Farba RAL 7006 vs RAL 1019

Dobry den, chcela by som sa opytat ci ma niekto z vas hlinikove okna alebo dvere vo farbe RAL 7006 Beige grey alebo RAL 1019 Grey beige. podla nazvu by to malo byt v podstate jedno ci je to sivo bezova alebo bezovo siva farba ale kedze ide o dve rozne RAL farby tak v tom rozdiel bude. Budem vdacna za akykolvek nazor alebo skusenost s tymito Ralkami. Vdakaaa
Odpovedať
Profilova fotka
@miquelita pri RAL odtienoch je rozhodujuce cislo.. ak je ine je iny odtien.. je jedno ako sa vola. RAL system ma ovela viac odtienov ako sa da ludsky pomenovat... dolezite je cislo.. mozno skutocny rozdiel nebude markantny ale ak porovnas oba vedla seba ano
Odpovedať
@miquelita kukni si na webe RAL vzrokovniky, este aj pri skresleny monitora su dva riadne odlisne odtiene... A firmy co ti ich ide vyrabat by mala mat fyzicky vzorky v ruke, takze nemoze byt problem prilozit a porovnat. Pri takýchto mix odtienoch by som sa na preklad onglickeho nazvu nespoliehala uz vobec
Odpovedať
@zita19 @miquelita na webe sa to nedá porovnať. Stačí že si dáš vyhľadať 7006 a hneď máš 1000 výsledkov pričom každý je iný. To jedine naživo a aj tam je asi rozdiel na aký materiál sa farba nanáša, respektíve v akej štruktúre.
Odpovedať
@peto125 vsak pisem, ze kazdy monitor ma ine podanie farieb, kazdy fotocip ma ine podanie farieb, kazda tlaciaren ma ine podanie farieb, takze porovnavanie na z internetových zdrojov nie je to prave orechove. A zaroven pisem, ze vyrobca by mal mat RAL vzorkovnik, ktory poskytne zakaznikovi aby sa podla moznosti na dennom svetle (lebo vieme, ze umele osvetlenie tiez skresluje farby) rozhodol. Ci?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?