Exterierove sunscreen rolety - skusenosti priehladnost hlavne vecer

Chcem sa spytat konkretnych uzivatelov na vonkajsie rolety tzv. sunscreen). Chcem si ich dat instalovat, ale hladam konkretne skusenosti hlavne o: 1. Stacia iba tieto rolety, alebo je potrebne aj interierove tienenie, napr. zaluziami, vnutornymi roletami? 2. Priehladnost - cez den by som bol rad, keby som videl cez ne von, co asi nie je problem. Otazka je, ci pri tych roletach, cez ktore vidim cez den von, nie je videt dnu vecer, ked je dnu zasvietene. 3. V neposlednej rade, ci naozaj v lete ochladzuju interier..... Vopred dakujem za nazory a skusenosti.
Odpovedať
Ahoj, my mame tento typ roletiek ale v interierovom prevedeni. Takze: vecer dnu vidiet nie je, max siluety, co je ale hlavne a tyka sa aj tienenia, sme strasne sklamani. Bolo to riadne drahe a v lete ked prazi slnko mam pocit, ze nemame tienenie ale len zaclony. Vobec nesplnaju to, co vyrobca uvadza. Chcem ich dat prerobit na black out latku aby v lete boli funkcne ako maju byt. Neuvazoval si nad hlinikovymi roletami?
Odpovedať
@zarrinka Zaluzie sa mi nepacia a hlavne sa zle z vonku umyvaju a cistia. Ved si zober ako zle sa od prachu udrzuju interierove, vonku to musi byt s prachom a spinou este horsie. Preto som chcel vonkajsie rolety, tie iba oplachnes vodou, ci wapkou...
Odpovedať
@jojosr A ved prave preto som sa Ta opytala ci neuvazujes nad vonkajsimi hlinikovymi roletami ;-)
Odpovedať
Nie, chcem cez den aby mi to chladilo ked su zatiahnute, ale aby som videl von.....ale zas nechcem aby v noci bolo pri zasvieteni vidiet dnu....Uplne zatemnenie denne ani nechcem, staci mierne...
Odpovedať
Profilova fotka
Tienenie clonami Screen, nech už majú akýkoľvek obchodný názov, je jeden z najlepších spôsobov. Výhodami sú : vysoká odolnosť voči vetru (napr. nami dodávaný model FixScreen má garantovanú odolnosť až do rýchlosti vetra 130 km/hod.). Keďže ide o tieniaci materiál, ktorý má zároveň za úkol vpustiť do interiéru isté množstvo svetla a umožniť aj optický kontakt s exteriérom, logicky je pri zmene svetelných pomerov, teda ak je vonku tma a dnu sa svieti, vidno do interiéru. Večernú intimitu je potrebné riešiť nejakou interiérovou clonou. Žiadne tienenie aplikované v interiéri samozrejme z fyzikálneho hľadiska nemôže dosiahnuť efektivitu vonkajšieho tienenia. Exteriérové clony s materiálom Screen a použitím technológie vedenia tieniaceho materiálu vo vodiacich lištách systémom Zip navyše sekundárne, v celkom spustenej polohe, fungujú aj ako sieť proti hmyzu. Ak hľadáte absolútne univerzálny produkt, teda tienenie cez ktoré raz je a raz nie je vidno, musí ísť o riešenie s polohovaním lamiel. Ideálnym produktom je produkt, ktorý v sebe spája výhody rolety (celkové zatemnenie, relatívna bezpečnosť) a žalúzie (možnosť naklopenia lamiel. zabezpečenie prístupu odrazeného svetla a aspoň aký taký optický kontakt s vonkajším prostredím, teda akási roleto-žalúzia. Ide o špičkový produkt, ktorý je takmer privedený k dokonalosti možnosťou doplnenia o sieťku proti hmyzu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jojosr ak chcete vidieť, ako je cez Screen-ové rolety večer vidno dnu, nech sa páči, máme nimi zatienený celý showroom. Stačí si dohodnúť návštevu, aj keď teraz po zmene času sa stmieva pomerne neskoro. ;-)
Odpovedať
@mikenda_present No tie so sietkou sa mi celkom pacia, Ked su otvorene tak ako na obrazku, tlmia teplo dostatocne na juznej strane? Myslim cez den. A este by ma zaujimla aspon priblizne cena za m2 prave takejto rolety. Motoricky ovladanej (chcem to napojit na inteligentny system) Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Uhol otvorenia lamiel nedovoľuje priamemu slnku vniknúť do interiéru. Čiže tienenie je prakticky absolútne. Aj cez deň ;-) Cenu za meter štvorcový je možné udávať pri materiáloch ako napr. dlažba,ale u technických produktov, kde musia byť aj pri minimálnych rozmeroch tie isté základné prvky ako pri rozmeroch maximálnych, je takú údaj zavádzajúci. Ak máte záujem, pošlite nám dopyt s uvedením rozmerov mailom na náš firemný email.
Odpovedať
@mikenda_present Dakujem....asi pridem osobne...
Odpovedať
@zarrinka ziadne vnutorne tienenie nezabrani prehrievaniu od priameho slnka
Odpovedať
@jojosr Tu sú odpovede na Vaše konkrétne otázky: 1. Stacia iba tieto rolety, alebo je potrebne aj interierove tienenie, napr. zaluziami, vnutornymi roletami? - na tienenie stačia, regulácia svetla nie je možná a zatemnenie, aby ste mohli napríklad pozerať počas dňa telku nestačí. Takže ak chcete regulovať prísun svetla určite doplniť žalúziami. Vnútorné rolety slúžia len stiahnutia a stiahnutie podobne ako vonkajšie screeny. 2. Priehladnost - cez den by som bol rad, keby som videl cez ne von, co asi nie je problem. Otazka je, ci pri tych roletach, cez ktore vidim cez den von, nie je videt dnu vecer, ked je dnu zasvietene. - cez deň budete samozrejme vidieť von, keď zasvietite, budete ako vo výkladnej skrini, bohužiaľ 3. V neposlednej rade, ci naozaj v lete ochladzuju interier.... - nie je to klimatizácia aby ochladila, funguje tak, že odráža slnečné žiarenie a teda aj svetlo aj teplo. Seriózny dodávateľ má vo svojom vzorkovníku pri každom type látky uvedené 3 základné parametre - absorbcia, reflexia a transmisia. Absorbcia udáva koľko svetla a lúčov látka pohltí, reflexia koľko odraží a transmisia, koľko % lúčov prejde. V každom prípade sa nemusíte báť, funguje to spoľahlivo. Čím svetlejšia látky, tým viacej tienenia. V prípade otázok som Vám samozrejme k dispozícii, alebo navštívte niektoré z našich Štúdií tieniacej techniky v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiari nad Hronom, Nitre a v Košiciach.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kvalitnetienenie dobry den, uvadadzate vyssie,cim svetlejsia latka, tym viac tienenia? Akurta zvazujeme.montaz tychto roliet, z jednej firmy uz boli zamerat okna a pan nam povedal pravy opak. Cim tmavsia latka,tym viac tienenia, ako to teda je?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pistenocka Nuž odbornosť dodávateľskej firmy sa preukázala už na samom začiatku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?