozvody vzduchotechniky veduce cez foliu
Odpovedať
@denbraven a nad tým je ešte vykurované poschodie? ak áno, táto parozábrana nie je nutná, takže ani jej prederavenie problém nie je ale ak je nad týmto nevykurovaná povala, tak treba dieru zalepiť, zatmeliť, utesniť
Odpovedať
@denbraven podľa nicku súdim, že ste od firmy a Vaša otázka znie tak kontrolne... ? hm, mýlim sa? lebo zrovna od denbr.... by sa na toto nejaké produkty hodili
Odpovedať
Nie, nick je len na zaklade vyrobkov denbraven co sa mi prave povalovali na dome... Hej, na poschodi je tiez podlahove kurenie, prave preto neviem ci nebude stacit len opravit ten sadrokarton. Neviem si predstavit ako tu foliu opat nalepit,ked cely otvor ma len par cm, ako sa tam dostat...
Odpovedať
Profilova fotka
viem ze nijak nepomozem zadavatelovi temy ale...dost ma to zaujima...naco sa dava parozabrana na strop, ked je nad nim dalsie vykurovane poschodie? toto mi nie je dost jasne...dakujem za objasnenie
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k tiez som zvedavy, podla mna nanic , ani sa nedava, a ani ja ju tam asi nedam ... vyvedie ma niekto z omylu ?
Odpovedať
@portianko dava sa to ako ochrana manzelky, ked prides domov pod parou :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@portianko: ja ju tam zatial nedam urcite...ibaze by ma dakto presvedcil nejakym ozaj padnym argumentom....zatial sa tak nestalo (a myslim ze ani nestane :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k IMHO parozabrana sa dava aby sa nedostala vodna para obsiahnuta vo vzduchu do priestoru chladnejsieho ako je rosny bod, pre danu situaciu, a teda nekondenzovala niekde v priestore izolacie, drevenej konstrukcie, a pod , kde by mohla neskvor podporit plesen, alebo premrznut a pod ... ak je hore dalsia vykurovana miestnost, take chladne miesto by pri prechode stropnou konstrukciou byt nemalo, tj, no problem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@portianko: jasneeeee, to vieme :-) preto sa pytam na ten dovod ze preco ju davat v takomto pripade....
Odpovedať
@portianko aj tak. Kolko takej pary prejde cez 5 cm dieru v parozabrane?
Odpovedať
Profilova fotka
@denbraven kazdy rozumny si v tej ironickej poznamke najde odpoved...
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k lebo je to nevedomost.., preto sa tam dava............., vyhodene peniaze v tomto pripade...
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms: tiez si myslim, ze v takomto pripade vyhodene peniaze... A len pre uplnost, ja nikoho neodsudzujem ani nic, len chcem ozaj vediet, ci nahodou nemam zle vedomosti v tejto oblasti, to je vsetko
Odpovedať
Profilova fotka
@joxe kolko pary prejde z kuchyne do obyvacky ked su otvorene dvere.............??? tam kde ma byt parozabrana... a je poskodena..... napr. 2cm rez..., automaticky straca ucinnost okolo 90%... preto je velmi dolezite urobit hlavne kvalitne prechody kde kable idu cez foliu...
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k neviem sice kolko stoji a ake paropriepustne folie su na trhu (to som este nerobil, a caka ma to az za par tyzdnov), ale viem si predstavit ze v mojom pripade ked vrchne poschodie bude mozno casom (ked decka odrastu) neobyvane, a mozno nevykurovane, ze by sa teda ta parozabrana hodila aj na strope prizemia .. ale to len spekulacia, prakticky budem asi hore stale aspon temperovat takze ani tak neklesne pod rosny bod.
Odpovedať
@mimms Kde sa to da prosim kupit a kolko to vyjde? Dik
Odpovedať
@denbraven tak tam parozábrana nemusela byť - treba ju len do konštrukcie obvodovej
Odpovedať
@portianko ak je podkrovie neobývané, parozábranu treba na strop prízemia ale ak sa už od začiatku stavia dom s tepelnoizol. obálkou okolo podkrovia, hoci zariadené nebude, tak v podkroví bude tiež teplo
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird paska na parozabranu... + elektro prechodka vlepena do pasky...., ucinne, lacne..... self-made...
Odpovedať
@mimms a ked su dvere zatvorene? Ved pod parozabranou je este SDK (alebo nieco podobne) a ta para by musela najskor prejst cez to. Asi si pojden trosku nastudovat fyziku okolo toho. Ale po skusenostiach s farma biznisu si viem celkom dobre predstavit, ze vyrobcovia "nanutia" spotrebidelom kopec balastu, ktory ani nie je potrebny ;)
Odpovedať
Profilova fotka
pozdravujem vsetkych srdecne... difuzia vodnych par prebieha konstrukciou na zaklade rozdielu teplôt z jednej strany konstrukcie a druhej strany konstrukcie.... v tomto pripade nie je treba parozabranu, samozrejme, ako tu bolo povedane uz, kvôli nepatrnemu rozdielu teplôt na prizemi a na poschodi... Aj ked bude v buducnosti nie obyvane, ale spada do izolovanej obalky domu, nebude tam rozdiel teplôt medzi 1 a 2 podlazim viac ako 5-8°C ( v tom najhorsom pripade). Pri prechode vlhkosti konstrukciou treba hlavne poznat faktor difuzneho odporu materialu, kde si lahko môzete spocitat potom na zaklade jeho hrubky hodnotu SD, ktora predstavuje ekvivalentnu hrubku vzduchu v metroch, t.j., ak je SD hodnota parozabrany 100, potom si viete predstavit, ze tato parozabrana ma schopnost brzdit prechod difuzie vodnej pary rovnako ako 100 metrova vrstva vzduchu... tu si lahko stavebnik môze tiez spocitat, ako mu posluzi napr. OSB doska v porovnani s parozabranou..samozrejme to len, pokial ide o difuziu vodnych par, nie vzduchotesnost, lebo tu neplatia obe vlastnosti proporcionalne. Pokial ide o prelepenie prienikov parozabranou, mame najsirsiu ponuku produktov na utesnenie jednoduchych pevnych prienikov, ako aj komplikovanch nestabilnych prienikov parozabranami, OSB doskami, parobzdami a podobne... lepia sa bud hviezdicovou metodou ( PE flexibilne pasky ELASTOFLEX, MULTITAPE a pod. ), alebo jednoduchou priamou metodou -manzetova paska, resp. zacelenim otvoru pri mäkkych vetracich potrubi - tekuta manzeta - IzoLiquid... Ak bude niekto potrebovat navrhnut utesnenie podkrovia, stropu, dajte vediet a rad pomôzem...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?