Predpríprava na žalúzie Z90

Zobraz úvodný príspevok
Prosim Vas ako sa robi predpriprava na vonkajsie zaluzie Z90? Budeme mat podomietkove. Mame zateplenie 20cm polystyrenom. Firma co nam bude robit zaluzie nam povedala, ze ked budeme mat sietku a kleber, tak pridu urobit vodiace listy, co aj vcera urobili. Majster co nam robi fasadu kritizoval ich robotu, ze to nie je dobre urobene, ze na dome, kde idu robit teraz to nerobili takto ako nam, ale uz do tehly pred zateplenim davali take zelezne Lka a na to idu oni davat a vyrezavat polystyren. Nam to vyrezali, zapenili, penu ale dali len do vnutra, po bokoch pena nie je. Jedna lista aj vypadava von. Treba to vsetko zapenit? alebo sa to tou fasadou este spevni? Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
1
2
@kreola ako zvonka a zvnutra... obe su zvnutra
Odpovedať
@chrobak7 jaj jasne sorry, pri zvacseni fotky to uz vidim. @miriska33 nam tiez robil Hamax z Malinova :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@miriska33 Nam ano do HS portálu. No neboli sme vcera na stavbe, inac by sme to nedovolili. Boli tam chlapi co nam robia na stavbe a vraj to odovodnili tym, ze mame siroke ramy na HS portáloch a je to v rohu, tak asi preto. A vy mate ako tie vodiace listy? Obidve su zvnutra kastlikov? Lebo uz pochybujem, ci som vcera potme vôbec videla dobre :-D
Odpovedať
aj nam robil Hamax a pan H. ma presvedcil, ze kotvit do ramu je vhodnejsie ;-) ako pisal @chrobak7, pri HS portali to inak ani nejde, pokial chce niekto delene zaluzie, tak je nevyhnutne spravit vodiacu listu do stredoveho ramu, pokial ide o standardne okna, tie konzoly, aj ked sa navrtaju do ramu, tak sa obalia EPS-kom a zaklebruju, cize vidiet nie je nic a zaruka na okna by tym nemala byt ovplyvnena, ved aj vnutorne zaluzie sa kotvia do ramov
Odpovedať
@kreola vodiaca list musi ist do kastlika, kedze vedie samotne lamely, ktore sa schovavaju do kastlika ;-) inak to byt nemoze, keby bola mimo kastlika, tak kam by sa tie lamely schovali? pred kastlik?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@sgi320 No my ale pri HS portali nemame delene zaluzie - bude vcelku 4,5 metra. Vodiace listy su len po bokoch. Pojdem sa pozriet za svetla, lebo boli sme tam vcera uz potme, je mozne, ze sme sa zle pozreli a listy su obidve v kastlilku :-). Tiez mi to inac nedava zmysel :-). A dikes za info
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@chrobak7 ahoj, nevieš aký má rozmer ta vodiaca lišta? A ta plastova sa do nej ako uchytila?
Odpovedať
@kipsii Tá vodiaca lišta má cca 2x2 cm. Tie plastové vodiace lišty sa do nej len vložia (zasunú). Ono to drží, lebo je to tesné. A nemôže to vypadnúť, lebo žalúzie to tlačia do tej pevnej lišty.
Odpovedať
@sgi320 priatelko mylis sa, kotvia to do okna preto lebo im to je pohodlnejsie a nemusia riskovat ze im to v tehle pripadne porobetone nebude drzat, avsak na tych konzolach sa to da nastelovat a ma sa to kotvit do ostenia,do ramov okna sa predsa nevrta...ked do toho zateplovac zavadi s pupkom tak na stene vytrhnutu hmozdinu zatres klebom no vytrhnuty kusok ramu okna, len tazko...majster si montaz obhajuje to je logicke, svoju robotu nebude ofrflavat ked uz to nakrutil do okna,..automaticky keby nieco treba na oknach reklamovat, tak sa ti okenari zasmeju ze oni predsa montovali okna a teraz im reklamujes okno ktoreho sucast je navrtana zaluzia a taketo packety asi tazko niekomu vyreklamuju..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? Ten kašľom na motor musí byť vysunutý alebo ak mám už v preklade styrodur, tak sa dáva rovno na styrodur? Mám na všetkých oknách styrodur, tak sa chcem opýtať či musešte aj tak dávať ďalší styrodur aby bol kašľom vysunutý? Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rastislav_porac preco ho chces davat vysunuty? vsak davaju sa aj tak zaluzie, ze kastliky su schovane.
Odpovedať
@rastislav_porac najprv sa dolieč aby si nekašlal, neviem prečo chceš s kašľom riešiť kastliky na žalúzie.
Odpovedať
@palo18 ako fakt? Nie je zjavne, co tym myslel a o preklep sa postarala autooprava?
Odpovedať
@marex4 nevedel k téme tak aspoň niečo napísal 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 počuj, chcel som niečo poradiť a nemám čas na hlúposti, ak nemáš čo povedať k téma, radšej nevrav nič 🙂🙂🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mali by ste nejake foto kotvenia list mimo ramu okna ? Oznamili mi ze inak sa to namontovat nebude dat kedze mam predsadenu montaz okien.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Mali by ste nejake foto kotvenia list mimo ramu o…
@jedendvatri netreba kotviť a buď ich vyrežú do zateplenia alebo sa lepí polystyrén už s vloženým profilom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@jedendvatri netreba kotviť a buď ich vyrežú do z…
@marsdm ,ak som spravne pochopil,tak je to len pre zaluzie , pre rolety exterierove existuje tiez nieco ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@marsdm ,ak som spravne pochopil,tak je to len pr…
@jedendvatri ano existuje vedenie rolety ktore je spojene s boxom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@jedendvatri ano existuje vedenie rolety ktore je…
@rkorba je to univerzalne riesenie pre vsetky znacky ,alebo je specialne pre nejaku znacku ? Lebo moj potencionalny dodavatel o tom nevie a len do ramu , lebo predsadena montaz okien je koniec sveta
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@marsdm ,ak som spravne pochopil,tak je to len pr…
@jedendvatri nie zle si pochopil. Princíp je rovnaký, aj pre žalúzie aj pre rolety. Aj keď neviem, kto pricetny by si dával v dnešnej dobe exteriérové rolety. Ak dodávateľ je v prdeli z predsadenej montáže okien a nevie, ako dať vodiace lišty, vymeň dodávateľa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@rkorba je to univerzalne riesenie pre vsetky zna…
@jedendvatri naco ho zatazujes nejakou predsadenou montazou :) ci budes mat okna zarovno s fasadou? predpokladam ze nie... takze v takom pripade je to pre neho to iste ako vzdy - vodiace listy do zateplenia, kastlik co najuzsi - ale to si uz prerataj ty - musis s tym ratat pri zateplovani.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@rkorba je to univerzalne riesenie pre vsetky zna…
@jedendvatri na tvoju otazku nemam odpoved, ja som si montoval zaluzie a roletu od firmy Neva.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?