Vrzgajuci pant na vchodovych dverach

Je tobstredny pant na vchodovych dverach. Obcas vrzga. Co s tym?
Odpovedať
@pistikus 🤔 ... že by namazať? 😎
Odpovedať
@chrobak7 na take jednoduche riesenie by som dosiel aj sam. Ide vsak o to, ze tieto panty su oznacene ako bezudrzbove s technologiou klznych lozisk. Takze ak vies porad alebo sa zdrz komentu. Dik.
Odpovedať
@pistikus Aj tak by som ho najprv namazal. Ak to nepomôže, tak vŕzga niečo iné - napr. môže byť povolená niektorá skrutka kovania a kovanie vŕzga o skrutku alebo drevo. Inak v súvislosti s naolejovaním som si spomenul na túto reklamu: https://www.youtube.com/watch?v=9__hQ...
Odpovedať
@pistikus aj klzne ložiská sa mazu, jedine, ze tam máš teflonove puzdra, tak nepotrebujes mazat
Odpovedať
@chrobak7 reklama :-D :-D :-D @zita19 Ide mi o to, ze to robi iba jeden z troch pantov a mam pocit, ze namazanim vyriesim len dosledok nie pricinu. A ak namazat, tak ako a cim?
Odpovedať
@pistikus silikónový olej
Odpovedať
@pistikus @zita19 Prípadne grafitový olej na zámky, alebo univerzálne WD40.
Odpovedať
@chrobak7 grafitovy by som nedávala ak tam ma silonove púzdra. Na bežný pant, kov na kov, je grafitovy najlepší, aj keď sa to s nim preženie narobí riadne svinstvo :-p
Odpovedať
@pistikus Rozbrusovačka to porieši. Odrezať a prestane. 😉
Odpovedať
@zita19 @chrobak7 Asi sa zlakli. Napisal som prispevok a dotiahol som jeden imbus, ktory bol volny. Ostatne su dotiahnute na fest. Odvtedy ticho. Este som ich teraz vecer otvaral - zatvaral a nic. Teplota furt rovnaka, vonku neprsi. Uvidime.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?