Inštalačná medzera nad sadrokartónom

Môže v inštalačnej medzere nad sadrokartónom vznikať prúdenie vzduchu, ktoré by bolo možné pociťovať? Budeme mať totiž šikmý priznaný strop a plánoval som ho od krovu znížiť o cca 15cm a v tejto medzere viesť rozvody rekuperácie, elektrinu a prípadné bodovky no chlapík od fúkanej izolácie ma prekvapil s touto informáciou a odporúča urobiť konštrukciu na sadrokartón, rozvody reku, ak bodovky tak pripraviť hlinené kvetináče, na konštrukciu parozábranu, zaklopiť sadrokartónom a zvrchu zafúkať izoláciou. Mne sa ale toto riešenie nepozdáva, v prípade že by som musel z nejakého dôvodu zhodiť sadrokartón, tak sa mi izolácia vysype na hlavu. Aký na to máte názor? Strop bude v najnižšom mieste cca 2,6m vysoký, v najvyššom cca 4m na dĺžku cca 5m. Vynechať medzeru ale odporúčal aj v časti, kde je strop rovný.
Odpovedať
Prudenie vzduchu tam moze vzniknut ale malo by ostat v tej medzere. Ak by ste to prudenie pocitovali v izbe, budete mat asi paradnu dieru v SDK. Urcite tam bude parozabrana a ta musi zabranit aj akemukolvek prudeniu vzduchu medzi interierom a castou nad. Samozrejme okolo pomurnice tiez vsetko co najlepsie utesnit. Mozte tam nahodit aj OSB dosky, potom medzera na instalacie a nakoniec SDK. OSB bude fungovat aj ako parozabrana (ak bude system preo-drazka) ale ja by som dal aj foliu. Hlavne netahajte rozvody rekuperacie nad izolaciou aby sa na nich nezrazala vlhkost.
Odpovedať
@epto toto presne napadlo aj mne, pokial tam aj to prudenie vznikne, tak pokial bude sadrokarton urobeny spravne, tak ten vzduch nebude mat kadial preniknut do interieru...osb dosky mam v casti, kde je strop rovny, na tie este pojde parozabrana a potom uchyty konstrukcie na sadrokarton so skrutkotesnou paskou...na sikmy strop osb davat nechcem, chcem tam dat len nejaku priehladnu parozabranu, aby som videl, ako tam ta izolacia bude zafukana, nakolko ju budu fukat asi odspodu cez otvory v parozabrane (aspon tak nejak si to predstavujem)...
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_norway Presne takto mi radil pan, ktoreho som mal na obhliadke ohladom fukanej izolacie. Tiez tvrdil ze ziadna vzduchova medzera (zbytocne vytapany priestor), ze rovno fukat na parozabranu ktora je na SDK konstrukcii. Stale s tym "bojujem" a napriek jeho radam ma laka ist cestou podbitia OSB, parozabrana, znizena konstrukcia SDK a SDK. V medzere budu rekuperacne rozvody a el. kable.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?