Plastové alebo drevené dvere? Ktoré preferujete vy?

aké vchodové dvere do domu preferujete - plastové s imitáciou dreva alebo drevené? Z hľadiska životnosti, bezpečnosti, údržby a tiež aj ceny...
Odpovedať
hm myslim ze hlinikove ;-) ,aj ked drevo je krasne ,no udrzba?????? :-| neviem. a plast na vchod nedoporucuju ani predajcovia,no ale mozno len chcu zarobit na hliniku.
Odpovedať
ahoj jannulka, mne osobne sa viac páčia drevené, možno je údržba náročnejšia, ale vyzerá to estetickejšie a podľa mňa vchod do domu vystihuje aj majiteľa, je to prvé, čo si všímam, keď vchádzam do domu, takže podľa mňa musia oslniť :-o ;-)
Odpovedať
preco su drevene dvere na udrzbu horsie?
Odpovedať
nemyslim ze horsie len ich teba renovovat, ale asi su naozaj krajsie 8-) . A tir hlinikove to su akeee?
Odpovedať
k nam sa pokusali vlamat cez plastove terasove dvere ,rubali aj s nejakym krompacom alebo cim a sklo aj dvere to vydrzali a nevlamali sa. dali sme bezpecnostnu verziu a opllatilo sa nam to. bol to vtedy este holodom,isli zozadu tak aj casu mali dost. dvere sice donicene no ale dom ubranili. to je dokaz "odbornosti mnohych predajcov."hlavne ze neodporucaju.
Odpovedať
my keď sme sa pýtali v predajni na plastové okná a dvere na plastové vchodové dvere tak nám rovno povedali, že oni majú v ponuke len hliníkové, lebo plastové neodporúčajú a keď som sa spýtala, že aký je medzi nimi rozdiel, tak dievčina na mňa vyjavene pozerala a povedala, že hliníkove sú jednoducho lepšie a.... a.... aj bezpečnejšie ...a jednoducho lepšie. takže tiež sme sa už stretli s odbornosťou predajcov :-D
Odpovedať
my sme dali na rady a dali sme si hlinikove s dvoma svetlikmi a plastovou vyplnou. Vraj je vyhoda v pevnosti v automatickom zatvaracom systeme, dvere maju 3 jazycky... ostatne este neviem posudit,...
Odpovedať
Profilova fotka
Adka, Schumi, koľko ste dali za dvere plus zárubňu? Netuším v akom rozpätí mám uvažovať nad našimi budúcimi dvermi. Mali by byť kvalitné, krásne a nie príliš drahé. :-D . Ono to asi úplne nepôjde ale kompromis by sa možno dal okrem kvality. Veď dúfam že ich budeme kupovať na celý život.
Odpovedať
janka nechcem ta zavadzat,vchodove si uz absolutne nepamatam a na tych terasovych bola vycislena skoda myslim cez 40 tisic?museli sme ich vymenit za nove.lenze tieterasove su mozno o polovicu mensie ako predne vchodove u nas. dost si zaplatis prave za tie bezpecnostne prvky.bezp.sklo,vyplne atd.
Odpovedať
a ked sme pri tom aj zamok ak chces kvalitny-byva poriadne drahy.
Odpovedať
ahoj aj my sme si dali hliníkové.
Odpovedať
čaute my máme drevené a nie je s nimi žiadna náročná údržba pretože dnešné nátery,alebo laky sú kvalitné a máme aj euro drevené okná už tri roky a sme s nimi veľmi spokojní ;-) ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
acilla • Dnes o 20:25 Ahojte. Poradte prosim, ake vchodove dvere dat na rodinny dom. Ci plastove, ci drevene, ci bezpecnostne... Na vsetko som pocula rozne nazory, tak by ma zaujimalo, ake skusenosti mate vy. Pretoze jedny vravia, ze plastove nie, dalsi vravi, ze drevene sa vykrutia lebo drevo pracuje stale. No najnovsie mi bolo poradene, ze dobra volba su drevene s ocelovou vystuzou aspon po obvode. Tak neviem fakt. Poradte. Dakujem. ducik • Dnes o 21:13 my davame kvuli svetlu sklenene.. s plastovym ramem. jinak bych sla do drevenych, plastove delaji dost skarede, co jsme koukali a architekt nam je rozmlouval dodog • Dnes o 21:27 Na každých dverách nájdeš plusy aj mínusy...Ja myslím že ak si dáš drevené dvere z dubového cinkovaného eurohranola a budeš sa starať o ne ako treba, tak máš na pekných pár rokov pokoj. ;-)
Odpovedať
My máme plastové, ale že lepšie sú plast s hliníkom, že aj keď sú zmeny teploty, tak sa tak nepracujú, ale drevené by som dala len ak sú aj drevené okná, ved len keď sa pozriete na niektorý dom a majú plastové okná a biele, a dajú si hnedé drevené dvere...no mne sa to nepáči, neviem ako vám....
Odpovedať
mohol by mi niekto pomôcť s mojim problémom?? :-S rozmýšľame, že by sme si dali klasické biele plastové okná na domček, no nechceme plastové vchodové dvere. ako to zladiť???
Odpovedať
Teraz u jedného pána riešime takúto vec tak, že okná biely plast, drevené dvere exteriérová strana biela a interiérová strana k interiérovým dverám. ;-)
Odpovedať
dodog, čiže drevené natreté na bielo, či ako? :-N
Odpovedať
Ano.A keď to stolár urobí takým vzorom ako plast a dá polomatnú bielu tak to bude na nerozoznanie... ;-)
Odpovedať
ďakujem veľmi pekne za radu!!! ;-)
Odpovedať
čo stoja také obyčajné plastové vchodové dvere (predpokladám že aj zo zárubňou?) žiadne dvojkrídlo, také obyčajné. tak cca. príde nám cez týždeň robiť ponuku tak aby sme vedeli aké sú na trhu vôbec ceny.
Odpovedať
renca, stačí ti poposielať mailom ponuky výrobcom plast. dverí, dať rozmer a oni opíšu, nie možno všetci, ale kamarátka to tak robila s oknami...a cenovo je to rôzne aj podľa toho čo na tých dverách chceš...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme na odporucanie dali hlinikove, vraj vydrzia omnoho dlhsie, plast sa rokmi zdeformuje...aspon tak nam radili...z vonku mame sede a vo vnutri biele..ale okna mame plastove...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?