Kožená vs. látková sedačka - aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem kupovať novú sedačku a neviem sa rozhodnúť ci koženú alebo látkovú poraďte prosím aké máte skúsenosti. Ďakujem za každý nazor
Odpovedať
1
2
My sme do domu cielene kupovali látkovu sedačku z kvalitnej umývateľnej látky. Mame tri malé deti a bola to dobrá voľba, pri vysavani ju vždy prebehnem tiež a raz za čas prejdem navlhko s handrou. Raz nám ju boli tepovať a vyzerala ako nová. Je to vec vkusu, do kvázi “modernych” interiérov s lesklu dlažbou a kuchyňou sa ľuďom asi kožená sedačka žiada, ale do skutočne moderných interiérov sa rovnako hodí aj látková, ak je správne zvolená.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Poviem Vám, že aj my momentálne riešime túto dilemu a už vyše mesiaca :-| Moja manželka sa vôbec nevie rozhodnúť, či vybrať látkovú sedačku alebo koženú. Ja som jej povedal, nech si vyberie podľa seba, aby bola spokojná a aby sme mali potom minimálne na 10-20 rokov pokoj. No keďže jej chcem aspoň trochu pri výbere pomôcť, tak ma napadlo, že sa skúsim spýtať tu odbornejších ľudí. Tak aké máte skúsenosti s koženými a látkovými? Aké sú výhody a nevýhody? Za každú radu vopred ďakujem 8-)
Odpovedať
@zhavl 20 rokov ti nevydrzi ziadna, mozno kvalitna kozenna, ale 20 rokov na nu budes nadavat, ze je v zime studena a v lete sa lepi ;-) I o kozu sa treba starat a nielen ju cistit ako latkovu. Dnesna doba je spotrebna, cize kazdych 5 rokov nova sedacka :-|
Odpovedať
@rkorba kazdych 5r nova sedacka? mozno ak kupis daku do 500€
Odpovedať
Ani ja by som teda nechcel ziadny kus nabytku na 20 rokov, podobne ani auto. Dlhodobo preferujem iba manzelku :-) Radsej nieco za 800-1500 EUR kazdych 5-10 rokov, ako nieco za 2500 - 5000 EUR na 20 rokov. Vlastne to je aj odpoved. Koza (kvalitna) za 800 EUR sa kupit neda.
Odpovedať
@rkorba fúha, tak to si ma moc nepotešil, lebo ak mám každých 5 rokov prežívať s mojou ženou to, čo teraz, tak budem za chvíľu šedivý :-D :-) Tak aspoň 10 rokov by nám jedna sedacia súprava mohla vydržať, nie? A keď hovoríš, že by som na koženú nadával, tak potom sa skôr oplatí látková? Či tá sa zase rýchlo vyderie??
Odpovedať
@zhavl ty si najlepsie poznas zenu. Ked je typ ze sa drzi najnovsich vychytavok a stale nieco meni tak to bude aj so sedackou. Ja napr taka niesom. Vyberam si funkcne nadcasove kusky takze sa mi neomrzia. My mame latkovu uz takmer deviaty rok a este sa s nou planujeme prestahovat aj do domu. Pre mna ma super farbu, skoncilo na nej od cerveneho vina uz vela a nic na nej nevidno. Jedinu chybu sme urobili v materialy tej latky ze je ako semis a vidno na nej prach. Ale chrbtove opierky maju inu latku takze na sedenie davame este deku. Aj preto ze na nej aj jeme a lahsie sa vytrepe deka ako stale vysava. Svokrovci maju kozenu. Ale ten taky ja to volam kancelarsky tvar ze na nej sediet kvoli tvaru neviem. Ale tiez tam maju deku lebo je to studene. Deka sa smyka, vankuse sa smykaju, neviem si predstavit ze by som si vecer na nu lahla a pozerala telku. Detto kamarati u ktorych sme aj par noci spali. Oni maju uz modernejsi tvar kozenej ale pre mna nizke opieranie chrbta tak nic len vankuse podkladas. U nich sme boli v lete takze v kratasoch som sa tam pekne lepila :-) Ked chcete velmi kozu tak by som urobila kompromis a kozu dala na miesta kde priamo nesadas neopieras, cize boky alebo nejak tak.
Odpovedať
@wivik práve že moja žena je niečo také ako ty, ona keď raz kúpi niečo kvalitné, pekné a moderné, tak s tým vie žiť dlhé roky. Ona práve že nemá úchylku, že by každý 3 rok musela niečo meniť. Preto hľadáme niečo kvalitnejšie! A ďakujem ti veľmi pekne za rady a názor 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mame kozenu uz desiaty rok, ani sa nam nuzunovala, ani nevydrala. Je pré nas uzasna. Ehm, na udzbu sem tam prejdem navlhcenou handrickou. Nechcela by som latkovu a co fakt nemam rada, su deky na sedacku na ochranu. Kupit si nadhernu latkovu sedacku, ale zakryt ju dekou, lebo ved... To nie je pre mna. Preziva utoky dvoch deti, aj hraciek, nasho vyvalovania. Svokrovci aj znami maju tiez kozenu, ale uplne ina (ne)kvalita, nedajboze aby si deti nohy v papuciach dali na nu. Na kvalite zalezi velmi.
Odpovedať
@lenkito10 a mozem sa opytat na znacku? Rozmyslame nad kozenou, ale chceme ozaj kvalitnu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Nebola kupovana na sk, (v fr) jedine co o nej viem, teda co nam predavac povedal, ze bola vyrobena v IT. Vybrala som "tvrdsie" sedenie, co na sk pomery nie je tvrde.
Odpovedať
@lenkito10 ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 vy tam žijete, keď ste si z tade objednávali sedačku? Mohla by si plííís pridať aj fotku, ako tá vaše po tých rokoch vyzerá. Vďaka!
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, byvame tu. Ked budem doma odfotim.
Odpovedať
@zhavl ahoj 🙂 My zase bývame v Prešove ale sedačku sme kupovali v Prievidzi (v predajni R2Design). Oni tam majú aj kožené aj látkové sedačky. Veľký výber a veľa pekných sedačiek. My sme tam išli kvôli tomu, že sestra mi tam býva a ona nám tento obchod odporučila. Už to za chvíľu budú 2 roky čo ju máme a je úžasná stále 🙂 Vyskúšaj pozrieť webovú stránku a keď tak ísť aj osobne pozrieť. Si z Nitry, tak až tak ďaleko to nebudete mať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zhavl
Odpovedať
spotrebný materiál riešiť s takými emóciami? však si sadnem, ľahnem a keď vyhovuje tak zabaliť a zaplatiť. a jasne že látkovú, koža je na efekt, na sedenie - ležanie je nepohodlná.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
@lenkito10 to už si sem dala. čakáreň u zubára, vrzga to, lepí to, navečer to upratovačka obehne mokrou handrou a je to čisté. na doma len s látkovým prehodzom. To ti niekto ponúka? Neber, budeš banovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox Mame ju 10rokov, je super, je naj. O foto ma poziadal zhavl vyssie. A vies ze mi upratovacka odmietla prejst mokrou handrickou po nej, ze sa to tak neudrziava...
Odpovedať
@foox mam doma 10 rokov kozenu sedacku a nevrzga, nelepi, je prijemna na pocit, ale moha byt tvrdsia , ani raz som ju s nicim neosetroval a je ako nova, toto latka nikdy nevydrzi a deti na nej kazdy den skacu. Som s nou spokojny, do noveho domu by som si tiez kupil kozu, ale cena je uz ako male auto.
Odpovedať
@originalx nech ti slúži, za mňa látka
Odpovedať
@patuscha aj ty by si mi mohla poslať fotku, ak ti to nebude vadiť. Ich ponuku pôjdem isto kuknúť a ukážem stránku aj drahej, lebo ona si viac potrpí na dizajne ako ja. Nech ona povie, či k ním pôjdeme alebo nie. No je pravda, že to ďaleko nemáme a to som rád!
Odpovedať
@lenkito10 vďaka, fajnovú máte 😎 🙂
Odpovedať
Vyse 10 rokov latkova 3jka a 2jka. 3jka rozkladacia. Nase deti maju 6 a 8 rokov teda prezila vsetko a v byte casto sj prilezitostne spanie. Prestshovsli sme si ju do domu. Bola asi 2x vytepovana. Vyzera stale super. No uz len kvoli dizajnu ju planujeme vymenit. A urcite za latkovu. Rodicia maju kozenu cca 5 rokov. Nic jej nechyba no nadavaju na zimu a leto na sedacke. Podkladanie deky a tak. Podotykam, ze sa u oboch bavime o vyssej cenovej kategorii. Nie sedacka za 500 eur.
Odpovedať
@zhavl hneď ako sa mi bude dať, tak ti pošlem do súkromnej správy fotku, dobre? Teraz mám toho veľa, nakoľko stačí asi napísať "aktuálna situácia" vo svete 😞
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?