Omietky a nater v pivnici.

Aku omietku do vlhkej pivnice? Stara pojde dole. Mate niekto skusenosti s Baumit sanova Uni, pripadne nieco ine? Uvital by som nazory ludi, ktori maju realnu skusenost s renovaciou pivnice.
Odpovedať
@emilpemil Predpokladam ze se jedna o klasicky zdeny sklep. Baumit Sanova Uni neznam. Zalezi jak moc je zdivo zasolene pak bych zvazil pred aplikaci jeste roztok na jejich neutralizaci (pripadne lokalne kde je nejvetsi problem). Hlavne si pohlidejte ze podklad pred aplikaci je uz udrzny (ja jsem vyskrabal spary cihel 1-2cm). Sanacni omitka neni nesmrtelna, dost lidi me varovalo ze podle zatizeni/kvality to vydrzi par let. Pokud nemate hluboko do kapsy tak bych zkusil renomovanejsi vyrobce (Schomburg, ktery se na toto specializuje. Pripadne mapei ci siku). Vim ze Schomburg ma i nasledne stuk kterym se da pripadne aplikovat po sanacni omitce, ale nemam zkusenost a nevim jestli a pripadne jak moc zhorsuje parametry omitky (difuze par). Aplikace pripadne barvy bych asi nasledne konzultoval s vyrobcem, ktereho si vyberete. Samozrejme hlavne bych se soustredil na odstraneni priciny vlhkosti (pokud neni zadana).
Odpovedať
@raziel628 Dakujem za nazor, ja som sa chcel vyhnut uz naslednemu stukovaniu. Predsalen ta baumit sanova uni je jednovrstvova omietka, na ktoru uz ide iba finalny nater. Este ma napadlo, ze by som tam pouzil klasicku jednovsrstvovu omietku baumit MPI25. Predsalen je to pivnica, tak nechcem tam zbytocne drahe riesenie.
Odpovedať
@emilpemil podla mna by ti tam tiez stacila omietka baumit
Odpovedať
@michal_66 No len ide o to, ze baumit ma tych omietok strasne vela. Len tie sanacne ma asi 5 druhov. Temu som otvoril preto, aby sa ozval niekto kto to ma vyskusane. Ale dakujem za kazdy nazor.
Odpovedať
@emilpemil jo to je samozrejme na Vas, ja delal sklep Schomburkgem proto jsem ho zminoval taky jsem nestukoval (ani nemaloval). Uprime bych do vhkych respektive prosolenych prostor nepouzival beznou omitku... na jednom miste jsem uz pouzil uz beznou, pri schodech ze sklepa, vse po hydroizolaci bylo suche ale sul asi udelalo svoje a po 6m se to zacalo drolit a odpadavat.... takze asi klidne i baumit ale radeji sanacni. Ale zjistil bych si taky co s tim udela nater zda to tim cele nezavrete. Preju hodne stesti!
Odpovedať
@raziel628 Ak by vam nerobilo problem, vedeli by ste mi poslat foto, ako vyzera natiahnuta sanacna omietka, bez stuku a bez nateru. Tiez to spravim asi rovnako.
Odpovedať
@emilpemil ak uzavrieš odparovanie vlhkosti cez stenu bude postupovať vyššie, zvýši sa vlhkosť , zhorší izolácia, môže nastať deštrukcia múru, ak sa nedá odstrániť vlhkosť z vonkajšej strany ak je pivnica napr. len v časti domu vo svahu pomôže len tenká priečka s medzerou a zabezpečiť vetranie, mám to tiež nedá sa mi dostať za vonkajší múr
Odpovedať
@duzu Vlhkost z vonkajsej strany odstranena bude, ale v pivnici je stale vlchsie, preto spekulujem nad vhodnym typom omietky. Alebo ked to bude odvlhcene z vonku, mam tam dat klasicku vapennocementovu omietku?
Odpovedať
@emilpemil a odkiaľ tam ide vlhkosť z podlahy? treba odstrániť príčinu vlhnutia a nie znižovať vlhkosť
Odpovedať
@duzu vlhkost ide zo steny, vjednej casti je aj pliesen, ta samozrejme bude odstranena a stara omietka oskrabana az na tehlu. Nasledne sa odizoluje mur z vonkajsej strany. Mna hlavne zaujima aky typ omietky pouzit v pivnici?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?