Lepidlo a sieťka

Chalani prúser......ťahám lepidlo a ono to bežne funguje tak, že sa natiahne tenka vrstva, ideálne hrebeň a potom sa do toho vtlačí sieťka. No ja natiahnem pás cca 1m široký a na celú výšku..... priložím sieťku a lepidlo suché. Úplne doslova "horí" na tom ytongu 😢 a to ťahám dosť rýchlo, do 1 minúty mám metrový pás..... Lepidlo je Weber Čo robím zle? Dávam aj 2x viac vody, ako je v návode, nepomohlo. Steny vlhcim, no zjavne to nestačí Ďakujem za rady.
Odpovedať
Regulátor nasiakavosti by možno pomohol..
Odpovedať
Mozem odporucit Cemix, tomu to trvalo najdlhsie zo znaciek co som mal. Den Braven by som naopak neodporucal, aj ked minutu isto vydrzal...
Odpovedať
@sipino Apropos.....nepenetroval som pred tým. To chcem až pred omietkou. Možno by to pomohlo? Prúser je, že od novembra kurime kachlami, tak ten YT je suchy
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 treba penetrovat! Tym znizis nasiakavosť.
Odpovedať
@terry25 Sám si si už odpovedal. Keďže si nepenetroval, tvárnice ti rýchlo vytiahnu vodu a nestíhaš armovať.
Odpovedať
OK, vďaka, zajtra kúpim penetrak a napeneteujem teda. Mne omietkari povedali, že netreba penetrovat, no asi zabudli na to, že ja ako amatér to asi tak rýchlo nenatiahnem 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
Natiahni lepidlo nahladko v tenulinkej vrstve a nechaj uschnut a az potom na hreben a sietkovat. Obdoba niekdajsieho spricovania
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?