Skúsenosti - servis plastových okien (Ekoplast)

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o radu, dávali ste si robiť servis plastových okien - výmena tesnení, nastavenie, mazanie mechaniky, atď.? Ak áno, aké máte prosím skúsenosti, s ktorou firmou a čo to zhruba stojí? Robila niekomu servis aj firma EKOPLAST RA? ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
1
2
Dnes bol u mna technik a za 3 izbovy byt 9 okennych kridiel, vymena tesnenia a premazanie, nastavanie vypocital na 370 eur. Samozrejme uz po zlave lebo hned zajednal termin cez dispecera inak 80-90 eur viac. Na otazky, ze ci si to nemozem premysliet a zavolat na dalsi den, tak ze sa to neda a ze ani nemam tel.cislo. Ja na to, ved mam cislo na tu pani co dohadovala obhliadku. Tak, ze oni len obvolavaju ludi pre dohodnutie terminu a nemozu prijmat objednavky. Po dlhsom vahani som si servis nakoniec objednal lebo okna uz maju viac ako 10 rokov a netesnia dobre. Ta cena sa mi zdala privysoka, tak ze si pozriem nieco o nich na internete a nasiel som toto forum. Ako pozeram tak tie ceny strielaju len tak z hlavy. Ziadne premeranie rozmerov okien ani nic. Ako pozeram na prispevky tak za 4 izbovy byt pytali aj menej. Zajtra zavolam tomu chlapikovi a vypytam si cenovu kalkulaciu, ze co kolko stoji a uz asi tusim odpoved. Takze ich na 99,99% zrusim a tesnenie si vymenim sam.
Odpovedať
Vela ludi ani nevie ze kazde plastove okno treba nastavit na zimny a letny rezim ani nevedia kde sa to robi.my pravidelne okna nastavujeme a tesnenie sa kontroluje papierikom medzi oknami.je toho plny you to be ako to spravne nastavit taktiez ako treba kovanie osetrovat.ja takto pravidelne odpovedam tymto tetuskam co mi kazdu chvilku volaju na tuto kontrolu.a samozrejme okna budu v poriadku ale povedia vam ze toto je zle tam je zle len aby ksefty mali.a pritom kazdy chlap to dokaze aj doma sam.
Odpovedať
Chcem sa podelit s vami o dalsie postrehy z dnesneho telefonatu. Na rovinu som povedal, ze chcem zrusit objednavku. Spytal sa ma na dovod. Povedal som mu ,ze je to predrazene, ze som si spravil taky mensi prieskum na internete. Hned mal eso v rukave, ze pouzivaju kvalitne silikonove tesnenie kde meter stoji 5eur, (vraj mi to povedal pri obhliadke, samozrejme, ze nie) nie ako ja som nasiel za 1 euro a ze su aj drahsie po 10 -15 eur meter. Takze dal som si tu namahu a zmeral vsetky okna a ramy. Potreboval by som cca 80 metrov tesnenia. To je 80 x 5 = 400 eur. On mi to vycislil na 370 eur. Takze v podstate oni su na tom este stratovi a robia asi charitu 😄 😄 😄 Spytal som sa, ze preco klamu a zavadzaju ludi. On ,ze ako klamu, ...urcite nie. Ja na to, ked neklamu tak nech mi posle cenovu kalkulaciu s rozpisom co kolko stoji, material , sadzba za hodinu prace a pod... On na to, ze cenovu ponuku/kalkulaciu mi napisal do objednavky. Viete co tam je? Vymena tesnenia okennych kridiel 250 eur + 120 eur tesnenia ramov. Este jedna vec. Pri zistovani info o firme som nasiel pracovnu ponuku obhliadkara v tejto firme. Mzdove podmienky 1600eur mesacne bruto. Tak to sa necudujem preco take ceny strielaju.
Odpovedať
Ja len toľko tiež som pozeral na platové podmienky obhliadkara v tejto firme ale musím napísať že suma 1600 eur je na Živnosť a podľa výkonu !!! ja pracujem ako živnostník už dlho a keď si máš zaplatiť odvody Zdravotné,Sociálne, PHM Amortizácia auta a ešte platiť daň zo zisku a účtovníčku Lebo TOTO platiť budeš Tak táto suma je ešte malá !!!
Odpovedať
Snad vás potěší, že Ekoplast Slovensko se pohybuje už i v Praze! Po paneláku nám chodila sympatická slečna (jak se do domu dostala, nechápu!!) a nabízela seřízení oken zdarma s tím, že se následně můžeme rozhodnout, zda budeme po návštěvě technika okna servisovat. Máme plastová okna, 18 let, a s výjimkou jednoho s nimi nebyl problém, ani s kličkami, ani s profukováním. Jedno malé okno se mi ale špatně otvíralo, bála jsem se ho otevřít a umýt. Po 2 dnech mi zavolala paní s lámanou češtinou; viděla jsem na mobilu její číslo, i zeptala jsem se: "VY MI VOLÁTE ZE SLOVENSKA?" Zkrátka, po 3 dnech od pochůzkářky mi paní domluvila návštěvu jejich prodejce. Byl elegantní, v bílé košili a džínách...no, na technika nevypadal. Ale prý mám: - špatná těsnění, určitě profukují, a když ne teď, tak budou. Okna drhnou, a to všechna. Říkala jsem, že je otvírám jen na ventilačku. Ne - nutno seřídit! Kličky? Nutno seřídit! Na 4-pokojový byt mi spočítal - jen na severní stranu, tedy 3 menší okna na ventilačku a 1 velké, 8700 Kč. Technik prý přijde obatem - do 3 dnů. (Nutno kout železo, dokud je žhavé). Dívala jsem se pak na recenze a následující den jsem svou objednávku zrušila. Okna mi pak seřídil brácha, a opravdu na to potřeboval jen imbus a nějaký olej....No, nejsem za pitomce?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Mne práve teraz dokončili veci 😄 a ako generál po vojne si tu pozerám či som sa nechal oklamať ale asi v poho. Nám tiež chodil pán na začiatku roka s ponukou na bezplatnú obhliadku. Prišiel pán a v podstate poradil vymeniť tesnenia, zdvyhnúť okná a premazať mechanizmy. Bol v pohode, čo som sa spýtal mi vysvetlil. Tesnenie radil vymeniť lebo sú vraj pôvodné, z roku 98 čo prišli aj s oknom. Strčil zložený papier medzi okno a rám, zavrel okno a šlo to ľahko vytiahnuť, že to je tým nedoliehajúcim tesnením. Poradil mi aj že aj keď to spravia teraz, raz ročne je dobre premazať mechanizmus vazelínou a nie WDčkom lebo že ten čistí od špiny ale nemaže až tak, a že tiež presilikónovať okná, hl pred zimou. Nacenil to na 350e (3x okná + 1x balkón. dvere). Mne to prišlo v pohode, tak teraz mi to dokončili- skúsil som tiež papierový test a nejde vôbec vytiahnuť tak asi ok. V byte som teraz prvú zimu tak nvm. či to pomohlo alebo nie ohladom prefukovania. Každopádne mali to spravené za cca 40 min. max. a platil som presne čo obhliadkal nacenil. Odpad si odniesli sami. Nabudúce skúsim okná naštelovať sám, fakt len potočil imbusákom. Inak som asi spoko, ani balkónové dvere sa neobíjajú o ten spodný kov...
Odpovedať
Profilova fotka
@michal0011 dobry den boli u mna 5.11.2020 tiez takto pan potom cez tyzden prisiel pozret okna nakolko mam 2 izbovy byt povedali mi ze to je 250 eur stym ze to vieme dat na 2 krat ze sa spravi najprv 2 okna v maleho izbe za 125 eur a potom balkonove dvere z 2 oknami tiez za 125 eur maju mi volat koncom januara 2021 tak ich po vasom prispevku odbijem ze som si to rozmyslela a ze nemam zaujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Předražené služby, naúčtovali si 3x víc než standard. Servis 13 oken trval 45 minut, cena 4100 Kč a to prý s velkou slevou. V žádném případě nedoporučuji.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
4i byt, 8 kridel (bolo by 9 ale jedno je napevno a v jednej izba je kridlo jedno a nie dve), nejaky anketar prisiel cca medzi 18-19 vecer, pristal som na bezplatnu obhliadku, okna mame 15-rocne, netesnili (zdegradovana, zlisovana, stara 15 rocna guma), fucalo cez ne, rosili sa, plesen na tesneniach ... nuz ked sa o to 15 rokov nik nestara tak to aj vyzera chlapik "obhiadkar" prisiel cca o 2 tyzdne, okna mame vraj velmi kvalitne, ale su velmi zanedbane (comu neodporujem) a suhlasil som s kompletnou generalkou (vymena tesneni, vystelovanie, premazanie), samozrejme naprv bola cena 560 € ale kedze dopredu dohadujeme termin tak netreba platit za vyjadz technika, co z trebisova na zapadne slovesnko iasi nieco stoji ze .... sak uplna "logika" takze iba 480 €, odisli sme s bilanciou 9 kridel, ale to sme sa pomylili, bolo to 8 kridel a tak bola cena "iba" 450 €, cele to trvalo asi 2,5 hodiny (technik vraj volal do firmy ze co a ako ked je iba 8 kridel miesto 9, ale ja som ziadny telefonat nepocul, podla mna si hausnumero vycucal z prsta, rovnako obhliadkar), fakt velmi by ma zaujimalo ako a odkial vypotia hausnumera ci 300€, 400€, 500€, len tak hruby odhad? okna nam sice potrebovali servis ale 450 € je brutalna cena, malo to byt cca 1/2 alebo 2/3 z tej sumy, pretoze ok, chapem ked si myslia ze su machri, moze byt 100-120 € za 2,5 hod a co sa tyka materialu tej silikonovej WD mazivej gebuziny minuli max. za 10 € (a aj to mozno nasobne prehanam) a ani diva srnka v case ruje krizena s krotkym danielom netusi, kolko kostovali tesnenia (vnutorne aj vonkajsie) vraj ma prist postou dodatocne faktura a dufam ze aj cenova kalkulacia (podobne ako v autosersive za kazdu minutu a za kazdy srobik a to doslova) ale ako tu citam ziadna cenova kalkulacia nepride, lebo cenova kalkulacia je ten skrabanec vyslednej sumy na objednavke od "obhiadkara" tazko povedat ci odporucit alebo nie, keby to bolo u mna o stovku lacnejsie, skor by som odporucal, takto neviem pozitivum je ze "obhliadkar" aj "technik" boli ustretovi, na vsetko odpovedali priamo bez okolkov, ked sa clovek nieco opytal, bez vsetkeho odpovedali druha strana mince: ked su okna v takom dezolatnom stave ze ich treba cele menit, kolko to kostuje? pred 15-20 rokmi sma mali sumy 70-90 tisic Sk pre 3i/4i byt, t.j. uz vtedy to bolo 2500-3000€, ej takze veru dnes by sme sa asi do 4000 € ani nezmestili a ked chce clovek nejake riadne super kvalitne trojite a neviem co, tak aj 5000 €
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
U nás v Poprade táto firma ECOprofil pýtala za 4 okná v byte 480,-eur. Vnútili sa telefonicky manželovi a sa nechal prehovoriť že mu dali zľavu.. Mne sa to nevidelo tak som hľadala na googli a našla som firmu Oknorenova. Prišiel o 2 dni milý pán na obhliadku a za všetko aj s 3 ročnou zárukou a dokladom chcel 260,- Spravili to dvaja šikovní chlapi asi 3 dni po obhliadke a som naozaj spokojná. Nepíska, rosí sa menej aj teplejšie, fakt. Sranda že tí istý chlapi nám robili aj renováciu eurookien v Batizovciach pred 6 rokmi. Zistila som to na obhliadke 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jarmila_kalinovska A to si sa len kvôli tomu registroval, aby si sem drbol 3 príspevky a všetky s odkazom na nejakú vraj úžasnú firmu??? A máme ti veriť, že to nie je reklama na tvoju firmu... 🤔 😵‍💫 Ak chceš ponúkať služby alebo tovar, tak sa musíš registrovať ako PRO člen, čo je platené! Inak ťa odtiaľto vyrazia, že ťa ani Google nenájde.
Odpovedať
Musim sa teda aj ja podelit o skusenost. Tize mi zazvonili pri dverach mladi brigadnici s kontrolou okien plastovych. prvykrat som ich odmietla, no druhykrat som povedala, ze ok, nech dojde, ved aspon sa mi na to niekto kukne. Pozrel okna, zmeral teplotu obycajnym teplomerom, co ma aj oco doma a povedal same odborne vyrazy, ktorym som samozrejme nerozumela, ze ked to nebudem riesit mi vypadne okno a podobne, nebudem vediet otvorit dvere a bude to drahe. Akoze pocital sumu na kalkulacne a najprv 180 a ja, ze ci mi posle aj nejaku objednavku do mailu, ze ja mu to neviem takto hned povedat, ze si to potrebujem premysliet a ze kedy by to aj dosli robit a tak. No nakoniec sme sa dostali na sumu 60 a hned podpis podpis. Jasne, ze potom som hladala na nete, ze na co som sa to dala upisat a dobre, ze som nasla toto, este aj na fejsbuku su podobne komenty, hned som im napisala mail, ze to rusim. Nastastie mi to hned aj zrusili.
Odpovedať
@paula_laukova A ešte nejakú rozprávku nám porozprávaj ... 😵‍💫
Odpovedať
@chrobak7 odfotila by som ti tu ich uzasnu objednavku, na ktorej nic nie je poriadne vycislene a napisane, ale evidentne si aj tak nejaky ich zaplateny troll, ktory sa im snazi urobit lepsie meno😘
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Dobry den mne dnes pan vymenil žalúzie v celom byte plus 2x výmena dverí zo sieťkou proti hmyzu v ráme a premazanie a nastavenie okien a vyšlo ma to 750 eur ....tak neviem ci dobra cena....jedna sa o 3 krídla a 2x balkónové dvere tak neviem ci dobra cena ale ako to tu čítam tak asi áno 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nielen prestrelená cena,ale aj kvalita.Tesnenie vám vymenia,zaplatíte spustu peňazí a keď podáte reklamáciu,blbeček príde pozrie,premerá a nakoniec je všetko v poriadku.To,že sa zarosujú okná od vrchu až dole,to je " OK " ,pretože to nie je ich vina.No pretým sa okná vôbec nezarosovali.Mamka nemôže mať vôbec stiahnuté žalúzie,lebo jej steká všetko na parapetu.Od rána do večera,aby ste stáli pri okne a utierali ich.A blbeček,ktorý príde,tak vám povie,že treba veľa krát vetrať a topenie pustiť naplno.Pravdy sa v tejto firme nedovoláte.Určite neodporúčam túto firmu...je to firma ako " A je to ".
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?