Ako zapojiť objímku pre žiarovku?

dobry den.......... zdemontoval som stary luster, teraz by som potreboval zapojit aspon objimku pre ziarovku aby aspon bolo svetlo v izbe kym sa nekupi novy luster ako to zapojit? prikladam fotky....vdaka za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@santos950 sú tam len dva drôty a v objímke dve miesta na upevnenie, môže tam byť ešte zemnenie ale asi na prívode nie je.
Odpovedať
Zober si vadasku a odmeraj kde je faza, tu zapojis na ten stred v obimke. Ten druhy kabel na ten zavit.
Odpovedať
@originalx na ten siroky pliesok? tam fazu?
Odpovedať
este by som potreboval nejak prepojit tie hrube hlinikove kable s tenkymi aby sa mi lepsie zapajala objimka, ked som demontoval luster tak tam bola cokoladka asi to bolo riesene takto cokoladkou
Odpovedať
takto zapojit?
Odpovedať
@santos950 áno ale musíš zistiť s ktorého lustrového vypínača sa ovláda, a potrebuješ aspoň skúsačku, tam máš tri vývody -2x fáza na prepínanie lustra a nulák, ak nemáš vadasku tak skúšať
Odpovedať
Profilova fotka
Radšej poproste o pomoc suseda.
Odpovedať
@duzu iba 2 kable boli zapojene aj na lustri tak tie 2 dam aj do objimky, som skusal skusackou jeden svieti to by mala byt faza, druhy nesvieti
Odpovedať
bingo, ked znovu napises, tak si prezil instalaciu :-)
Odpovedať
@mesarosanton ale no, to musí zaskrutkovať i decko, mal som asi 10 ked sme sa stým hrali a tu som, nič sa nestane ani ked to zapojí opačne , len opatrne chytať len žiarovku za sklo pri výmene, aj keby sa dotkol len jednou rukou fázy ,max môže trochu kopnúť, musí na niečom stáť takže nebude mať zem na bosej nohe, aby to bolo nebezpečné musí sa chytiť druhou rukou zemi , napr. potrubí, ktoré je spojené so zemou. alebo bosou nohou na zemi aby sa mal kadiaľ uzavrieť obvod, vtáky sedia na drôte a nič im nie je, ak tam nesadne bocian s druhou nohou na nulák, to mu hrozí na hniezde na stlpe
Odpovedať
@rkorba :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
uz som urobil, svieti .....prepojil som to tenkymi kablikmi aby sa lepsie zapajalo pri objimke..... dakujem vsetkym za pomoc velmi ste mi pomohli, aspon provizorne je to urobene
Odpovedať
Článok sa načítava...
@santos950 udelil by som ti metal keby si z dvoch funkcnych moznosti vyberies nefunkcnu :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Kupil som v OBI lampu ktora ma pri napojeni do svorkovnice pismeno L tam, kde je kontakt na stred ziarovky a naopak svorka s oznacenim N je spojena s obvodom ziarovky, co je podla mna naopak. Co sa moze stat ked to tak napojim? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@obor11 .stat sa moze vela............ vies co znamena L a N..??? neee, ta potom nesturaj ruky do toho....
Odpovedať
@mimms dakujem Ti za odpoved
Odpovedať
@obor11 L je faza a N je pracovny vodic (nulak)... na tej lampe vo svorkovnici to je oznacene/zapojene spravne a tak to aj zapoj....co sa moze stat? V tom lepsom pripade nic, ziarovka bude svietit a ty prezijes. Avsak, faza sa privadza do stredu objimky z dovodu co najlepsej ochrany uzivatela, lebo dotknut sa tohto kontaktu pri vymene ziarovky je skoro nemozne...ak by si to mal opacne, cize by faza bola na zavite ziarovky, mohol by si sa pri vymene dotknut toho zavitu...ak ma clovek “stastie”, obcas to byva to posledne, co na tomto svete spravi... ako ti bolo povedane, ked nemas ani zakladne poznatky, robit by si to nemal... ono to vyzera jednoducho, a naozaj to zvladne priemerny clovek, len to chce aspon precitat nieco na nete, nie sa spoliehat na domnienky... mozno to vyznie prehnane, ale ozaj ide o zivot
Odpovedať
@peter2728 Dakujem. Uz mi telefonovali aj z OBI ze pozerali ostatne lampy a vyrobca sa vraj pomylil a dal tam opacne nalepku, co by som ocakaval skor pri kupe na polskom trhu..... Peter ale Ty si mi napisal presne co som potreboval , aby som mal istotu a aj to logicky vysvetlil. Dik
Odpovedať
@obor11 netreba mať od Obi veľké očakávania, nepredáva o moc vyšší level tovaru ako taký MM 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?