Omietanie stropu

Dobrý deň chcel by som sa opytať ohľadom omietania stropu. Stropnu dosku sme vylievali tak že pod beton išla folia strop je teda hladky je možene omietnuť aj takyto strop bude omietka na ňom držať. Alebo budem musieť isť do sadrokartonoveho stropu. Ake su vyhody a nevyhody sadrokarton vs. Omietany strop. Ďakujem
Odpovedať
@peterr66 nevýhoda omietaného stropu je hlavne prácnosť podľa mňa. a nevýhoda SDK- praskanie pri nesprávnej realizácii, inak podľa mňa nemá nevýhody a práve jednoduchosť realizácie je podľa mňa obrovské plus (a aj dôvod, prečo som do takého stropu išiel ja).
Odpovedať
@peterr66 normálne omietku, najjednoduchšie aj najkrajšie riešenie.
Odpovedať
Pokiaľ si sadrokarton nebudem realizovať sam tak je omietanie čosa týka nakladov lacnejšie alebo sa mylim ? Jedine negativum vidim v umiestneni svetiel ale pokial viem kde ich chcem mať tak sa vrchom prevrta na určene miesto kabelaž na svetla.
Odpovedať
@peterr66 nie je problem, sam to mam rovnako. Pouzije sa nater betonkontakt a omietka normalne drzi.
Odpovedať
Profilova fotka
@peterr66 Bezne omietame take stropi. Pouzije sa kvalitny betonkontakt a omietka drzi perfektne,
Odpovedať
@peterr66 ja som dával káble dopredu ale nie je problém prevŕtať a dať kábel. Omietku som mal aj s materiálom za 8,3€/m2 pred 2r. Vtedy u nás za robotu pri sadrokartóne brali 9-10€ + materiál
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?