Ako maľovať sadrokartón?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Maloval som sadrokarton, no stale ostavaju smuhy, ciary akoby po valceku. Neviem sa toho zbavit. V obchode som popytal farbu a penetrak vhodne na sadrokarton. Tak mi akysi penetrak dali (uz nepamatam nazov) a farbu mi odporucili Helios. No mam pocit, ze tuto farbu uz nechcem ani vidiet. Myslel som, ze budu stacit 2-3 vrstvy farby. Napenetroval som penetrakom nariedenym presne podla navodu, nechal odstat niekolho hodin, presne podla navodu, nariedil som farbu a dal som sa do malovania valcekom. Dal som 3 vrstvy a stale bolo vidno akoby smuhy po valceku. Natieral som krizom a snazil som sa roztierat farbu vsade rovnomerne. Ked sa pozeram zospodu, tak to vyzera ok, no ked sa pozriem z inej izby, pod nejakym sklonom, nad okno, kde dosada svetlo, tak tie smuhy strasne vidno. Tak som skusil pretriet este raz, stale to iste, tak som to natrel piatykrat a stale to iste. Vyzera to, akoby som to maloval lajdacky, doslova vidno stopy ako som tahal valcek. Maloval som uz kopu izieb, ale sadrokarton nikdy, no takyto problem som nemal. Co poradite, premalovat to este siestykrat? Co urobi tolko vrstiev farby na sadrokartone? Aku farbu mam teraz pouzit?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@tomaso1 a co ked som tu mesiac zaregistrovany?na stavbe robim uz vyse 6r takze nmam skusenisti dost o to sa neboj,ktovie jak si na tom ty....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobry den, mam na Vas 2 strucne otazky pred malovanim SDK stropu. 1. Penetraciu nanasat valcekom alebo stetkou? Budem rad ak odporucite nejaku kvalitnu penetraciu (zial DULUX Grunt som u nas v obchodoch nezohnal, malovat idem cez vikend a najblizsia dodavka do skladu je az v stredu) ktoru by som vedel zakupit trebars v nejakom hobby markete ala Bau... a pod... 2. Idem malovat farbou DULUX. Z predosl. skusenosti na stenach, je to parada... Farba je ale dost husta?! Ak ste pouzili DULUX na strop, riedili ste ho nejak? Samotny vyrobca v tech. liste pise ze farba sa neriedi... ale tak sa radsej spytam, viac hlav viac rozumu. Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@miguelx tiez mam dulux vsade, neriedit, ako penetrak som daval od den bravenu, ono je to v podstate jedno :)
Odpovedať
@majkoj super, dik za odpoved. riedit teda nebudem :-) a ten penetrak stetkou ci valcekom ? ci je to tiez jedno ?
Odpovedať
Profilova fotka
@miguelx ja som striekal, ale inak by som valcekom robil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim, ja mam otazocku, ideme davat zeleny sadrokarton na strop do kupelne, kde konstrukciou su drevene hranoly. Mohli by ste mi poradit, ci sa ma pod nim dat parotesna zabrana alebo je to zbytocne? Dakujem velmi pekne. ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@majkoj môžem sa prosím opýtať, či aj sdk stropy aj omietky (neviem či sádrové) ste robili rovnako? natrieť alebo nastriekať 1x neriedený penetrák Den Braven hĺbkový penetračný náter a potom natrieť alebo nastriekať 2x farbu Dulux Super Mat? nám sa akurát idú robiť sádrové strojové omietky a robím si prieskum na maľovanie stien aj sdk stropov. Pozerala som striekaciu pištol ako napr. http://www.presne.sk/striekacia-pisto... prípadne akú ste použili vy? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mitzekatze pistol som mal tuto http://www.wagner-pistole.sk/sk/strie... . Daval som 1x penetrak a potom striekal farbu.
Odpovedať
@mitzekatze a hlavne aby ten penetrak nenarobil stekance po stenách, to sa potom neda dobre premalovat, jedine trosku prebrusit a premalovat... inak vymalovat sa to da uplne bez najmensich problemov s klasickym valcom a vhodnym vlasom... dulux je spravna volba...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj fúúha tak to je riadny stroj :-) vďaka - a penetrák stačí valčekom natrieť aj na strop aj na steny? čítala som tu rôzne diskusie, že sú nejaké špeciálne valčeky na penetráky...
Odpovedať
Profilova fotka
@godfather veď toto je ten "problém" nikdy sme nič nemaľovali (nové) vždy len rodičovské steny (20, 30 ročné) a vraj tento prvý náter na novostavbu je potrebné urobiť dobre (preto tá dilema nad správnym valčekom) aj na penetrák aj na farbu (ale tú možno budeme striekať). Rodičia majú aj takýto systém http://www.topshop.sk/domacnost_a_upr... do tuby natiahnuť farbu a postupným stláčaním sa dávkuje... ach je to celá veda
Odpovedať
Profilova fotka
@mitzekatze ja som penetrak nastriekal :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mitzekatze naklady na dobreho maliara su zanedbatelne, ved ak je to novostavba, tak hadam nechcete riskovat cmuhy na plafonoch, pripadne pomarancovu koru. Ja sa povazujem za zrucneho (lol) ale s malovanim sdk a sadrovych omietok by som to bez praxe neriskoval, mozno mensie miestnosti, ale napriklad velku obyvacko-kuchynu urcite nie. Nam maloval majsterko farbou Dulux super matt, riedilo sa to a davali sa 4 vtstvy a vsetko je krasne jednoliate. Viem, ze vela zavisi od dobreho valca.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser áno to súhlasím - dobrý majster na maľovanie je určite viac skúsený a bude mu to trvať aj kratšiu dobu aj kvalitnejšiu prácu má. Možno aj to budeme zvažovať, zatiaľ robíme prieskum
Odpovedať
Ja som sadrokarton striekal weber pistolou, robil som to prvy krat v zivote, pohoda. Jediny problem bol, ze som sa na jednom mieste pri striekani stopu pozabudol a zmenil som smer striekania, na pistoli sa totizto prepina tryska podla toho, ci sa strieka vodorovne alebo zvislo ... slo tam tym padom vela farby a zostali viditelne pasy ... Inac steny sa s tym striekaju krasne, stropy su trosku narocnejsie. No a neskutocne sa z toho prasi ... Jednu miestnost striekala moja stara, ze skusi, pohoda, ako od profi maliara. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter akou pistolou vysokotlakovou alebo HVLP ?
Odpovedať
@majkoj hvlp a nie weber ale wagner samozrejme :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, ja mam ten isty problem v kupelni, kupila som novostavbu a na hornych terasach voda neodtekala ale vytopila skoro vsetky byty. Ze izby mam mokre, to sa ususi, ale v kupelni je sadrokarton, zeleny a ten je cely premoceny.Zatial byty nie su odovzdane majitelom, tak som poziadala, aby mi to opravili, som zvedava ako lebo uz aj hrdza z toho vychadza. Viem, v prvom rade musia opravit terasy.
Odpovedať
@johny18 Nakolko sa nam podarilo vyriesit problem so smuhami po malovani chcel by som sa o tuto skusenost podelit. Kupili sme 10rocny byt ktory mal sadrokartonove stropy. Ako prve sme sa rozhodli premalovat matnou bielou, povodna farba bola tiez biela a tak sme sadrokartony napenetrovali a vymalovali, 2 vrstvy a strop bol flakaty. Neboli to flaky sposobene valcekom. Flaky boli suvisle o dlzke 2 metrov pozdlz plafonu, to valcekom neurobite. A navyse povodna kuchyna mala drevene podhlady ktore zakryvali cast stropu pod ktorymi sa behom 10rokov nedalo malovat a prave pod nimi bolo krasne rovnomerne vymalovane bez flakov. Chyba bola v povodnej farbe a rozhodol som sa staru farbu zbrusit aby som sa zbavil porov a trochu povrch vyhladil a tak sa aj stalo. Dalsie malovanie sme uz isli na istotu a bolo to to iste! Skusil som prvy nater redsi a druhy husty, treti riedky a nic nepomahalo. Hrozny pocit, a nakoniec sa ta farba zacala odlupovat a to bol zaciatok mojich bezsennych noci. Nasledne som spachtlov oskrabal vsetky vrstvy farby az na uplne prvu farbu nanesenu na sadrokarton, ta drzala a nechcel som poskodit sadrokarton. Polovicu stropu som teda oskrabal a naniesol novu sadrovu stierku na vyhladenie o hrubke 1 mm. Na druhej polovici som vybrusil staru farbu na mokro a farbu stiahol spachtlov dole uplne do hladka az na sadrokarton. Znova sme napenetrovali tentokrat som doprial viac penetraku nakolko som si myslel ze predtym bol problem prave v penetracii. Penetrak bol vyssej kvality a taktiez sme zmenili farbu z premiovej znacky na rovnako premiovu ale neumyvatelnu. Vymalovali sme prvu vrstvu vlacekom a flaky. Druha vrstva flaky! A to uz bol posledny klinec. Urgentne sme sa rozhodli pre striekanie kedze vsetko bolo biele a pozakryvane nemohli sme cakat, dalsie riesenie bola uz len strukturovana farba alebo tapety... Avsak nieje jednoduche najst firmu ktora maluje striekanim tak na rychlo. Nastastie sme natrafili na pana Zahradnika z firmy Body Car Color v Bratislava ktory distribuuje grecke farby Vivechrome ktore su premiovou znackou rovnako ako Dulux a maju vynikajuce krytie a stalost. Mozno to znie ako reklama ale zasluzena :) Pan Zahradnik bol velmi ochotny a hned prisiel a nastriekal nam na strop dve vrstvy. Stratil som rec ked som ten strop videl konecne biely, snehobiely. Po vsetkom tom trapeni a hladani riesenia pokus a omyl a surfovani na internete je toto velka skusenost a dufam ze tym pomozeme aj inym.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte prosim o radu... Prerabali sme byt kde sme si davali sadrokarton. Pred malovanim sme pouzili penetrak . po vymalovani a uschnuti farby sme nasli prasklinku farby na jednom mieste nie velku ale je tam ... Nevieme co mame spravit. Prosim ak ste sa niekto stym stretli a viete ako na to poradte dakujem :-)
Odpovedať
@ivanuska94 Zatrite bielym akrylom a po preschnuti premalujte.
Odpovedať
Je potrebne 2 vrstvu natierat na sdk oproti predošlej?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, celý dom (SDK) sme striekali. Kúpeľne sme ešte nemali tak tie som teraz robil valčekom. Na pasoch po tmele nám farba popraskala. Farba remal do vlhkých priestorov, Penetrak primalex hĺbkový. Foto prikladám. Viete poradiť v čom mohol byť problém? Zbrusit to jemne a pretriet znova? Farbu som riedil podľa návodu. Možno som mal dať redšiu 1. vrstvu. Čo s tým odporúčate robiť?
Odpovedať

Odpovedať
+dodám že som robil naraz 2 kúpeľne a tá 2.je úplne OK tak tomu už vôbec nerozumiem. Tmelene naraz s rovnako...
Odpovedať
Neviete nikto? Zatiaľ som to navlhcil a oskrabal tie pásy... Nejako to nabrblem malým valčekom a potom celé pretrieme 1-2 krát. Či blbosť?
Odpovedať
Neviem príčinu, ale pozical by som si zirafu a cele to zbrusil dolu. Potom podla vzhladu celoplosne pretmelil finisovacim tmelom, znovu ale rucne prebrusil, napenetroval a natrel. Ja som si kupil umyvatelnu farbu (dulux easy care) ktorá sa neriedila a vyzerá super.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?