Podľa čoho ste sa rozhodovali pre farbu okien?

Zobraz úvodný príspevok
Podla coho ste sa rozhodovali pri vybere farby okien? Nevieme sa rozhodnut,ci dat biele alebo vo farbe,paci sa nam orech. Na kupovanom dome su biele plastove okna cca 12 rocne,dilema je,ci ich menit teraz pri kompletnej rekonstrukcii alebo ich nechat? Pribudnu 2 otvory na okna,preto uvazujeme zaroven nad kompletnou vymenou a bude pokoj dobuducna.
Odpovedať
1
2
@maro_lacko fasadu chceme jemnu,nic kriklave ani vyrazne @guesell vobec
Odpovedať
Brali sme Antracit, lebo sa nam ta farba velmi paci a bude k nej pasovat nejaka svetla omietka. Neriesime to vzhladom k streche, lebo ta bude plocha.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 tak potom super, tak by som zvolil asi biele okna alebo slabo hnede, ci uz mas nejaku predstavu ako by si to chcela? Lebo budu to okna na tvojom dome, tak by si mala vediet aspon trosku co by si chcela ale ani keby das okna vo farbe tym nic nepokazis
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 ťažké rozhodovanie, čo? Ale ako čítam že chcete aj jemnú fasádu tak by som tam volila asi len tie biele okná ale to už ako sa ty rozhodneš, keďže biele moc nechceš
Odpovedať
Prosim Vas neriesi nikto ze Ked mate napr. obojstranny antracit tak ked otvorite okna tak vnutro ramu je biele? Bavime sa o plaste... Dakujem.
Odpovedať
@jojkolenka tiez som to riesil a vyriesil ,ze som dal hlinikove. Nechcelo sa mi cely zivot pozerat na otrasne biele ramy v ciernom plaste.
Odpovedať
@originalx sak prave. Ale na hliník cely dom nemam. :( neviem ako to vyriešiť... Našiel som firmu co robí laminovanie aj na jadre ale zas neviem ako kvalitnú montáž majú...
Odpovedať
@jojkolenka zivotnost par rokov pri antracite.
Odpovedať
Profilova fotka
@jojkolenka a robili ste si aspon prieskum? lebo len tu pocujem ake su drahe hlinikove a drevohlinikove okna, a skutocnost nemusi byt vobec taka kriticka.
Odpovedať
@jblaze ale je. Nebavíme sa o lacných hliníkových profiloch ale o heroal,reynaers,schueco. Nič ine by som tam nedal.
Odpovedať
@jojkolenka a kto ti kaze cumiet na otvorene okno? Neboj sa nahodis vykakas sa a nie za cely zivot ale za 2 dni taketo sracky riesit nebudes. Okrem toho zvaz aj ten antracit vnutri neni to bohvie co.
Odpovedať
@jojkolenka poviem ti jednu vec. Riesil som to iste ako ty. Take plastove okna v obojstrannom antracite ma vychadzali podobne ako hlinikove ak nie drahsie. Dal som schuco a kaslem na nejaky smejdovy plast co vydrzi dva tri roky a zacne sa olupovat folia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx doma mame 20 rokov cierne plastove aj juh a folia sa neolupila nikde a su ako nove
Odpovedať
@sysell kamo pekne ti drbe. Takéto komenty davaj doma... (ako ta prva časť)...maj sa.
Odpovedať
@originalx schueco nemoze vyjsť podobne ako plast. Riešim schueco presklenú stenu a plast rehau geneo a podobne to neni.
Odpovedať
@jojkolenka cp na plast som mal 5-17000€ na hlinik 6-12500€ Hs portal v plaste vychadzal drahsie ako v hliniku. Ak riesis smejdy plastove s obycajnym 3sklom bez swispaceru a smejdove kovanie a montaz, tak jasne, ze bude ten plast lacny. Ak porovnas kvalitu, tak velky rozdiel tam neni.
Odpovedať
@originalx Neblazni....riesim Rehau Geneo,trojsklo,swisspacer,dobre kovanie atd. V tomto fakt viem o com hovorim...kvalitny hlinik je daleko drahsi ako kvalitny plast...
Odpovedať
@jojkolenka rehau geneo som mal z tych lacnejsich ponuk. Mam hlinik schuco 75, nerez kovanie a som spokojny.
Odpovedať
@originalx Pritom ten profil je jeden z naj na trhu. Tiez mam na to dobru ponuku,ale to neznamena ze ten drahy plast co si mal na to ponuku bol ok z hladiska ceny. U mna presklena stena 10,5x2,5 metra s jednym posuvom ktory ma 3m na sirku vychadza 9tis. Vsetky ostatne okna na cely dom,a ze ich je v plaste geneo s kvalitnymi komponentami na 4600...
Odpovedať
@jojkolenka trh neni o tom kto je naj, ale kto vie toho druheho naj "osklbat". Daj si tu velku stenu nacenit v hliniku.
Odpovedať
@originalx Tu cenu som pisal samozrejme v hliniku Schueco 70HI. To ti v plaste neurobi nikto...
Odpovedať
Prekryt ram okna zateplenim a mas o jeden problem menej, nemusis riesit farbu :) http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23...
Odpovedať
Tu je to vidiet este lepsie: http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23...
Odpovedať
@mahatma mohla by som poprosiť foto Z vnútra? Ako máte vo vnútri zladené K oknám? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela237 v profile mám pár verejných fotiek tak sa kľudne pozrite tam :)
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 my sme ladili podla stylu domu... dali sme antracit, aj ked ja nie som az taka nadsena, lebo viem co ma caka pri umyvani, cim tmavsie tym horsie. No biele som vobec nechcela. Mame tmave aj z vnutra. Fasa bude smotanovo, siva.. Ak mozem poradit, odtiene dreva su pekne, teple, ale dajte si ich aj zvnutra, nekombinujte to bielou :-|
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, prosím poraďte, zvažujeme dekor okien dub irsky, lebo sa mi velmi páčia. Ale vôbec neviem, ako zladiť k nim strechu a kamenný obklad. Mate niekto tieto okná v takej kombinácii? Ďakujem
Odpovedať
@jaja307 ahoj, kamarát ich má a strechu má antracit , fasáda biela a k tomu drevený obklad.
Odpovedať
Ďakujem, nahodou nemáte fotku?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@jojkolenka Prosim Vas neriesi nikto ze Ked mate napr. obojstranny antracit tak ked otvorite okna tak vnutro ramu je biele? Bavime sa o plaste... Dakujem. Je potrebne poziadat o nacenenie, aby aj vnutro ramu bolo vo farbe. Je tam priplatok, ale to mozne a urcite krajsie, ale to Vam nacenia len na poziadanie, lebo to navysuje cenu. Ak su okna interier biela, vtedy urcite neriesit vnutro ramu a nechat v bielej.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?