Má tu niekto obývačku z kuchynou 25m2?

Profilova fotka
Keby ano stačí vám to?alebo dalo sa to vobec zariadit aby tam bolo aj miesto?chceme kupiť novostavbu len sa nám to zdá malo ďakujem za odpoveďe tu je podorys domu.
Odpovedať
Profilova fotka
to je hádam najmenší 4 izbák aký som kedy videl :O ak to nieje tajné čo za to pýtajú? :O bude to väčšie ako kuchyňa s obývačkou v malom byte ale za mňa je to veľmi malé... také stiesnené
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak 136tisic z 450m2 pozemkom holodom akurat tam budu hotove panelove ploty a zamkova dlazba
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozri si aku velku obyvku maju vasi, alebo svokrovci a porovnaj. Domcurik nie je moc velky, pozemok je miniaturny ale kazdemu postacuje ine. Osobne by mi to stacilo zozaciatku na par rokov, kym by bolo jedno dieta do 2 rokov. Fotelka je tam naviac, nemala by tam miesta. Ak niekoho pozvete na veceru, stol sa roztiahne, stolicky treba niekde skladovat. Skladovat treba aj ostatne veci, zimne veci, kolobezky, bicykle, naradie, terasovy nabytok, kosacku... kukni aj sem: http://www.modrastrecha.sk/forum/obyv...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 oni maju 23m2 iba obyvacku cize hento by bolo o trochu vecsie bohuzial dneska je taka realita tie ceny z vecsimy pozemkami su pre normalnych ludi strasne vysoke
Odpovedať
@rene_hurban nemáte k dispozícii rozmery miestností? Zdá sa mi, že veľkosť nábytku je "prispôsobená" (rozumej zmenšená) tak aby sa vošiel. Čo sa týka kuchyne a obývačky, kuchyňu by som skresala na L, stôl dala bližšie k linke a kreslo nekupovala. A môže byť. Snáď nie ste šiesti 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka to zatial nemame lebo sa rozhodujeme medzi tymto a dvojdomom tam su zas malinke izby ale vecsia obyvacka z kuchynou sme dvaja ale tak niekedy budeme 4 asi 😄 tiez si myslim ze to je prisposebene nech to vyzera dobre bohuzial chceli by sme vecsi ale mame danu lokalitu kde chcem byt a toto je este pre nas aj dobra cena celkom.
Odpovedať
Máme tento projekt, myslím že 1680... Sme 2+2 a v pohode nám stačí, trochu chýba špajza. Máme mierne pozmenený dispozíciu. Sám so vyrástol v panelovom 3 izbaku ,2 dospelí+ 4 deti,a prežil som to ... Ľudia si veľmi ľahko zvykajú na lepšie...
Odpovedať
Lietat tam nebudes a ulozne priestory budu chybat rovnako ako v byte s rozdielom, ze mozes na ten maly pozemok hodit nejaku zahradnu budu. Ale vzdy je lepsi takyto "byt" na malom pozemku, ako byt v panelaku 😎 Akurat dvojdom a radovku nebrat.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas1989 ked sa mozem spytat ako mate pozmenenu dispoziciu?
Odpovedať
Profilova fotka
Každému vyhovuje niečo iné. Ako nie je to zlé, n o ja by som tú kuchyňu s tou obývačkou otvoril. nenechával by som to tak oddelené, lebo potrebujete nahnať každý jeden centimeter
Odpovedať
Profilova fotka
@rene_hurban ja som si v byte navrhoval obyvackokuchynu na 4.7x 3.5 a dalo sa to, to nemal som to urobene nakoniec ak neviem ako prakticky ale zmestit sa zmesti🙂 , a v tomto podoryse a vobec kuchyne do U cka mi pridu preemotivovane, celu to cast co je pri stene/okne, co tvori L pismeno by som zrusil tam napratate ten stolik jedalensky , a hned sa to zvecsi
Odpovedať
Profilova fotka
Mala som vacsiu obyvacku s kuchynou v 2i byte ale da sa zariadit. Zalezi co vsetko tam chcete, ci ti bude vzdusne alebo zapratane. Ludia ziju 4ria aj v 1i-2i byte a sú. Urcite vzdy lepsie ako byt alebo dvojdom, ak to nie je nejaky penthouse samozrejme. 😄 Pripadne ak nepracujete z domu alebo by do buducna bolo jedno dieta tak sa da prerobit na 3i. Alebo tu izbu pri kuchyhi trochu zmensit. Videla som uz aj mensie 4i domy. Predpokladam ze ste niekde pri BA.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mensi priestor v dome kompenzuj vyuzitim pozemku na maximum. Mozno by som uvazoval spravit zimnu zahradu z terasy, aby sa dala pouzit aj v zime. Nejaky dvojposchodvy domcek na naradie a sezonne veci. Urcite je to lepsie byvanoe ako 4-izbovy byt, kde mas dalsich 12 susedov.
Odpovedať
tak asi vies, ze to nebude moc vela priestoru. ake miery obyvacky a kuchyne mate teraz, ako ved to si vies nejakosi porovnat. bude to tam tak nejak na sebe, ale tak mnohym to tak vyhovuje a nepotrebuju viac. to je tazko povedat
Odpovedať
@rene_hurban Dom, kde sa Vam zmesti jedalensky stol len pre styri osoby? Ak neprijimate navstevy, ok, ale ak ano, kde ich usadite? Ta fotela Vam tam bude zavadzat. Ak by ste mohli tu izbu s 12,4m2 ozeliet, zväcsite si o nu tu kuchyno-obyvacku.
Odpovedať
@rene_hurban urobila by som z toho 3i. Ešte nemáte deti a ak aj budú dve, bude stačiť jedna väčšia izba pre ne. 25m2 na k+o je dost tak pre dvoch. Ale pre mladú rodinu s deťmi nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Mám relatívne malý dom. Obývačko-kuchyňu mám cca 35m a zdá sa mi to málo. Obývačka + jedálenský stôl - 6x4,5 (plus štvorec pred schodiskom) Kuchyňa úzka - 3,5x2,2 (linka je do U prakticky v celej kuchyni, čiže meter v strede na otáčanie pri varení - toto je ale super vyriešený priestor. Tiež by som pri vašom riešení premýšľal nad prestavbou jednej z tých izieb na malú špajzu + viac miesta pre obývačku.
Odpovedať
Profilova fotka
Takto to máme. Pardon za bordel. Fotil som za pochodu, keď som dokončil prerábku kuchyne. V zadu je obývačka s východom na dvor. Tú ani nemám poriadne odfotenú.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam povodne 2 izbovy byt, spravene z neho 3+KK.. cele to ma 56m2, obyvacko kuchyna je 3,5 na 5. Akoze - da sa, je to jeden centralny priestor. Skor by mi vadila v dome izba 12m2 - to je strasne malicke. Ale moznosti su, ako uz niekto vyssie spominal - sprav zimnu zahradu, terasu, a tymto si zvacsis obytny priestor. Urcite je to lepsie riesenie ako dvojdom 🙂
Odpovedať
@juanex tak odfoť obývačku 🙂 a napíš, že prečo s ňou nie si spokojný... keď kuchyňa je za Teba super.
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka nie že niesom spokojný, ale keď máš, chceš viac 😄 Miesta nieje nikdy dosť. Z piatej izby máme zatiaľ skladisko a to máme dosť veľkú špajzo-technickú, tiež slušne zaplnenú 😄 Našiel som staršiu foto.
Odpovedať
@juanex ďakujem. Za mňa 5 izbový dom s veľkou špajzo-technickou nie je malý dom, autor témy uvažuje nad domom s cca 80m² podlahovej plochy, Ty máš možno aj 2x toľko. Tak jasné, že aj kuchyňa s obývačkou sú väčšie.
Odpovedať
@juanex inak máme obývačku iba 5,1x4,5m a stačí. Stôl je 180x90cm. Tiež staršia foto.
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka Nieje veľký. Dve poschodia na základe 10x6m + dole ešte jedna miestnosť (piata izba) čo je pod presahom bočnej strechy pod ktorou je v predu garáž. Kupovali sme to ako dom na kľúč s minimálnym zásahom do vnútornej dispozície. Nemuseli sme nič riešiť a vybavovať. Pôvodne sme chceli byt v meste. Teraz sme v dobre zabezpečenej obci, 6km od mesta a sme spokojnejší. Byt už by sme ani neuvažovali. Jedine väčší dom s poriadnym pozemkom, na ktorom by bol aj vlastný mini les 😄 Aj tu zakladatelovi témy by som poprípade radil na taký pozemok radšej poschodový dom, ak by bola možnosť. Alebo na úkor izby zväčšiť obývačku a pridať špajzku. Prídu deti a taká obývačka ako na tom pôdoryse bude málo.
Odpovedať
@juanex ibaže on chce toto kúpiť v stave holodom, nejde stavať.
Odpovedať
@rene_hurban namiesto obývačky spálňu, za malou kúpeľňou máme kuchyňu spojenú s obývačkou,zrušené roh. okno a 3 veľké francúzske okná na JV
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@rene_hurban kúpili ste ten dom?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?